Canon EOS 40D- predstaven?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 20. 8. 2007 22:35

dobre ty ;) :D
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 20. 8. 2007 22:57

Ostrenie u 40D funguje pri vyklopenom zrkadle iba manualne. Klasika.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 20. 8. 2007 23:20

myslite si ze by jste ten live view vyuzili? ja moc asi ne :( myslim ze porad to neplni tu spravnou ulohu jako vyklopne displeje u evf
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 20. 8. 2007 23:55

Ja ano ... urcite ... Hlavne na 40D je manualne ostrenie strasne premakane. Neviem cim to je, ale Olympusy sa v tom istom pocite nechytaju.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 21. 8. 2007 00:10

co tim myslis ted?jak promakane manualni ostreni?
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod durandal 21. 8. 2007 07:19

Já bych živý náhled využil, teda pro přítelkyni, ta si s mou zrcadlovkou někdy foti, ale za chvili ji z toho boli oči a hlava a pak mi to hned vrati. Tak bychom mohli mit jeden fotak poradnej pro oba a byla by to vetsi zabava. Jo co se dela ve dvou je vzdy zabavnejsi :)
durandal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bery 21. 8. 2007 08:38

Ja teda nevim co na tom zivem nahledu mate ? Kdyz si predstavim, ze budu drzet i jen 2-3kg tezke monstrum v predpazeni, abych komponoval pres LCD, tak mne uz ted boli ruce. Jedine, kde by snad bylo uzitecne a zaroven nebylo unavne vyuziti, je stativ.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 21. 8. 2007 08:48

Bery a tam si to vystihol :). Na E-510 ktoru asi teraz pouzivam najcastejsie mi prax ukazuje, ze v 90% idem cez hladacik a tych 10% ked idem cez live view je najme fotenie so stativom, staticke makra atd. Pri zvacseni 1:1 na LCD sa stim da presne zaostrit naco potrebujem co u makra je velka vyhoda .... Hlavne preto ze e-510 nema tie vymozenosti co mali stare zrkadlovky ci DSLR najvysej rady na manualne ostrenie v hladaciku.

A zivy histogram (pred tim nez odfotim) je tiez vyhoda (a to ide tiez iba pri live view), hlavne pri krajinkarskom foteni zo stativu.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TheMelin 21. 8. 2007 09:26

nyní: BlackBerry Bold 9700 dříve: HTC Topaz , HTC Raphael, Nokia e52

Canon EOS 400D
TheMelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outline 21. 8. 2007 09:29

Výhoda "Live View" se ukáže hlavně ve studiích. Nejenom, že se nemusíte krčit nad hledáčkem, ale je možné obraz z Live View přenášet na monitor PC a navíc díky Live View se dá fotit "potichu" - tedy bez cvakání. Navíc Live View by měl ukazovat náhled histogramu, tedy umožnit daleko lepší kontrolu expozice.

Dle mého názoru jediné "kvalitní/podstatné" vylepšení je v Digic III a tím pádem v 14-bitovém zpracování obrazu/rawu a kvalitnější hledáček (neměl jsem možnost vidět, ale 10,20,30D mají v porovnání s kinofilmem hledáček dost malý)

Live View nejspíše (neměl jsem v ruce) použijete jen zřídkakdy navíc bude víc zatěžovat baterku, ukazatel iso je "bonus" a rozdíl 8->10M není zase tak podstatný stejně tak jako 5fps->6.5fps (tedy pokud neděláte opravdu vážně sport).A "čištěné prachu" je v podstatě podobný reklamní tahák jako u kompaktů Megapixely. Prostě Tak jako tak, vždy dojde na "ruční" čištění...

