Lumix L10 - určí směr vývoje amatérských DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kolega 18. 9. 2007 13:05

Založím nové téma o této průkopnické zrcadlovce, protože mě zajímá (na rozdíl od moderátora petyho, který asi Panasonic nemá v oblibě, protože pod záminkou hádání se dvou účastníku staré vlákno o L10 zamknul) a já jen doufám, že se tu zase nezhádáte(me).

Fotím již přesně rok na FZ50-ce a tento nový počin Panasonicu vítám, zejména pro to, že to ještě více rozčeří klidné vody u Nikonů a Canonů :mrgreen: (Panasonic je totiž už rozčeřil svým CMOS snímačem umožňující živý náhled) čemuž se stihly již oba novými modely DSLR přizpůsobit. A také pro to, že už sám pokukuji, co dál a L10 mě docela oslovuje. Uvidím, co L10 dokáže ve výsledku a jaká bude odezva u konkurence, zatím ji totiž nemá, brzo ale vyjde Olympus E-3 (nebo E-P1), ale to bude možná asi jiná liga, spíše profi. Nechme se překvapit. Zejména jsem zvědav na Nikoní amatárskou DSLR na bázi D3, resp D300. Canoni mi svým způsobem ovládání nevyhovují.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 18. 9. 2007 13:08

Nemyslím si,že by Pety neměl rád všechny Panasoniky. Do jednoho :lol:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 18. 9. 2007 13:20

Neni pravda ze by byl Pety proti panasonicu, co si pamatuji jednu dobu chtel kupovat FZ30 pak koupil Minoltu 5D :)

JInak ja si myslim ze pokud se bude prodavat za tech 35000 tak si to koupi jen vylozene skalni fanda panasonicu kteremu na nake korune nesejde... Priplacet si za vyklopny displej 10000kc a vice o proti konkurencim znackam se me zda prehnane.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 18. 9. 2007 13:22

kolega píše: ... Panasonic rozčeřil vody svým CMOS snímačem umožňující živý náhled, čemuž se stihly již oba novými modely DSLR přizpůsobit ... p/quote]

Jaký že to byl model Panasonicu ?
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolega 18. 9. 2007 13:29

kromec píše:Neni pravda ze by byl Pety proti panasonicu, co si pamatuji jednu dobu chtel kupovat FZ30 pak koupil Minoltu 5D :)

Jinak ja si myslim ze pokud se bude prodavat za tech 35000 tak si to koupi jen vylozene skalni fanda panasonicu kteremu na nake korune nesejde... Priplacet si za vyklopny displej 10000kc a vice o proti konkurencim znackam se me zda prehnane.

Já taky píšu "asi", ale nemusel hned zamykat vlákno, stačilo pohrozit.

No ale já si myslím, že až bude L10 fyzicky na trhu, tak bude určitě levnější, ale i kdyby, tak valnou část ceny (minimálné polovinu) má stabilizovaný objektiv Leica. A kolipak stojí podobný objektiv třeba od Zuika?
Je tu však otázka jejich kvality, myslím těh objektivů Leica, zatím řádné snímky na posouzení, žádné testy - uvidíme.
kolega
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolega 18. 9. 2007 13:38

milday píše:
kolega píše: ... Panasonic rozčeřil vody svým CMOS snímačem umožňující živý náhled, čemuž se stihly již oba novými modely DSLR přizpůsobit ... p/quote]

Jaký že to byl model Panasonicu ? /quote]

Jak jistě víš, tak Panasonic dodal Olympusům tento svůj CMOS chip do E330 (z této spolupráce vychází i Lumix L1) a do loni uvedených E410 a E510. Stačí? A jak zareagovali giganti? Následovali trend udaný "začátečníkem", protože se to na trhu kupodivu chytlo a přidali další zlepšení, aby se neřeklo :D
kolega
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 9. 2007 13:43

Zuiko nedela stabilizovane objektivy, slo cestou stabilizace v tele, ktera je podle meho vyhodnejsi. Takze tady porovnani neni.
Na photozone.de udelali pruzkum, jaka ze zrcadlovek predstavenych za posledni pulrok je nevic prulomova. L10 ziskala 0% hlasu, coz je hodne spatne. Dokonce i Sony, ktera do sveho noveho modelu nedala vlastne zadnou inovaci, zvolilo 7% respondentu.
Samozrejme zalezi kdo ten server navstevuje, ale L10 to nebude mit vubec lehke.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 18. 9. 2007 13:46

:arrow: neurčí. Už len preto, že v súčasnosti sa amatérske DSLR predávajú aj za viac ako polovičné ceny oproti L10. Toto bude najväčšia prekážka.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 18. 9. 2007 13:47

Ted zalezi jestli ta cena toho objektivu bude odpovidat jeho kvalitam, zatim na nej zadna recenze neni. Obdobne objektivy s podobnym rozsahem nejsou nejak moc drahe, sice nemaj stabilizaci ,ale zas maji lepsi svetelnsot napr:
Nikkor 18-70mm f3.5-4.5G ED-IF AF-S DX cca 10000kc
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO cca 10000kc(ale videl jsem i za 7-8000kc
Tady drazsi:
ZUIKO DIGITAL 14 - 54 mm f2,8-3,5 16000kc podivej na tu svetelnost to neni obycejny setak k levnym zrcadlovkam, jestli se nepletu tak se daval k E1 coz byla vlajkova lod E-systemu.

14-50 Leica k l10 stoji cca 17000kc ted zalezi jak bude kvalitni , 14-50 mm F 2,8-3,5 k l1 podle testu byla cena 30-35000kc tez nadsazena...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 18. 9. 2007 13:49

OK, bude aj na tom záležať. Ale určite si začiatočník nekúpi túto DSLR, keď pritom takmer rovnaké telo môžem mať aj za oveľa nižšiu cenu. Ak si niekto kupuje svoj 1. foťák a hneď zrkadlovku, tak skôr pozerá na telo a objektív je až druhoradý.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolega 18. 9. 2007 14:04

TA: 1. Zrcadlovka jako L10 není foťák pro začátečníky.
2. Součastné amatérské zrcadlovky, které jsou (jak tvrdíš) o polovinu levnější, jak L10 nejsou konkurencí pro L10, neumožňují to, co L10 - živý náhled současně s otočným LCD ani ostření na kontrast. Na toto jsem i zvyklý z FZ50 a chtěl bych tyto "schopnosti" i u DSLR samozřejmě s navýšením obrazové kvality.
kromec Ano, kvalita Leica objektivů pro mě rozhodne, jestli budu o L10 vůbec uvažovat, jinak spoléhám na E-3, nebo další modely DSLR, které nabídnou podobnou funkčnost, jako L10.
kolega
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 18. 9. 2007 14:11

Panasonic nedodává CMOS, ale LiveMOS čipy. Nezkoumal jsem, zda to jsou nebo nejsou ve skutečnosti CMOS. V čipové technice ale MOS a CMOS jedno a totéž není - MOS (dříve MOSFET) je technika výroby tranzistorů s velmi vysokým vstupním odporem (jsou řízeny elektromagnetickým polem, ne vstupním proudem). CMOS je paměťový prvek, postavený na tomto principu - na vstupu MOS tranzistoru je paměťový kondenzátor.

Tak a teď kdyby mi nevědomému někdo osvětlil, co a jak to má společného se snímacími čipy.

Jinak - přísahám na holý pupek, že proti Panasonicu nic nemám. I když se k jeho DSLR stavím spíše skepticky, ale za to nemohou jejich technické vlastnosti, ale cena.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cabannos 18. 9. 2007 14:34

No a to ještě není na trhu ekvivalent od společnosti Leica. Podle mého cena L10 bude oproti němu "lidová!" :roll:
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 18. 9. 2007 14:41

Ja bych rek ze je primarne je urcena pro zacatecniky, mnoho funkci na to ukazuje napr. zivy nahled, malej hledacek, indikace obliceje, digi zoom, malo ovladacich prvku na tele, atd..... DSLR zamerene na narocnejsiho a pokrocilejsiho uzivatele jsou na tom s vybavou, funkcne i s ergonomii trochu jinde(D80,40D,Sony 700, Pentax K10D, Oly E3 atd...)
nejsou konkurencí pro L10, neumožňují to, co L10 - živý náhled současně s otočným LCD ani ostření na kontrast. /quote]

stejne muzu argumentovat ze L10 neni konkurenci pro nektere ostatni znacky , protoze ma ma miniaturni hledacek, jen 3 ostrici body, atd...
Zivy nahled a vyklopny LCD je jsou jedny z mnoha vlastnosti .... a priplacet si kvuli nim 10000 a vice? To zalezi na konkretnim cloveku jestli mu to za to stoji. Me treba ne, radsi dam prednost kvalitnejsimu hledacku a jeste usetrim penize na dalsi objektiv, co jsem mel moznost zkouset E500 tak se me zdal hledacek jeste mensi nez u me EVF a jestli se nepletu tak l10ho ma jeste mensi nez E500.
POkud chci nahradu UZ, tak za stejnou cenu jak l10 muzu met E510 tez s zivym nahledem a stabilizatorem + 18-180mm objektivem od zuika .

Myslim si ze pristi rok na jare bude zivy nahled skoro standart u vsech znacek.....
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 9. 2007 14:47

Pokud zivy nahled s ostrenim na L10 bude fungovat tak jak ma, bude to prvni DSLR s pouzitelnym LiveView. Urcite oslovi soucasne uzivatele ultrazoomu.
Ja zatim po foceni pres displej netouzim, zvlast kdyz jsem koupil fotak se spickovym hledackovym hranolem, hledackovou lupou a vymennyma matnicema. Pro me nevyhody displeje tech par vyhod spolehlive prebiji.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Další stránka