Lumix L10 - určí směr vývoje amatérských DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod irmo 9. 11. 2007 11:44

Mam e-510 a suhlas s petym najlepsie je fotit na kontrast -2, redukcia sumu vypnuta (iba prekrivanie kvoli hot pixelom nechat zapnute, aj to by slo redukovat az v PC ale nejak som sa k tomu este nemal ....) atd, a potom robyt upravi v PC su o poznanie lepsie ako tie ktore zvladne procak vo fotaku. Jedine co ma zmysel je "low-key", "high-key" pokial nefotis do RAW (lebo to je rozne nastavenie krivky contrastu doraz na svetle resp tmave casti)

Vacsina testou s E-510 je s nastavenim odsumovanie default co je hodne vysoke ... a kontrast je tiez na 0 co sposobuje obcas zbytocne prepali.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 14. 12. 2007 17:06

Tak je tu recenze na dpreviw
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmcl10/
A moc nezazaril...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 15. 12. 2007 15:39

Lens based optical IS

z toho vyplýva, že stabilizovaný je objektív a nie telo. Alebo sa mýlim?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 15. 12. 2007 15:42

Samozřejmě, Panasonic dělá stabilizované objektivy, stabilizaci na čipu nepoužívá.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod irmo 15. 12. 2007 23:48

racej e-3 :) voci e-510 je v nejakych ohladoch l10 lepsia ale ked to zoberiem cele ako balik (vcetne ceny) tak vedie zase e-510 jednoznacne pomer vykon/cena

a ten venus III to je fakt zazrak modernej techniky lol
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod horseman 1. 2. 2008 18:25

... zdravím, nevím jak Vy, ale já mám dojem že tady všechny zajímá akorát max. citlivost a cena!!! Léta fotografuji na analog. kinofilm a střední formát, a při koupi materiálu sem dopředu věděl že 100 iso si mohu dovolit na určité věci, zatímco 400iso a výše jsem používal většinou jen na reportáže a dokumentaci (pokud se bavíme o barvě, v čb materiálu je to víceméně věc záměru). Zpohodlněl jsem a pořídil si L10 a okamžitě dokoupil fantastický objektiv 1,4/25 leica, konečně digitální sklo s malou hloubkou ostrosti! Nemám důvod nastavovat vysokou citlivost, na druhou stranu v čb režimu po doladění kontrastu, je 1600iso naprosto fantastická (jako za starých časů 800iso kinofilm)!!!!!
Co se týče ceny: je to dost peněz, ale znáte to: za kvalitu se platí!!!! je to nejdostupnější Leica optika a zpracovámí těla mi maximálně vyhovuje.
Takže, než koupit set do 20000,- kde objektiv je "bláto" (sami na to po čase přijdete, a zakoupením jiného objektivu se dostanete na cenu L10, né-li více...), radši šetřete, nebo se na to vy......
S pozdravem všem horseman
horseman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 1. 2. 2008 22:38

neviem preco ale mam trochu pocit, ze nevies uplne ocom hovoris ;-).

L10 +1,4/25 tak malu hlbku ostrosti dosiahnem na FF uplne v pohode ....50mm 2.8 bude stacit (a to je hodne podpriemerny objektiv)

3/4 ma vyhode inde ako je male HO ci sum.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod horseman 2. 2. 2008 02:56

.... ne ty nevíš!!!!! Jde mi o světelnost!!! 1,4 a pořád kreslí!!!
horseman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod horseman 2. 2. 2008 02:58

... se šumem se zabal!!! 100iso co víc potřebuješ!!!!
horseman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 2. 2. 2008 11:21

horseman píše:dokoupil fantastický objektiv 1,4/25 leica, konečně digitální sklo s malou hloubkou ostrosti!o/quote]

tu hovoris o HO nie o kresbe ..... skus sa ujednotit :)

A samozrejme ze kresli perfektne :) ved mensi senzor mensie narok + laica objektiv je citit .......

Co sa Sumu tika tak tam stebou suhlasim je uplna blbost porovnavat sum pre rovnake ISO na vsetkych fotakoch lebo pri tej istej clone mam ine HO a aj objektivy maju ine clonove cisl, kresbu a atd ..... porovnavat sa daju iba celky.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 2. 2. 2008 14:03

horseman píše:... zdravím, nevím jak Vy, ale já mám dojem že tady všechny zajímá akorát max. citlivost a cena!!!a/quote]

No, ono nemá moc smysl srovnávat DSLR při nízkých citlivostech, neboť na těch všechny současné DSLR podávají výborné a srovnatelné výsledky. Rozdíly v šumu a zpracování obrazu se začínají obvykle vyskytovat až na vyšších ISO.

A ohledně ceny, i u ostatních značek existují pevná světelná skla a některá z nich bývají i dost levná. Takže nepochybuji, že na stejnou kvalitu by ses u jiného systému dostal za podstatně méně peněz než u Panasonicu.

Každý ať si koupí co chce, někomu je Panasonic sympatický, tak si připlatí. Ale komu jde hlavně o poměr cena/výkon, nejspíš dnes sáhne po jiné značce.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod horseman 2. 2. 2008 18:34

... jde o to že si s tím objektivem mohu dovolit pracovat s clonou 1,4 a kreslí v rozích naprosto bez chyby!!
horseman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 2. 2. 2008 18:56

Ještě aby ne, na snímači 4/3 ti bude kreslit pěkně do rohů kde co:).
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 2. 2008 19:17

Pozor, skla systému 4/3 jsou fyzicky přizpůsobená velikosti čipu, nejsou to objektivy pro kinofilm. Chci tím říci, že jsou na tom z hlediska rohů stejně, jako skla konstruovaná pro crop 1,5 na jiných DSLR.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod USER47 2. 2. 2008 19:19

Já samozřejmě vím, že skla jsou konstruovaná pro 4/3. Ale asi je snazší zkonstruovat ostrý sklo na menší čip než třeba udělat sklo se stejnou ostrostí v rozích na FF.
USER47
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka