zrkadlovka za 40k sk v rukach amatera

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod elho_cid 15. 12. 2007 21:00

Rozdíl je jak koukám hlavně v expozici a nastavení bílé. Ty světlejší zelené mi připadají přirozenější. Foťák, který se vyhnul přepalům na oboze tak učinil za cenu dost nehezky podexponovaného popředí.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 15. 12. 2007 22:31

player: suboj "tytanu" v auto rezime ;-), vid moj kometar o f30 pochibujem ze f40 je natom lepsie ;-)

Tak ale podme nato
Vopred hovorim, ze s ani jednou niesom nadseny :)

1 fotka zo serie .... v 2,3 serii mi vadi nadich do zlta + vignetacia + opacne prehnuta horna lista na baraku. Druhym problem je ze to pozeram na notasu, kde mam pomerne sylne vytiahnutu gamu ...(aspon oproti vytlackom) tak je mozne ze na normalnom mon. by to bolo naopak ... sry niesom doma ...
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 15. 12. 2007 22:41

pisat tu to po 100x ze ja som na danej akcii nebol a fotky niesu moje je asi hodne zbytocne ....
Ja som bol poziadany iba upravit tie fotky a to co vidite je material co sa mi dostal do ruky, takze tu davam jeden priklad materialnu s h2 ktory je foteni asi tam isto co 1 fotka v 1 prispevku ......

http://img140.imageshack.us/img140/7813/dsc03089tc4.jpg

ostreni na spatnou vec sa tazko preuca ked mas AF ;-), to iste expozicia a to najhorsie ako WB tak to fakt nechcem ani vediet ako ucis totalneho amatera .....
Zrkadlovka je vhodna pre cloveka co vie co je to clona, cas, WB atd a vie si to aj nastavit ..... Na zrkadlovke som ani 1. nevyuzil prednastavene rezimi ako portret, krajinka atd .... raz som vyuzil zapad slnka k tomu sa priznavam ale aj tak nakoniec bola lepsia fotka na "P" rezim s vlastnimi nastaveniami.....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 15. 12. 2007 23:04

Ja myslim, ze je to jasne.Kompakty maj proste firmware udelany tak, aby se pokud mozna co nejvice vyhnuly jakymkoliv prepalum, vzhledem k omezenemu dyn. rozsahu.
Pro me osobne je logictejsi, ze pri rezimu "krajina" bere aparat v podtaz spise stiny ktere prokresli, nezli jasy.Kdyz budu chtit klast duraz na oblohu, volil bych rezim "zapad slunce" nebo tak neco, ale ozkousene to nemam.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tark 15. 12. 2007 23:21

Docela divne, nechce se mi verit, ze by ten fotak ty fotky takhle zprasil, navic ze by z toho lezly fotky, ktere maji JEN 1,5 megapixelu....
tark
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 15. 12. 2007 23:54

tark : divne to mozna je, ale realne.Kdyz to najdu, tak sem hodim par fotek co fotil tatik s D50 v tanecnich na cervenou polozku AUTO, at v tom neni Irmo sam:)
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 16. 12. 2007 00:05

Tak to neni tak hrozne, trosku sem otcovi, ci spis D50 krivdil:)Ale je to jen diky tomu, ze fotka, kdy byl hl. motiv mimo stred zaberu je jen jedna.Kdyby jich bylo vic, dopadnou svechny stejne takto blbe:

Obrázek
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 16. 12. 2007 09:40

Inu, to je stará známá pravda, že blbě jde fotit kterýmkoli foťákem, to není problém a dokáže to doslova každý...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod player 17. 12. 2007 16:06

Tak jeste pro zajimavost neco nadhodim, prvni fotka vzdy na rezim AUTO, druha na vlastni nastaveni(priorita clony)
Obrázek

Obrázek

Takto to vyfotil na AUTO Fuji F40
Obrázek

Obrázek
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod centsm 17. 12. 2007 20:14

Pety píše:Inu, to je stará známá pravda, že blbě jde fotit kterýmkoli foťákem, to není problém a dokáže to doslova každý...o/quote]
Jsem opatrnější ve vynášení takovýchto soudů, byť jsou tady nadsázkou. Mám D80 (nyní v opravě) s 18-135 a ostří 1/2 cm za rovinu zaostření. To je vcelku nevyjímečná situace. Ale při použití předsklopení zrcátka a zároveň blesku dojde vždy k podexpozici alespoň o 2 EV. Dá se tomu vyvarovat zrušením předsklopení zrcátka, ale proč? Nebo při použití redukce červených očí fotoaparát asi 2 vteřiny váhá, než spustí. Jako by ty oči nemohl najít. Ony mu mezi tím skutečně mohly zmizet. Takže ne vždy je špatná fotka rukama. :)
centsm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 17. 12. 2007 22:20

irmo píše:ostreni na spatnou vec sa tazko preuca ked mas AF ;-), to iste expozicia a to najhorsie ako WB tak to fakt nechcem ani vediet ako ucis totalneho amatera .....
No pokud by to byl naprostý a nepoučitelný laik, nastavil bych mu ostření na středovej bod, možná podobnou standardní korekci jako na D70, kde jsem měl -2/3 EV prakticky furt a jen když to bylo potřeba to měnil (je to dáno osobní ma preferencema a způsobem práce) a formát raw, aby se po něm dala WB v pohodě změnit. Jinak ten způsob zprasení auto WB (takováto šílená pleťovka) znám, občas se mi to objeví v režimu auto i na D200 a stávalo se to i na D70 - na obou tak 1-2 fotky z tisíce, nikdy se mi nepodařilo zjsitit, co je to za specifický světelný podmínky, který ho takto zmatou - a taky jsem to díky rawu nikdy moc neřešil. Jo a ještě taky takovýhle barvy občas lezly ze skenovanejch filmů.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 17. 12. 2007 22:26

player píše:Tak to neni tak hrozne, trosku sem otcovi, ci spis D50 krivdil:)Ale je to jen diky tomu, ze fotka, kdy byl hl. motiv mimo stred zaberu je jen jedna.Kdyby jich bylo vic, dopadnou svechny stejne takto blbe:

Obrázek
Blbě myslíš zaostření, nebo expozici nebo obojí? expozice je důsledkem chybnýho zaostření (foťák se snaží blesk vyvážit na zaostřenej objekt, popředí klidně přepálí) A co se týče zaostření - to ta D50 nemá za šera aktivní zaostřovací bod červenej? Pokud ano a přesto byl umístěn takto, je to jen a pouze v rukou, nikoliv ve foťáku (sekvence namáčknu-nechám zaostřit-překomponuju s přidržením souště-domáčknu je na DSLR úplně stejná jako na kompaktu, pravda nedodržení bude na DSLR víc vidět. Anebo měl přepnuto na režim AF-C.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 17. 12. 2007 23:34

KubaPa : fotoaparat nastaven na rezim AUTO.Vic netreba dodavat.
player
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 18. 12. 2007 07:36

jj uz som to pochopil, ked ma clovek v rukach zrkadlovku je to vzdy chyba v rukach a ked ma clovek v ruke kompakt je to chyba fotaku.

budis ked je toto co mate namysli at je vam libo, ja sa uz hadat nebudu .... vidim co vidim a viem velmi dobre ze je velky rozdiel medzi pojmami co sa s fotakom da odfotit "co zvladne" a co zvladne na auto rezim.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 18. 12. 2007 09:59

irmo: :D A ono to tak snad není? :D
Pety
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka