Proč nemají zrcadlovky video?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kromec 9. 8. 2007 19:46

Bery píše:kromec: obraz se sice ukazuje na displeji, ale v ten moment nefunguje autofokus... muselo by se zaostrovat pres hlavni snimac, coz dnes neni asi ani moc mozne.

Kdyz je to mozne u kompaktu ,tak proc by neslo ostrit pres snimac i u zracdlovky je to ciste SW zalezitost...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bery 9. 8. 2007 20:28

Co treba kvuli zahrivani snimace, vysoke spotrebe vlastniho snimace a k tomu jeste v provozu LCD (hledacek by logicky nebylo mozno pouzit), male presnosti (ktera u kompaktu s velkou HO tolik nevadi), pomalosti, zdvojeni zaostrovaciho systemu... atd.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Queribus 9. 8. 2007 20:29

Na snímač D-SRL dopadá světlo ve chvíli, kdy se zvedne zrcátko. Tak si myslím, že u videa by kmitalo rychlostí třeba třicet sn,\sec. a brzy by se přístroj opotřeboval. Ale v jádru by to určitě nějak šlo, jen to asi lidi u tohoto typu přístroje moc nežádají.

Dobré světlo!
Queribus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radek72 9. 8. 2007 20:56

Zrcátko, které se zvedne 30 x za sekundu? Nezlob se ale přijde mi to komické. Jednak mechanická realizace ale hlavně když si představím jak by se třepal celý foťák při tom natáčení. Když už, tak by mohlo být zrcátko zvedlé celou dobu, ale to by jsi zase nic neviděl v hledáčku a musel by se použít displej. Navíc by to zbytečně žralo energii, neboť při zvednutém zrcátku prochází proud.
Myslím, že zrcadlovku si kupuje ten, kdo chce dělat pěkné fotky a na dělání pěkných fotek by měl být celý přístroj vyladěný a ne dělat konstrukční kompromisy kvůli videu (napadá mě např. závěrka). Kdo chce filmovat ať si koupí kameru, nebo kompakt. Každý kdo se rozhodne utratit celkem dost peněz za zrcadlovku by si měl rozmyslet, zda opravdu potřebuje zrcadlovku, nebo jestli náhodou nepotřebuje něco jiného.
pinhole <1mm; Praktica MTL50 + 50mm 1.8; Canon EOS400D+seťák :( + Velbon Sherpa 600R + Lowepro Rover Plus AW + KALAHARI KAPAKO K-31 khaki
radek72
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 8. 2007 21:18

Malá SD kamera je super. I kompakt dnes nabídne celkem použitelné video. Mám doma 10 DVD nahraných z kompaktu.A v pohodě. :P
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 9. 8. 2007 21:48

Bery píše:Co treba kvuli zahrivani snimace, vysoke spotrebe vlastniho snimace a k tomu jeste v provozu LCD (hledacek by logicky nebylo mozno pouzit), male presnosti (ktera u kompaktu s velkou HO tolik nevadi), pomalosti, zdvojeni zaostrovaciho systemu... atd.

Ale toto neni u zrcadlovek problem jinak by se nevyrabeli zrcadlovky i s zivym nahledem kdy je tez snimac neustale zapnuty....
Hloubka ostrosti by se dala vyresit ze by se vic zaclonilo sice by se muselo zvednout ISO ,ale protoze je video jen 640/480 tak by to zas tolik nevadilo....
Zdvojeny zaostrovaci system? Sak by se vzdy jeden vypnul.
Ja myslim ze zadny radikalni tech. prekazky nejsou a mozna uz pristi rok naky vyrobce prijde s uzasnou novinkou... :wink: :lol:
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jedovaty 9. 8. 2007 22:05

Petr1968:převádíš do mpeg2 nebo divxu?Nevýhoda divxu je ta,že se při převádění musí dodržet profil v enkodéru,jinak to stolní přehrávač nevezme.Na přehrávání jen na PC si uděláš super video,to jo.Třeba i h.264
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 9. 8. 2007 22:11

MPEG4 kodek a zvuk do MP3. AVI kontejner kodek MPEG4. DiVx :roll: :roll: :roll: Už mám tech kontejnerů a kodeků plné zuby :cry: Co je to profil v enkodéru?? :P
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jedovaty 9. 8. 2007 23:17

Profil je jako automat u foťáku,nastaví to tak,aby to přehrálo i stolní DVD.Něco málo jde změnit,např.bitrate.Už dlouho jsem nic neripoval.
Kdysi mě to docela bavilo,zkoušel jsem různé kodeky při různém nastavení a porovnával kvalitu obrazu.
jedovaty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 10. 8. 2007 04:26

Mě to hraje a nebádán nad tím. :P
Petr1968
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 10. 8. 2007 07:42

radek72 píše:irmo: no snad všechny zrcadlovky ostří se sklopeným zrcadlem, neboť to se zdvihá až před expozicí, ne při ostření. Zrcátko je polopropustné, část světla odrazí nahoru přes hranol do hledáčku a část propustí na senzory
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 10. 8. 2007 12:56

Inak, ostrenie u zrkadloviek prebieha pomocou detekcie faze, u kompaktov cez detekciu kontrastu. V oboch pripadoch ide o HW+SW riesenie, hoci s roznym pomerom.

http://www.nikon.co.jp/main/eng/portfol ... /index.htm
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drgn 11. 8. 2007 10:01

"To uz si radeji poridim klasickou kameru." Co je dnes klasická kamera?
drgn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drgn 11. 8. 2007 10:04

Převádím do Xvid, chce to pořídit si DVD co sežere všechno.
drgn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AJRimmer 11. 8. 2007 20:37

to je tak zvana eliminace blbcu ti co chcou od jedný věci všechno a myslí si že tím neutrpý kvalita maj proste u zrcadlovek (nastesti) smulu aspon to není všední záležitost
AJRimmer
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka