Canon EOS 30D vs. 4OOD vs. Nikon D80

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smeli 1. 1. 2008 16:33

Poradíte mi někdo, prosím, s výběrem? :?: Přecházím z UZ Panasonic Lumix DMC-FZ30 na něco lepšího a nedokážu si vybrat, přestože tuto oblast sleduji již dlouho. :cry: Hlavně fotím krajinky, přírodu, architekturu, portréty a sem tam i makro. Ale v současné době asi nejvíce rodinu při různých výletech, jelikož nemám kvůli učení moc času si vyrazit na fotografický výlet. :cry: Nejsem ale vůbec vyhraněný tip. fotím vše co se naskytne a rád experimentuji. V první řadě mi jde hlavně o obrazovou kvalitu. Dále bych uvítal větší sortiment příslušenství (pokud možno levnějšího, jelikož jsem student), a v neposlední řadě bych uvítal i odolnost. Na váze a velikosti nezáleží. Sám bych si vybral asi ten Nikon, jelikož se mi zdá nejpraktičtější (a také se mi líbí asi nejvíce :lol:). Ale to není důležité. Vzhled nedělá fotky :lol:
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Řepík 1. 1. 2008 17:33

ahoj, tak otázka hlavně je, proč chceš zrcadlo, co od něj čekáš...

já osobně bych šel do 30D a to proto, že jsem si na Canony zvyknul a dobře se mi s nima pracuje.
Určitě si všechny foťáky vyzkoušej, jak Ti padnou a jak se Ti s nima bude pracovat. Příslušenství mají obě značky široké a to i z hlediska druhých výrobců objektivů.
otázka taky je, kolik do toho chceš investovat...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smeli 1. 1. 2008 18:49

Tak od zrcadlovky očekávám větší variabilitu a hlavně vyšší obrazovou kvalitu, například co se týče šumu, vyššího ISO, dále také zpracování, ergonomie a více "hraní si" s manuálním ovládáním. Tak horní hranicí je pro mě nyní cena Nikonu D80 se setovým objektivem, tj cca 26 000Kč.
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirioxxx 1. 1. 2008 20:23

Souhlasim s kolegou Repikem. Vyzkousej si vsechny fotaky jak se ti drzi a ovladaji. Vyber si ten ktery nejvic vyhovuje. Osobne doporucuji Nikon D80. :)

Co se tyka vyberu skla od Nikkoru bych doporucil 18-70. Ma nejlepsi konstrukci ze setaku od Nikkoru. Casem si muzes koupit nejake pevne sklo v bazaru za levnejsi peniz.

Nejlepsi cenu Nikonu D80 + setak 18-70 za 28990.
http://www.afoto.cz/clanek/Nikon-D-80---18-70-AF-S
Cena 26000 za telo a sklo se mi zda nerealna.
jirioxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RAWman 1. 1. 2008 20:38

Možná bych i počkal na lednovou výstavu PMA, kde budou nejspíš představeny nástupci C. 400D a N. D80. Ale budou to novinky s tak dražší než současné zlevněné výběhové modely ale zase bych neřekl, že budou stát víc než C. 400D a N. D80. na začátku prodeje tj. cca 21 a 25 tis.
Na serioznější fotografické hraní si bych viděl spíš tu 30D nebo D80 (nebo nástupce).
Tebou požadovanou obrazovou kvalitu dělá u dnešních zrcadlovek HLAVNĚ objektiv (myšleno tím kvalitní, samozřejmě)!
Hraní si se zrcadlovkou na stejné úrovni možností jako ultrazoom může být drahá záležitost:). Objektiv UZ za většinou docela dost velkých obrazových obětí:) nahrazuje 3-4 objektivy zrcadlovky (pro opravdu seriózní focení se zrcadlovkou). Pro běžné focení slušný záklaďák + třeba makroobjektiv (např sigma 50mm je tuším cca 8 tis, v bazaru cca 5 tis) v zásadě stačí.
Já mám Nikon, ten mi sedí víc. Ale chce si to ošahat, rozhodně. Obávám se, že to je nejlepší rada, kterou ti člověk, který fotí (a ne fanatik (jakékoli) značky) může dát.
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fojťan 1. 1. 2008 21:10

30D je uplne nekde jinde nez 400D, takze rozhodovat mezi nimi... urcite 30D, samo pokud pocitas casem s dokoupenim nejakych tech objektivu a prislusenstvi, s jednim setakem a bez dalsiho prislusenstvi to pak nema az takovy smysl.

s prvni zrcadlovkou kupujes hlavne bajonet a kompatibilitu blesku a dalsiho prislusenstvi, takze si vyber tu znacku, ktera je ti sympatictejsi pripadne ktera nabizi pro tebe sikovnejsi objektivy a dalsi s tim spojene veci.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAWman 1. 1. 2008 21:14

P.S.
na http://www.pixmania.cz mají tělo D80 za 20 681 Kč. Se seťákem 18-70 mm 27 130 Kč a 18-135 mm za 26 470 Kč. (ale obávám se, že u pixmanie u toho není CZ návod - musí se stáhnout jako pdf z Nikoních stránek)
Jinak, pokud bude nějaká ta D90 tak půjde cena ještě dolů.
Ale skoro bych si připlatil za tu D90, pokud to bude řekněme odlehčená verze D300 (jako byla D80 "horší" D200), tak by se to určitě vyplatilo. Ale uvidíme:)
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabannos 1. 1. 2008 21:24

Podívej se také na Pentax K10D. Je to velice obstojný oponent, za dobré peníze (Pentax K10D + smc DA 18-55mm F3.5-5.6 AL + D-BG2 battery grip + D-LI50 náhradní baterie za 26,4K). :wink: Z uvedených aparátů bych zvolil: 1. N D80 2. C 30D 3. C 400D
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 1. 1. 2008 22:25

smeli píše:Dále bych uvítal větší sortiment příslušenství (pokud možno levnějšího, jelikož jsem student), a v neposlední řadě bych uvítal i odolnost. ... Sám bych si vybral asi ten Nikon, jelikož se mi zdá nejpraktičtější /quote]


30D je o třídu výše nežli D80. Pokud ti jde i o odolnost - D80 je plastová, 30D má tělo z hořčíku.
D80 praktičtější? V čem?
Sepiš si klady a zápory D80 a 30D a porovnej si je včetně cen příslušenství.
400D vyřaď z výběru. Ne proto, že je to špatný foťák, ale protože je o třídu níže.
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 1. 1. 2008 22:38

2 RAWman: Jo tak o té Pixmanii už vím. S tím návodem bych si sice nelámal hlavu (jelikož jsem si ho již několikrát přečetl jako knížku :lol:), ale radši bych si koupil foťák tady za tuto cenu - pro mě vysokou - u nás v ČR, jelikož bych se obával reklamace. Protože se mi zdá lepší si s tím dojít osobně na pobočku a tam to probrat s prodavačem (zástupcem) a dohodnout se co a jak, než to někam posílat... A ten nástupce by mě také docela zajímal, jelikož koupi plánuji až na začátek letních prázdnin, abych se přes prázdniny vyřádil v cizině

2 cabannos: Na Pentax jsem již také koukal, ale upustil jsem od něj, jelikož si myslím, že Nikon nebo Canon jsou přece o notný kus technologicky vpředu a navíc mají delší praxi s výrobou velice kvalitních DF a také mají vysoké renomé

2 beat: No tak ve srovnání s předešlými, jelikož je přibližně srovnatelný s 30D, i když jeho mínus je to tělo :cry:. A také je zase lehčí a menší na přenášení například při trekkových tůrách po horách, kam bych s sebou netahal celé kompletní vybavení, protože o tom by se dalo potom polemizovat
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAWman 1. 1. 2008 23:10

No samozřejmě, chce to ošahat. Kouknout se do hledáčku (ten je zase v D80 o třídu výš než u 30D), na displej, organizaci menu, ergonomii...
Nejspíš ani D90 nebude mít hořčíkové tělo (jako X0 řada Canonu). Ale není plast jako plast. S D80 jsem už kolikrát dost drsně praštil (pokaždé málem infarkt:) ale foták bez problémů drží.
Pokud ta D90 podědí snímač z D300, ten super displej a minimálně zachová co umí D80 a bude za nějakých 25 tis. tak bych o ní vážně uvažoval.
Každopádně pokud nespěcháš, počkal bych na jarní novinky nejen Nikonu a Canonu.
Tak ať si vybereš k tvé nejvyšší spokojenosti.
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smeli 1. 1. 2008 23:15

2 RAWman: Děkui za kladné a potěšující zhodnocení. Přesně takové jsem tu chtěl slyšet... A nic jiného než počkat mi ani nezbývá, jelikož nejdříve musím něco našetřit a na splátky, tak do toho bych nešel.. Asi budu s napětím očekávat nástupce D80 zkříženého s D300 a doufat, že nikon něco takového opravdu vydá. Jestli ne, tak budu holt vážně uvažovat o D80.
8) Nikon D80 + Nikkor 18-70/3,4-4,5 + Nikkor AF 50/1.8D + SanDisc Extreme IV 4GB + Kenko Pro1d CP + Marumi CG + Nikon SB-800 8)
smeli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RAWman 1. 1. 2008 23:52

Nástupce D80 bude možná v únoru podle ověřených neověřených webových zpráv:)
Jinak doufám že to o třídu výš nebo níž tu nerozpoutá třídní boj:)

A pro odlehčení vysněná konstrukce D90 je na http://yourphotoarchive.com/laugh.htm
:)))

Jinak pokud se zajímáš o Nikon tak koukni na:
http://www.bythom.com/

Jo jo, tak dobrou...
RAWman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mihhi 2. 1. 2008 04:25

Bude ti na krajinky, přírodu, architekturu, portréty, sem tam i makro, rodinu při různých výletech stačit 1 setový objektiv? To bych považoval za dost důležitý. Radši pro začátek levnější tělo a k němu dokoupit něco navíc, než mít poloprofi tělo a k němu 1 levný seťák.
mihhi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RAWman 2. 1. 2008 07:59

smeli píše:2 RAWman: Asi budu s napětím očekávat nástupce D80 zkříženého s D300 a doufat, že nikon něco takového opravdu vydá. Jestli ne, tak budu holt vážně uvažovat o D80. /quote]


No když nic, tak Nikonu nic jiného než s něčím pořádným přijít v dnešní konkurenci v sektoru zrcadlovek nezbývá... :)
Docela bych doporučoval si počkat. Pokud si dá Nikon s nástupcem D80 takovou práci jako s D300 tak by to mělo stát za to.
A porovnat a jít ev. do jiné značky můžeš (do prázdnin) kdykoli.
RAWman
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků