Nikon D200 - aky objektiv k nemu?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod goodoldalex 5. 8. 2007 20:06

Problematicke u D40x a D80 je hlavne meranie expozicie, tieto fotaky maju zvyk prepalovat, takze krajinka vyjde tak na piaty pokus. Takisto sum na vyssich citlivostiach (800+) je horsi nez u D200, na nizsich moze byt naopak o stipec lepsi.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 6. 8. 2007 09:11

Fotím méně než bych chtěl a ještě méně než bych mohl...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wanilka78 8. 8. 2007 12:42

takze skusme neriesit fotak ale objektivy, ok? lebo takto sa nikam neposunieme :-(
wanilka78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 8. 8. 2007 14:16

Co se seťáků od Nikonu týče, bral bych jako základ 18-70/3,5-4,5. Pokud ne ten, tak některou z 2,8ček zhruba v tomhle rozsahu (ale s těma neporadím, neznám je. K tomu (ne nutně hned) Nikkor 80-200/2,8 a nebo pokud peníze nehrajou roli 70-200/2,8 AF-S VR. A taky Tokinu 12-24/4. (Co dřív záleží na preferovanejch žánrech). Pokud často fotíš v mizernejch světelnejch podmínkách, nějaký hodně světelný pevný sklo se neztratí (třeba 50/1,8 Sigma 30/1,4 mě taky láká, ale ještě jsem ji nezkusil) Pokud jsi na makro, doplnit makroobjektivem.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod geo23 8. 8. 2007 17:02

zdravím,je to poprvé co se zapojuji někde do diskuze. Řeším obdobný problém. Už jsem toho spousty přečetl, jak diskuzí, tak testů. Nejdříve jsem vybíral tělo. V úvahu připadal Canon 30D(po slevě), K10D a Nikon D80. D200 si myslím nevyužiju. Raději ty prachy dám do objektivů. Nakonec jsem rozhodnut pro D80-slušná výbava,výborně se mi drží,nádherný hledáček a vůbec celkové sympatie k Nikonu. Ale ty objektivy :roll: Dlouho jsem přemýšlel a jelikož hodně cestuji a převážně do exotických zemí, zdá se mi se všemi těmi kompromisy jako ideální 18-200 VR- ideální reportážní sklo. Často člověk musí vypálit pár snímků z auta nebo z busu a tak se hodí i ten stabilizátor. Také v těchto okamžicích často není čas ani na výměnu objektivu. Kolikrát jsem prošvihnul snímek jen díky zdlouhavému spuštění kompaktu (než se vysunul objektiv,scéna zmizela).
Nejraději fotím krajinky a tak další volba asi Tokina 12-24 . Sigma 10-20 mne láká rozsahem,ale v testech mne nepřesvědčila. Přečetl jsem spoustu diskuzí na téma širokáčů a nic moc se vymyslet nedá,ani pevné sklo za rozumnou cenu.
No a jelikož jsem původně nechtěl přijít o světelnost, koukal jsem nejdříve na tamron 17-50(výborné sklo-nepřesvědčila mne rychlost ostření) a asi bomba by byl NIKKOR 17-35 F 2.8 (v USA cca 1300-1400USD), ale já toto sklo zatím nevyužiju a nemohu tahat velkou výbavu. Proto jsem se rozhodl pro pevnou AF 35 F2 a to bude takovej mazlík. Četl jsem na toto sklo jen chválu a rozsah je po přepočtu universální. Tím mám na mysli,že ho mohu použít jak venku tak v místnostech. Lidi sedící u stolu někde v tmavé místnosti tím krásně vezmu. A taky pro ten krásný bokeh. Zoom budou moje nohy,už se na toto sklo moc těším. No a dále poznám,co mi chybí.

Takže začnu sestavou NIKKOR 18-200VR, TOKINA 12-24 (S 10-20) a NIKKOR AF 35 F2 a nejspíše na D80. Zatím mám čas, vyrážím před vánoci a tak ještě vyčkávám. Vyrážím do Afriky a tak mne dost trápilo rozhodnutí ohledně ultrazoomu,nakonec neberu a uvidím jak mne bude limitovat těch 200mm. Raději místo ultrazoomu vezmu kameru. Zvířata až tak nefotím a když k tomu dojde,vyřeším to - RAW a výřez. Uvidíme časem. Připomínám,že nejvíce mne zajímá krajina a pak reportáž.
Půjdeme pár treků,hodně v Ugandě a tahejte to všechno s sebou. To pak je každý gram sakra znát.
Omluvte tu délku a připomínám,že je to jen moje rozhodnutí a chci jen přispět. Často se tu řeší různé křivky a detaily,ale každý fotíme něco jiného a hlavně spousta z nás musí řešit otázku poměru cena/výkon.

Jestli máte někdo jinej nápad ohledně širokého ohniska na krajinu,uvítám.

zdar
geo23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 8. 8. 2007 17:05

geo23: Jestli jedeš před Vánoci, kup to nejpozději hned teď. A zvykej si. Jinak potom zjistíš, že bys možná se svým starým foťákem pochodil lépe...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod geo23 8. 8. 2007 17:29

ano,máš pravdu. Nechci to nechávat až na poslední chvíli.Chci to pořídit koncem září,nejpozději do půlky října. Naštěstí si D80 koupil kámoš,zatím s 18-70 a tak si s ním občas chodím zvykat :lol:
Myslím,že se na podzim snad trochu rozproudí trh,teď je mrtvo.
geo23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bery 8. 8. 2007 21:18

wanilka78: pokud chces neco na krajinu, tak ve vetsine pripadu vyhovuje setak Nikkor 18-70 doplneny napr. o Sigmu 10-20, nebo neco v podobnem rozsahu (Nikkor, Tokina 12-24). Na svatbu 18-70 vyhovuje taky, ale Tamron 17-50 bude mozna vhodnejsi.
Ono stejne casem prijdes sam na to, co Ti bude nejlip sedet. Mozna to treba doplnis i o pevna skla. Tezko radit nejak konkretne, kdyz kazdy ma svuj styl.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 8. 8. 2007 21:26

Ono hlavně záleží na tom, jak člověk fotí. Třeba ohledně tý krajiny, někdo nejde pod 50mm, pro někoho už je dvacítka skoro tele a fotí šupinama...

...a se vším se dají udělat perfektní fotky:).
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bery 8. 8. 2007 21:33

geo23: ja bych asi taky moc nevahal :) Nakupovat na posledni chvili a pak zjistit, ze neco neni, nebo nechodi jak ma, muze znamenat potize. Nezapomen si vcas promyslet a opatrit i prislusenstvi. Druha baterie bude spolu s dostatkem karet (nebo databankou) asi samozrejmost. Dale by asi neskodil alespon polarizacni filtr. Dobre bude rozmyslet i vhodnou brasnu, nebo batoh. Radeji neco nenapadnejsiho, jako napr.: http://www.national-geographic.cz/image ... 5_big1.jpg
Urcite neuskodi nejaka sada na cisteni... atd. Ale na spoustu veci prijdes sam v prubehu pouzivani. Proto bych nekupoval na posledni chvili.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wanilka78 9. 8. 2007 12:28

vdaka za nazory, najskor by som to zatial videl na nejaky zakladny objektiv..daju sa porovnavat:?
nikkor AF-S DX 18-70 mm F 3,5-4,5 G IF ED,
tamron SP AF 17-50 mm F 2,8 XR Di-II LD IF a
sigma18-50 mm F 2,8 EX DC

cenovo su zhruba rovnake, len tie parametre....radsej brat viac svetelny objektiv, ako ten nikkor?
wanilka78
Návštěvník

Předchozí stránka