Olympus e410 - par otazok

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ajkod 6. 12. 2007 11:29

Uvazujem o kupe. mam sice analogovy Nikon s viacerymi objektivmi, ale Nikon D40X ma nepresvedcil a na drahsi D80 nemam. Ako kvalitne su zvacseniny A3 z E410 alebo E510? Fotim najma les zo stativu, cize detaily a sum ma zaujimaju. Dalej mi nie je jasne fotenie v rezime M, lebo v hladaciku nie je stupnica indikujuca spravnu expoziciu. Ako zistim, bez nasledneho pohladu na LCD, ci nie som nad alebo pod optimalnou expoziciou?

Diky

ajko
ajkod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 6. 12. 2007 14:27

Ak budes fotit do JPG ber D40x a nerozmyslaj ani sekundu ....

Ak do RAW tak stale rataj s -0.3 EV cca mensou dinamikou a sum je tomu teda adekvatny ... aj tak odporucam fotit bez redukcie sumu a nasledna redukcia v pocitaci.

A3 nieje problem .... tak do ISO400, viac by som uz nerad.

no E-510 ma ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod russianblue 7. 12. 2007 09:41

irmo píše:
Ak do RAW tak stale rataj s -0.3 EV cca mensou dinamikou a sum je tomu teda adekvatny ... aj tak odporucam fotit bez redukcie sumu a nasledna redukcia v pocitaci.

RAW a mensi dynamika? Bavime se o dynamickem rozsahu?

Dalej mi nie je jasne fotenie v rezime M, lebo v hladaciku nie je stupnica indikujuca spravnu expoziciu

nevim jak D40x, ale vsechny nikony(co jsem mel v ruce) pri manualnim rezimu ukazuji mereni v hledacku. Tudiz ti automatika napovi, zda mas nastavene spravne hodnoty. Ale v praxi se podle toho neridim, protoze kdyz uz fotim na M, tak je to v situacich kdy automat selhava....
russianblue
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 7. 12. 2007 10:32

oproti nikonu ....
irmo
Návštěvník