Ale jinak je dobře že se laťka posouvá zase o kus dále - jsem zvědavý s čím přijde Canon EOS 50D... (12M, Digic IV, 16-bit TIFF, Vylepšený hledáček....) :D
outline
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bery 21. 8. 2007 09:53

Ale jiste, pokrok je fajn. Celkove se mi novinka libi (ikdyz mam Nikon ;)). Nicmene si nemyslim, ze by melo smysl hned menit, pokud ma nekdo 30D, nebo 20D, protoze 40D za nikoho lepsi fotku neudela ;) Pokud nekdo uvazuje o prechodu do "stredni tridy" z 300D - 400D, tak 40D je opravdu povedena a to nejen pro hracicky :)
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 21. 8. 2007 09:54

outline, musim te trochu skorigovat :).

E-410,E-510 aj D40 vedia ostrit iba pri zrkadielku hore ;-). Iba stare olympusi mali ten rezim, ze vedeli ostrit ako kompakty. Takze ticho fotit mozez, iba na MF.

14 bitove spracovanie, hmm podla testov co som videl tak D30 dosahovala dinamiku niekde okolo 10 bitov, takze 14 bitove spracovanie je zbitocne ..., zhladom na nepresnosti krajnich odporov, moze mat aj tak 14 bitove spracovanie vyznam, ale skorej iba hypoteticke ako prakticke :(.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 21. 8. 2007 12:11

čím to je zapríčinené, že pri lifeview móde je možné používať iba MF :?:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outline 21. 8. 2007 13:11

irmo píše:outline, musim te trochu skorigovat :).

E-410,E-510 aj D40 vedia ostrit iba pri zrkadielku hore ;-). Iba stare olympusi mali ten rezim, ze vedeli ostrit ako kompakty. Takze ticho fotit mozez, iba na MF.

14 bitove spracovanie, hmm podla testov co som videl tak D30 dosahovala dinamiku niekde okolo 10 bitov, takze 14 bitove spracovanie je zbitocne ..., zhladom na nepresnosti krajnich odporov, moze mat aj tak 14 bitove spracovanie vyznam, ale skorej iba hypoteticke ako prakticke :(.

O ostření sem se nezmiňoval (irmo) ,ale i pro TA : Na ostřící senzory, které jsou (u 30D) umístěny dole v šachtě foťáku se dostává světlo a obraz jen v případě, když je zrcadlo dole a tedy není možné čipem snímat obraz - tedy buď foťák ostří a nebo zobrazuje Live View. Proto je to v podstatě u DSLR novinka. U 40D je při Live View zrcadlo nahoře a ostřit můžete buď manuálně, nebo necháte automatiku ostřit a to znamená, že po dobu ostření nebude na displeji obraz, po zaostření opět naskočí.

14-bit - ono jde i o to, že v této barevné hloubce se ukládá i RAW a převedením do 8-bit jpegu se sice hodně ztrácí, ale umožní to ve fotce jemnější barevné přechody. Je podstatný rozdíl zda je fotka focena 8-bit a nebo 12-bit (30D) třeba na jemných odstínech oblohy. A věřím tomu, že se rozdíl 12-bit vs. 14-bit na velkých formátech pozitivně projeví. Proč asi nový 1D umožňuje ukládat do 16-bit TIFF. Jasně jsou to "malé detaily" ale podle mě mají přesnější barevné přechody (právě třeba při dalších úpravách v 16-bit TIFF) přednost před fps a Megapixelama.
outline
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 21. 8. 2007 13:13

podle me osobne liev view nake vyhody ma ale stejne bych to moc nevyuzil, jedine fakt jak pise Irmo tak na makro a ze stativu, pripadne ten histogram na krajinky,
10 nebo 8mpix me taky moc netrapi, uvidime jak se jejich Digic3 vyporada v sumem,
kazdopadne fotak je to hezky, a vylepsenich prislo dost, sice ne nejakych moc extra bez kterych by jsme nemohli zit ale Canon se snazi jit s dobou.

TA: pokud se nepletu, tak je to zapricinene tim ze zrcatko je sklopene nahoru tudiz svetlo nedopada na AF senzory, ale primo na cip,
cyber kaktus
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka