Prosim o radu aku zrkadlovku

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jeefoo 2. 8. 2007 21:16

Caute chcem si kupit dig.zrkadlovku ale neviem sa rozhodnut chcem hlavne fotit hory a ludiMam dake vyhliadnute tak mi prosim poradte ktora bude najlepsia podla vas a co by som si mal este dokupitVdaka tu link na fotaky co pozeram
http://cameras.pricegrabber.com/digital ... /masterids[]=24712314/masterids[]=34451888/masterids[]=26157789/masterids[]=20953889/masterids[]=34714851
Jeefoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 2. 8. 2007 21:31

osobne poradie tych co tam mas by bolo asi nasledovne.
K10D tesne zanim 400D pak trochu medzera a D40X potom olympus 410 a nakoniec Alpha ...

Fotenie ludi ma bit ako fotenie ludi s pripravou alebo skorej reportazne fotenie?

na fotenie krajinky budes urcite potrebovat nejake kvalitne sklo sirokouhle + sadu filtrov.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 2. 8. 2007 21:50

No, a na krajinky a skupinky díky crop factoru vynecháme Olympus a jsme zase o krok dál ;-)
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 2. 8. 2007 22:07

Nebo jeste vzit levnejsi (treba Pentax K100, Canon 350D...) a usetrene penize investovat do dalsiho objektivu pripade lepsiho zakladniho. Nezapomen ze nekupujes jen fotak ,ale cely system objektivu a prislusenstvi a pokud bys chtel prejit casem na jiny tak se ti to prodrazi. Tak si projdi nabidku a ceny objektivu a prislusenstvi ktery bys v budoucnu pocital a zkus to porovnat.
Vsechny uvedene fotaky foti dobre. Takze chybu urcite neudelas ani jednim
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mhsh 3. 8. 2007 03:50

Pokud vybíráš z těhle a cena mezi nimi nehraje roli tak bych to zúžil na K10D/400D, pokud Nikon, tak D80. Když se to vezme tak rozdíl v ceně mezi D80 a D40x je z velké části dán lepším objektivem a výbava je absolutně nesrovnatelná.

Jinak viz kromec, porovnat objektivy, které bys plánoval do budoucna a taky vyzkoušet jak ti sedí těla v ruce.
Samsung GX-1S, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di, Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di
mhsh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wanilka78 3. 8. 2007 10:17

ja by som si vybral medzi canonom eos 400D alebo nikonom D80....a dalsiu diskusiu mozes zalozit ohladom objektivov :-)
wanilka78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 3. 8. 2007 15:47

jestli 400D nebo D80 tak rozhodne D80, diky ergonomii a velikosti tela .) (muj nazor mam dlouhy prsty a 400D drzet je pro me trest)

a celkove se mi D80 vybavou i hledackem a setovym objektivem libi vice nez 400D

ozatka kolik stoji D80? neni to 25k ? protoze na tuhle cenu uz klesla i 30D telo a to uz je uplne jina muzika...
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gumy 12. 8. 2007 12:21

gumy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 12. 8. 2007 13:22

2 cyber kaktus: Jak moc je znát rozdíl 30D proti 20D? 30D jsem v ruce neměl, když jsem srovnával 20D s D70, tak ta 20D byla lepší, ale nebyly to žádný nepřekonatelný rozdíly... Takže imho D80 bude někde mezi 400D a 30D, ale spíš k tý 30D... Ale v ruce jsem z těch tří měl jen 400D a D80, 30D znám jenom z recenzí, kde jí ovšem nepopisujou jako žádnou revoluci oproti 20D a tu jsem v ruce měl...
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 12. 8. 2007 13:30

Cokoli s objektivy 18-55 a 55-200mm, stabilní stativ (dobré zkušenosti mám s Velbon Sherpa - chce to ale udělat kompromis mezi hmostností a nosností), Přechoďák, polarizák, fotobatoh a nebo to normálně házet mezi svetry do ruksaku. Brašna se mi v horách neosvědčila. A taky jinak vypadá focení v Jeseníkách a jinak v Alpách... Jako focení lidí jsem pochopil běžné focení rodiny, popř. nějakých lidí v horách. Na portréty by to pak chtělo něco s menší hloubkou ostrosti.
Tělo ti vyloženě doporučovat nebudu, protože bych nemohl jinak než D40 v setu s oběma výše zmíněnými objektivy a ten teleobjektiv bych bral ve VR verzi (mírně bys pak za tento kit překročil 20tis. přesněji by stál 20500,- ) ovšem to bych strhnul lavinu nevole. Prostě zajdi do obchodu, sám uvidíš s čím se ti bude chtít tahat... ;) Možná ještě ten Canon 400D, ale dobře se podívej na objektivy, které bys k němu chtěl použít. Upozorňuji také na to, že D40 ani D40x nemají motorek pro AF, takže by ti nezaostřovaly objektivy, které nejsou označeny "AF-S" což může být problém zejména tehdy, pokud by ses rozhodl časem koupit třeba Nikkor 50/1.8 na portréty. Na druhou stranu většina lidí používá AF-S objektivy aniž by nad tím nějak přemýšlela, takže by jim beztak toto nevadilo.
Fotím méně než bych chtěl a ještě méně než bych mohl...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 14. 8. 2007 01:22

gumy píše:http://cameras.pricegrabber.com/digital/m/18441850/search=D30

za 33500,- SKK ? celkom slusne

30D poslednú dobu celkom zlacnel. Na Megapixeli bol nedávno za 25000 KČ ( možno ešte je ).

dodatok : takže ešte je
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod interneticus 17. 10. 2007 22:29

alebo skus nieco od nikonu, mne lepsie sedi v ruke ako canon, a to je pri foteni dolezite... ved zistis casom...
let there be light...
interneticus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gumy 18. 10. 2007 09:39

chcel by som sa opytat ..... o canone je zname, ze sa hodi aj na sport .. portrety a tak ...

a co taky pentax? napriklad aj K10D .. ake mate skusenosti s nim a fotenim sportu alebo nejakych akcii ... ?? .. na portrety resp. umelecke fotky urcite pasuje skvele
gumy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 18. 10. 2007 10:49

S K10D jsem minuly tyden na Markete fotil plochodrazni zavody motorek a vysledky jsou moc pekne. Lepsi nez z Canonu 30D, se kterym fotila pritelkyne. Ale neni to jeji vina, ani vina toho fotaku. Mel jsem proste 2x drazsi objektiv...
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 18. 10. 2007 11:16

gumy: Pentax nemá tak rychlej autofokus jako Canon a Nikon, což při sportu je určitě mínus. Ale zase abys ten rozdíl víc poznal, musel bys používat hodně dobrý objektivy, pokud zůstaneš v tý základní třídě, takovej rozdíl to nebude. A to, že je to mínus určitě neznamená, že by Pentaxem nějaká rychlá akce nešla fotit... Dá a taky velmi dobře (s odpovídajícím objektivem)
KubaPa
Návštěvník

Další stránka