Nikon D200 - aky objektiv k nemu?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Bery 4. 8. 2007 10:45

Nikkor je tak predrazeny. Pochopil bych, kdyby byl 2x drazsi... To by odpovidalo tomu, ze je o trochu lepsi opticky, ma bytelnejsi konstrukci, AF-S a priplatek za znacku.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bery 4. 8. 2007 10:47

Cekal jsem, ze tu bude mela... kazdy doporucuje objektivy podle toho co sam foti. Jen nevim co ma v planu fotit wanilka78... podle toho by se spis dalo najit vhodnejsi objektiv :-)
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 4. 8. 2007 12:57

Jasně, zatím je to spíš přehlídka toho, čím kdo fotí.. :)
Nikdy se nedá říct, jaký objektiv je nej, když nevíme čím fotí. A jestli napíše všechno, tak ať si koupí Nikon D40 a 18-55 a 55-200 nebo 18-200... :D
Fotím méně než bych chtěl a ještě méně než bych mohl...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wanilka78 4. 8. 2007 18:46

tak pani, paci sa mi, ze sa tu rozbehla taka diskusia :-) kazdy odporuca nieco ine, to som aj cakal....ked pisete o objektivoch co odporucate, piste rovno aj ceny, lepsie sa v tom zorientujem..., ok? no a co planujem fotit, vedel by som sa predstavit niekde v horach a fotit krajinu...o makrofotografii urcite neuvazujem a keby som si chcel tym privyrobit, tak by som mohol fotit svadby a podobne akcie...cize zostanme zatial pri tych krajinkach, ok? postupne si prezeram testovacie snimky z objektivov, uvidim porovnam...ale ked aj medzi objektivmi toho isteho druhu su rozdiely medzi jednotlivymi kusmi...tak ja neviem .... zeby naozaj na zaciatok ten setak a potom sa rozhodnem?
wanilka78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabannos 4. 8. 2007 19:12

Nejlepší bude, pokud napíšeš jaký finanční limit máš.
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wanilka78 4. 8. 2007 19:20

drahsi objektiv ako za 25000 urcite nie, teda aspon nie hned teraz...
wanilka78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 4. 8. 2007 22:03

A neni na krajinky D200 zbytecna? Nebylo by lepsi koupit levnejsi D80 a usetrene penize dat do objektivu?
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cabannos 4. 8. 2007 22:49

No ještě je tady alternativa koupit např. Nikkor 18-70/3.5-4.5 a k tomu blesk Nikon SB-800, kterej využiješ nejen na svatbách. Tzn. objektiv asi 10tis a blesk 11tis. Ještě zbývá na batterygrip :wink:
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 4. 8. 2007 22:55

Extremni rozsah typu 18-200 bych na D200 nevrazel - sestava by mela byt pokud mozno co nejlepe vyvazena, pokud jsou finance takovym limitem, volil bych D80 + usetreny penize do objektivu. Nebo se pro zacatek obejit s mensim rozsahem ohnisek a /ostupne dokupovat.-
zakladak na ni osobne pouzivam 18-70/3,5-4,5 a vyhovuje mi to. Ale mel jsem ho z minula, mozna nekdy za rok za dva budu mit nutkani k upgrade, ale mozna ani ne.

K tem predrazenejm Nikkorum vs. third party sklum: Podle me je to jak kdy - u telete jsem radsi priplatil za Nikkora 80-200 (bez AF-S) nez brat Sigmu 70-200 HSM, protoze rozdil v cene neni velkej a stalo mi to za to. Sirokac pouzivam Tokinu 12-24, protoze parametrove stejnej Nikkor je podle toho co jsem videl o chloupek lepsi, ale zdaleka ne o tolik, abych za nej dal temer trikrat tolik...

Takze: Pokud jde o foceni krajinek: zaklad bych videl tu 18-70 +Tokinu 12-24 (dohromady by melo byt pod 25000) s tim, ze se casem uvidi jestli je tele potreba. A vzhledem k hmotnosti bych pro tahani po horach uvazoval i nad D80, D200 je preci jen uz opravdu poradna masina a tahat ji neni uplne samozrejmost.

Jo a pokud si predstavujes privydelek focenim svateb apod. pridam varovani - tohle neni az tak o foceni, jako o ostrejch loktech, kamaradech na radnicich (nebo zakladni znalosti jako komu soupnout obalku, abys v dany obradni sini fotil ty, atd...)Pro kamarady a znamy jsem fotil za posledni roky tak 25 svateb + par promoci, takze jsem par takovejch profiku videl v akci... Kdysi jsem si taky predstavoval, ze bych si tim mohl privydelavat, realita me vylecila...
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 5. 8. 2007 10:07

Pokud chceš fotit krajinky, pak bych nedoporučil D200 a ani D80. Ta D200 by měla opodstatnění snad jen v tom, že ti do ni nenaprší - s D80 jsem to nezkoušel (ale prach ji nedělá problém). Není však o tolik menší a lehčí. Když koupíš Nikon D40x, získáš obrazovou kvalitu D200/D80 a s přidáním zmiňovaného 18-200VR z něj uděláš nadprůměrný ultrazoom se stabilizací. Lehčí foťák má menší nároky na stativ - další odlehčení zátěže. Na druhou stranu někomu nedělá problém tahat na krajinky ani střední formát...
Nemůžu jinak než podpořit názor, že na těle nesejde, důležité jsou objektivy. Raději si připlať nějakou tu tisícovku, než se pak divit, že to není ono...
Focení svateb není jen tak a chce to taky externí blesk a zkušenosti.
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wanilka78 5. 8. 2007 10:52

hlavne nechcem kupit fotak s ktorym nebudem spokojny....a takisto ani objektiv samozrejme...hmotnost fotaka nie je problem....externy blesk planujem potom kupit, to je bez debaty :-)
wanilka78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod russianblue 5. 8. 2007 12:20

wanilka78 : jen se zeptám, proč zrovna D200?! Zkoušel sis s tím foťákem trochu zafotit?! A máš nějaké zkušenosti s zrdcadlovkou?! Kdybych přemejšlel nad D200/80 tak beru D200. Ale to asi proto, že mám D50/70 a kdybych si pořizoval novej foťák, tak už aspoň o třídu vyšší, navíc se mě D70/200 moc dobře drží a váha mě nevadí...
russianblue
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 5. 8. 2007 17:04

Otass píše:Pokud chceš fotit krajinky, pak bych nedoporučil D200 a ani D80. Ta D200 by měla opodstatnění snad jen v tom, že ti do ni nenaprší - s D80 jsem to nezkoušel (ale prach ji nedělá problém). Není však o tolik menší a lehčí. Když koupíš Nikon D40x, získáš obrazovou kvalitu D200/D80 a s přidáním zmiňovaného 18-200VR z něj uděláš nadprůměrný ultrazoom se stabilizací.
KubaPa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 5. 8. 2007 17:16

KubaPa: souhlasím. Nicméně 10Mpx čipy u Nikonu jsou v D200/80/40x s největší pravděpodobností totožné. Druhá věc by pak mělo být zpracování obrazu.
Neodrazuju nikoho od D200, jen se snažím spekulovat, jestli je to nutná invetsice. Proto jsem nabídl v potaz i D40x. Nezdá se mi totiž, že by si zájemce pevně stál za tím, co si nakonec pořídí. Zatím to vypadá tak, že zájemce dSLR nevlastní a chtěl by si k tomu přičichnout. Logicky chce to nejlepší, což papírově D200 bezesporu je. Nemusí být ale bezpodmínečně nutný k úspěšnému zachycení toho, co se uživatel chystá fotit...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KubaPa 5. 8. 2007 19:10

podle Dpreview maj D40X a D80 10,8 "Mpix" celkem D200 pak 10,9 takze to nebudou uplne totozny cipy (mozna u D80 a D40X) efektivnich maj pak vsechny tri rovnejch 10 Mpix, tam rozdil neni.
Nicmene myslim, ze rozdil v obrazovy kvalite nebude velkej, to je fakt, myslel jsem to spis obecne.
D40X bych nedoporucoval z jinyho duvodu - prijde mi prilis orezana (jen jedno ovladaci kolecko, bez AF motoru) To prvni znamena nepohodli v manualnim rezimu a pri korekci expozice v ostatnich rezimech, to druhy znamena znacny omezeni pri nakupu objektivu, pokud majitel trva na AF, zejmena pokud uvazuje o objektivech z druhy ruky (coz v nekterych pripadech velmi doporucuju). Prijde mi to proste jako takovej lepsi kompakt s vymenejma obejktivama (ale se znacnym omezenim). S D80 natoz D200 bych ji vubec neporovnaval.
KubaPa
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka