Nikon d80, Canon eos 400d, nebo Olympus e510?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gajdji 27. 7. 2007 03:56

Začal jsem fotit teprve asi před 4 roky a hrozně mě to chytlo, takže mi už můj kompakt nestačí a potřebuju něco, co dokáže dělat kvalitnější fotky... Potřeboval bych radu, co z těchto foťáků vybrat (asi se ptáte proč tyhle tři, ale jsou zhruba ve stejné cenové kategorii...). V poslední době fotim převážně momentky, krajinky (i východy a západy slunce), nebo makro (to už ale neni tak žhavý), ... co by jste mi doporučili? Tak nějak nevim co by pro mě bylo nejlepší :roll:
Díky moc a přeju hezkej den :wink:
Gajdji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 27. 7. 2007 08:06

zalezi od toho co do toho chces investovat, nielen teraz ale aj take celkove plany do buducna .... o fotakoch ako takych je tu uz napisane az az.

takze fakt strucne
D80 - rozne sety aj s dobrymi objektivmy
400D - najvacsi vyber prislusenstva objektivov, pomerne zle setove a lacne orig. canon objektivy.
e510 - live view, stabilizator, dobre setove objektivy v cene 31k sk (2 objektivy) asi najlepsi pomer vykon/cena na zaciatku, ale absolutny nedostatok lacnych objektivov. Mensie CCD ma svoje vyhody aj nevyhody.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 27. 7. 2007 08:14

tvrdit o E510 za 31000sk ze ma nejlepsi pomer/vykon cena do zacatku je trosku prehnane. Vzdyt NIKON D40 a Pentax K100se daj koupit se dvema objektivy do 20000kc a urcite to nejsou horsi fotaky.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 7. 2007 08:16

Vybírej mezi Canonem a Nikonem. Olympus bych vzhledem k menšímu snímači vyřadil. To bylo první hledisko.

Teď to druhé. Zajdi na libovolný foto e-shop, např. http://www.megafoto.cz/ nebo http://www.oehling.cz/, a ověř si ceny příslušenství - objektivy, blesky, karty apod. Podle svých možností se rozhodni, ale ani jednou DSLR neuděláš chybu. Obě nabízí obdobnou obr. kvalitu, Nikon je možná lépe funkčně vybaven. Do úvahy můžeš vzít i Pentax K10D. U Canonu pozor na objektiv EF-S 18- 55/3,5-5,6 přikládaný v kitu. Pokud tě příliš netlačí finance, vyhni se mu obloukem. Přeju šťastnou ruku při výběru a spoustu skvělých snímků.
Naposledy upravil anonymni dne 27. 7. 2007 13:17, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod irmo 27. 7. 2007 08:16

Kromec: mal som namysli z hore uvedenych ...., tzv hlavne zostat u 10Mpixelov a ano plne uznavam, ze 6Mpixelov vacsine ludi staci a potom vykon/cena u K100D, d40 je aj lepsi .... (hlavne u K100D :)).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gajdji 28. 7. 2007 05:56

jasně je tu ještě Pentax, ale nevim proč, ale tak nějak mi nepřipadá tak kvalitní (je to ovšem pouze názor lajka, který soudí podle fotek které z těchto foťáků viděl)... S výhledem do budoucna budu tímto foťákem (v setu) finančně vyčerpán na delší dobu, tudíš neplánuji v blízké budoucnosti koupi dalších objektivů a příslušenství... Nikona D40 nechci, nějak mi nesedí (má ho kamarád)
Gajdji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 28. 7. 2007 09:04

Pokud nechceš fotit do RAW, tak vzhled jpeg z Pentaxe spoustě lidí nesedí. Ale při focení do RAW se srovná s D80 a 400D, porazí na hlavu E510.
Navíc kvalita zpracování těla a pocit "bytelnosti" je u Pentaxe lepší než u ostatních jmenovaných. A v provedení Samsung GX-10 je i o dost levnější (nevýhodou jsou pak ale nekomprimované RAW)

Jinak si dovoluji upozornit, že Canon 30D (a to je nějaká kvalita) se prodává za neuvěřitelně nízkou cenu. A objektivy by se k němu daly dokoupit použité.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod russianblue 28. 7. 2007 10:10

m4x píše:Vybírej mezi Canonem a Nikonem. Olympus bych vzhledem k menšímu snímači vyřadil. To bylo první hledisko.
i/quote]

malej snímač není nevýhoda...hloubka ostrosti o fousek je větší (dá se dodělat SW). Kolikrát by se mě to hodilo, když fotím na malou vzdálenost (+-0,5m)při f1,8 je DOF až moc malá a tak musím clonit na f4-5,6 (aby nebylo vše pomazané), což třeba takto večer vede k zvyšování ISO.

Co mě spíš na olympusu vadí je, že na menší snímač naládoval 10Mpx a ergonomie. Jak těla (410 i 510), tak seťáků. foťák na mě působí jak hračka, špatně se mě drží(možná by to spravil battery grip). Ty nové setové objektivy jsou tak pidi, že sem musel ostřící kroužek hledat. Vůbec sem se s těmi přístroji nezžil a to sem kdysi měl Olympus E-20p a to byl slušnej "macek". Asi mám ruce jak medvěd :wink: :arrow:
russianblue
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gajdji 28. 7. 2007 16:58

tak ten Canon 30d taky nevypadá vůbec špatně, dokonce možná nejlépe ze všech :-) ... jaký objektiv by jste k němu doporučovali (cena do 6000)?
Gajdji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Episyrphus 29. 7. 2007 08:31

podľa mňa nemá zmysel kupovať k 30D objektív do 6000... Radšej trošku pridaj a kúp si nejaký svetelný základný zoom od Sigmy alebo Tamrona.
Episyrphus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gajdji 29. 7. 2007 15:20

a co mam dělat, když víc než 30 tis korun na ten foťák nebudu mít? :) ... neni lepší si koupit zatim nějakej takovejhle a pak si časem koupit lepší objektiv? Nebo je naopak lepší si koupit jeden z těch tří a koupit lepší objektiv rovnou?
Gajdji
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elho_cid 29. 7. 2007 17:53

Na 30D má smysl koupit třeba 17-70 od sigmy, podívej na http://www.photozone.de, jsou tam pěkné testy. Podívej se na trh použitých objektivů.
Taky Samsung v double zoom kitu se do 30 000 vleze a ani jeden ten objektiv není špatný.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 30. 7. 2007 00:06

elho_cid píše: (nevýhodou jsou pak ale nekomprimované RAW)
)/quote]

1. nemá to byť výhoda?
2. existuje komprimovaný RAW?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mhsh 30. 7. 2007 00:36

TA: bezeztrátová komprese ;-)
Samsung GX-1S, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di, Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di
mhsh
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 30. 7. 2007 09:18

mhsh: Pravda, ale zasluhuje si to obsirnejsi odpoved. RAW znamena bezztratove ulozeni dat z A/D prevodniku. Ale existuji i bezztratove komprese. Pentaxi PEF na K10 je komprimovany, takze jedna fotka dela 9-12MB, podle clenitosti. Pri praci s Adobe Open RAWem je stejna fotka asi16MB. Takze se dele uklada a kopiruje a zabira vic mista v pocitaci.
elho_cid
Návštěvník