Pentax K20D a K200D? Prvni informace

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cabannos 16. 3. 2008 10:42

http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3374&review=pentax+k20
Opet ne uplne idealni recenze. Recenzent je vlastnikem K10D, se kterou v testu K20D porovnava.
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabannos 27. 3. 2008 11:15

Nrazil sem na dpreview foru na nove informace o objektivu 17-70. Tento objektiv, ktery nahradi starsi 16-45/4, nepodporuje stara tela, jelikoz ostri pouze za pomoci technologie SDM, mel by byt vice odolny vuci CA atd. Zde par ilustracnich fotografii. Vsimnete si, ze v zaberu je take Pentax K20D, takze se nejedna o OT :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabannos 1. 4. 2008 07:56

Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 1. 4. 2008 15:16

A jeste jedna:
http://www.focus-numerique.com/test-51/ ... ct-14.html
(francouzsky)
Ale je tam hodne obrazku a grafu. Navic i pekne srovnani vykonu s alfou 350 pri velkych citlivostech. Asi neni treba dodavat, kdo je lepsi...
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 2. 4. 2008 08:22

po francusky neviem tak som si to necital ale celkovy verdik nic moc pre pentax ... dokopy 40.5 bodov (alpha 350 40bodov, e-510 41, canon 40d 43) a hlavne nejak to priserne sylne tahalo vsetko do modrej aj sum aj fotky ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 4. 2008 09:20

Hmm, WB fakt nic moc.

Srovnávat šum s A350 teď mohou s výhodou všechny firmy - ta je s přehledem nejhorší :)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 2. 4. 2008 15:00

irmo píše:po francusky neviem tak som si to necital ale celkovy verdik nic moc pre pentax ... dokopy 40.5 bodov (alpha 350 40bodov, e-510 41, canon 40d 43) a hlavne nejak to priserne sylne tahalo vsetko do modrej aj sum aj fotky ....


U foťáku, kde je možné si všechny přednastavené profily WB upravit dle libosti, je tohle fakt nepodstatná výtka. A vůbec, kdy sis naposledy kalibroval monitor? :P
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 2. 4. 2008 16:53

Hm, takže si ho koupíš a budeš kalibrovat všechna nastavení WB, abys mohl fotit do JPG? :)

Nebyl v té recenzi nějaký prototyp? Protože tohle opravdu není normální.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod irmo 3. 4. 2008 08:43

elho_cid, tak ja neviem ale urcite vycitky, ktorymi sa ohanaju niektory odporcovia olympusu ako pomer stran 4:3 sa mi zdaju bit poctatne smiesnejsie ako WB .... (alebo malym hladacikom ;-), ked im ani nechybaju ostracie pomocky na matnici ..... mne to pride az smiesne)

Ak by mi s polovicky tak zle ukazoval monitor ako zle roby WB ten pentax tak sa ho ani nesnazim skalibrovat ale vraciam ho do obchodu a rovnako by dopadol ten pentax..... (p.s. ten monitor ma vyhodu ze ho staci raz zacas skalibrovat ale tamto ustreli vzdy niekam inam podla svetelnostnich podmienok.....)

Ako ja nevravim, ze sa stim neda fotit ale byt tak limitovany tak otrasnim WB, 3fps, AF- nic moc pri tak drahom fotaku, proste zatial s neho niesom vobec ale vobec nejak uchvateny .... (ale osobne som ho nemal este v ruke ....ale zatial to nevyzera ani nato ze to skusim..... )
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lubosjanu 3. 4. 2008 10:04

Jak tak koukám na ceny - zhruba stejně stojí K10D a a K200D. Jaký je váš názor na tohle srovnání? Myslím uživatelskou přívětivost pro častější focení snaživého amatéra a výkon. K200D jsem totiž v ruce ještě neměl. Zdají se mi za ty ceny výtečné, další v pořadí je pak d80. Olympus je dobrá volba se seťáky. Ale pak? Na druhou strany slušný a cenově přístupný základní zoom je u Pentaxu zatím asi jen Sigma 17-70.
lubosjanu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fulcrum29 3. 4. 2008 11:06

Pety, irmo: Nechcem sa zastávať K20D, ale tá fotka dieťaťa nie je fotená na AWB ale Manual WB ... Podobne aj ten zasnežený les...
fulcrum29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 3. 4. 2008 11:07

K200d ma pridane funkcie + odolne telo atd .... co sneho roby dobreho konkurenta K10d, ale zaostava najme v seriovom foteni a v dalsich detailoch tazko sa mi hovori kedze som K200d nemal v ruke ale su podlamna tieto stroje dost vyrovnane ale 2.8fps max 4 zabery JPG?!?!? (1.1 fps RAW) eee racej K10d.

U olympusu mas cenovo pristupny dobry zakladak 14-54 ... ale pentax aj olympus su dost inak stavane a treba si to odskusat. (problem olyho je zatial nedostupnost sirokacu ... hadam uz prijde ten slubovany 8-16 ....)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fulcrum29 3. 4. 2008 11:17

Pety, Irmo: A ešte tie testovacie fotky (okrem posledného portétu) sú uložené v profile Adobe RGB, čo tiež nie je optimálne pre bežné monitory...
http://image.dayphorum.eu/obrazok.php?img=62883994548785.jpg
Naposledy upravil fulcrum29 dne 3. 4. 2008 11:28, celkově upraveno 1
fulcrum29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 3. 4. 2008 11:21

fulcrum29
Adobre RGB nieje velka zmena ... nie tak velka aby to bolo takto vydno. Co ma prekvapuje je EV +1 .....

p.s. tuto konkretnu fotku by som fakt nebral je nejak hodne hodne ustrela .... ale ked pozriem aj tie ostatne (vcetne posledneho portretu tak nic moc)

a vpohode ho obhajuj, ja budem len rad ked ukazes ze je to blbym fotografom a nie zlym fotakom ;-). Ja nemam ziadnu averziu voci pentaxu
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fulcrum29 3. 4. 2008 11:31

irmo: Ťažko ho obhájim keď ho nemám. A ani sa nechystám ho mať. Som spokojný s K10D :wink:
fulcrum29
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků