Canon EOS 30D vs. 4OOD vs. Nikon D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Alnath 3. 1. 2008 22:14

RAWman píše:Nebo šel vybrat banku a koupit si nějakého slušnějšího Hasselblada, když chtěl tu obrazovou kvalitu :lol::/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Alnath
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 3. 1. 2008 22:48

Kdo by nechtěl obrazovou kvalitu :-)
Jinak ten obrázek je samozřejmě fake. Nikon už dávno veškeré své UW aktivity outsourcoval, protože to bylo nerentabilní. Na filmových podvodních zrcadlovkách se finančně hodně spálil a těžko budou opakovat stejnou chybu.
Upřímně řečeno nevím, jak se Olympusu může výroba originálních UW pouzder vyplatit. Na E-systému je vidět, že do něj teče spousta peněz na vývoj a rozšiřování sortimentu v profi oblasti (kam podvodní fotografie určitě spadá) aniž bych viděl nějaké profíky to vůbec používat.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alnath 3. 1. 2008 23:13

elho_cid píše:Upřímně řečeno nevím, jak se Olympusu může výroba originálních UW pouzder vyplatit. Na E-systému je vidět, že do něj teče spousta peněz na vývoj a rozšiřování sortimentu v profi oblasti (kam podvodní fotografie určitě spadá) aniž bych viděl nějaké profíky to vůbec používat.k/quote]

Profíci používají pouzdra na zrcadlovky. Kvalitní pouzdro (bez externích blesků) stojí US$ 1500-2000. K tomu blesky etc... nic levného...
Alnath
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RAWman 3. 1. 2008 23:26

Obrazová kvalita je fajn, jde o to za jakou cenu… :)

Obecně mě nějak rentabilita vybavení pro podvodní fotografii není moc jasná. Vždyť to musí být kusová výroba. No, pravda ty ceny na to ukazují.

V rozhovoru snad s Jiřím Řezáčem ve Fotografii 12/2007 (to je mnohem jistější) on odpovídá na otázku s čím fotí nějak takhle: ... a v současnosti zkouším Nikona, který se dá používat pod vodou… Ale je pravda, že tam, pokud si dobře vzpomínám není, že to je digitál. No nevím, i na webu jsem na to narazil ale možná to jsou fámy. Kdo ví.
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 3. 1. 2008 23:37

To může být normální D200 s pouzdrem od nezávislého výrobce. Podívejte se třeba na digideep.com, nebo wetpixel.com - těch pouzder jsou mraky. Bohužel Alnath má pravdu, ty ceny nezřídka přesahují cenu samotné zrcadlovky. Letos jsem se potápěl s jednou takhle vybavenou výpravou, měl jsem tam zdaleka nejlevnější foťák (Canon S80). Všichni jen Canon, nebo Nikon.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 4. 1. 2008 01:27

irmo píše:e-3 telo je sice drahsie ako 40d ale zase zoberme to ako balik ;-)
e-3 +14-52 (f2.8-3.5) zuiko 1800$ 40d+17-85 (f4-5.6) taktiez 1800$

Taktiez asi nekupujes auto bez motora ;-).
ak by oly urobyl nieco medzi tym, nemal by aky objektiv k tomu dat ;-)

Tak Irmo nám tu pěkně mlžil. 40d+17-85 je bez cash back 38000 a E-3 s tím zuikem dá dohromady nějakých 60 000. No tak to už bych za ty peníze daleko radši 5D...
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RAWman 4. 1. 2008 07:37

Taky se mi to nějak nezdálo ale nezkoumal jsem to. Matně si pamatuju že tělo E-3 je za nějakých 43 000Kč.
No, jak jsem to tak sledoval ten Canon 40D je za tu brutání cenu a ještě s Cash back docela super koupě. Nikon atd se budou muset hodně snažit...

Teď na PMA to vypadá na velkou úrodu. Canon by měl přijít s nástupcem 5D a 400D.
Nikon jako vždycky ani slovo ale prý zastavil výrobu D40x. Kvůli neprodejnosti to nebude tak asi má nástupce.
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 4. 1. 2008 08:32

elho_cid píše:
irmo píše:e-3 telo je sice drahsie ako 40d ale zase zoberme to ako balik ;-)
e-3 +14-52 (f2.8-3.5) zuiko 1800$ 40d+17-85 (f4-5.6) taktiez 1800$

Taktiez asi nekupujes auto bez motora ;-).
ak by oly urobyl nieco medzi tym, nemal by aky objektiv k tomu dat ;-)

Tak Irmo nám tu pěkně mlžil. 40d+17-85 je bez cash back 38000 a E-3 s tím zuikem dá dohromady nějakých 60 000. No tak to už bych za ty peníze daleko radši 5D...a/quote]

Ja som vychadzal z amazone.com (kedze oni zahrnuju viacero obchodov a nechcelo sa mi robit kompletny priesku)
kde je cena 40d +17-85 za 1820$ a e-3 14-54 za 1850$

Po prebehani vsetkych liniek co mam vo favoritoch som nasiel najlacnesie 40d +17-85 za 1400$ pricom priemerna cena by som povedal okolo 1700$ u olyho najlacnesie zostal amazon ale vacsina za 1999$ takze priemer cca 1950$.

A samozrejme ak by si kupoval zvlast tak sa nikde nedostanes pod 2100$ e-3 + 14-54 hovorim cisto o cene kitu!!!! (e-3 telo je cca 1700$ 14-54 zuiko je cca 500-600$ samostatne)

Pozrel som aj 5d zbezne ked si ju spomenul cca 2100$ cisto telo cca 2800$ z objektivom min clona 4. (zase priblizne ceny mozno sa najde lepsia!)

Takze je mi luto ak som ta mlzil vychadzal som z 1 linku amazone.com ktory sa mi zdal byt ako dostatocny na pribliznu cenu, bohuzial asi nebol uplne :(
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 4. 1. 2008 10:30

2 RAWman: I kdepak... Já žádnou banku vyloupit nešel a i kdyby tak bych si stejně ten Hasselblad nekoupil, jelikož by se mi nechtělo vláčet na rodinné výlety středoformát :) A navíc jsem ještě amatér, takže bych to plně nevyužil :)

A koukám, že se tu rodí i jiná témata, což jedině chválím. Alespoň mi rozšíříte obzor a třeba se dám na potápění nebo focení aktů po sprchách-i když to může hraničit s trochu "jiným" aktem :lol:

A jen tak mimochodem aby řeč v dalších tématech nestála. Nevíte jestli se dělá podvodní pouzdro i na D80?

A s tím Nikonosem. Jen ten vzhled se mi zdá z trochu starších dob (nebo Nikon změnil image :) ) Ale co, hlavně když bude fotit dobře :lol:
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RAWman 4. 1. 2008 11:28

UW vs. D80 např: http://www.letsgodigital.org/html/revie ... hamas.html

Což o to, pouzdra myslím nejsou problém koupit, nicméně konkrétně to na Bahamách bych typnul jako dražší než celá D80 i s pozlacenou spouští... :)
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 4. 1. 2008 12:00

jj nech si kupis cokoliv tak ti nezbude nic ine ako vylupit tu banku na prislusenstvo, objektivy atd :).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 4. 1. 2008 12:30

Hm tak to asi muselo stát dost peněz... A já se ptal jen tak pro rozhled... A s tou bankou máte pravdu.. nebo si koupit nejdřív to pouzdro a potom šetřit na tělo,... :lol: :lol: :lol:
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 4. 1. 2008 12:39

smeli píše:A koukám, že se tu rodí i jiná témata, což jedině chválím. Alespoň mi rozšíříte obzor a třeba se dám na potápění nebo focení aktů po sprchách-i když to může hraničit s trochu "jiným" aktem :lol:
u/quote]

Na focení aktů ve sprše stačí K10D s Da*16-50. Nebo podobná výbava od jiné značky. Na focení pod vodou musíš mít taky potapěčský kurs a vybavení "pro přežití", což samo o sobě není úplně levné. (I když podle mě to za ty zážitky stojí)
Když se někdo lítá pravidelně potápět na Bali nebo do Mexika, (což je zatím mimo moje finanční možnost) tak už se v těch nákladech koupě toho pouzdra a podvodních blesků tak nějak ztratí.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RAWman 4. 1. 2008 12:59

Tak to shrnem, ne?
Přestaň si vybírat foťák a vyber (si) banku.
Začal bych výročními zprávami, dál počet poboček a jejich umístěním a zabezpečením, množstvím hotovosti...
Nebo se pořádně nauč 0 a 1 a při vykrádání si v pohodlí seď doma u PC. Navíc to bude praktičtější - uvidíš zajímavý objektiv, najdeš si cenu a hned si stáhneš příslušný obnos.

No, třeba si tu opravdu rozšíříš obzory... :)
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RAWman 4. 1. 2008 13:06

elho_cid píše:...Když se někdo lítá pravidelně potápět na Bali nebo do Mexika, (což je zatím mimo moje finanční možnost) tak už se v těch nákladech koupě toho pouzdra a podvodních blesků tak nějak ztratí. /quote]

Zas na druhou stranu to slovo "zatím" zní nadějně :wink:

Nebo se mužete domluvit se smelim na nějakou tu banku, ne? 8)
RAWman
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka