Zrcadlovka do 30t s objektive-zkusenosti s 10D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 6. 6. 2007 20:23

Ahoj lidi, omlouvám se ze tady mozna resim vec ktera se tady resi skoro denne, ale doufam ze se ma situace trosku lisi.
Shanim fotak i s objektivem do 30t. Pred pul rokem jsem se musel vzdat Canona EOS 10D s Canon EOS 28-135mm IS USM objektivem. Nestezoval jsem si, vyhovovalo mi to, telo se dobre drzelo, parametry taky dobre, 6mpix dostatecnych (nejsem honilek za mpix) Nyni si vybiram vhodnou variantu a nahradu, ale vidim to spise na takovy EOS 400D (ted se priklanim ke Canonu jen kvuli zkusenostem, vase postrehy a rady ohledne jinych znacek uvitam a zvazim) jde o to ze ted je za 19 600,- - 2000kc Canon akce tudiz nakych 17 600 zhruba, stacilo by mi nejspise i 350D ale to uz je jen o 1000,- levnejsi. a chtel bych to do tech 30t dorovnat objektivem kvalitnim, kterej by se v budoucnu neztratil ani na novem tele. (do tela vice investovat asi nechci, nebo ne u Canonu, ten ma vyssi model uz jen 30D ktery stoji 30t telo a je bych rekl technologicky starsi nez 400D)
Ale co mi vadi u 350D/400D je to ze je oproti te 10D/30D mensi.
Takze vase rady a postrehy rad uvitam.
mimochodem ktomu objektivu, fotim rad krajinky, sport, ale radsi bych zacal u sirokace, takze pokud mate solidni zkusenost s nejakym tak sup snim sem;)
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 6. 6. 2007 22:01

Prechod z 10D na 350/400D bude asi dost sok - nie len v spracovani je to rozdiel triedy. Aspon ja ked som si svojho casu porovnaval 20D a 350D ... no nic. Porovnani parametrov je na nete dost.

Skus pozriet, ci nenajdes zachovalu bazarovu 20D za dobru cenu. Tu sa da objednat 20D s 18-55 z britskeho obchodu aj so zarukou pod 20k CZk: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0125674133
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 6. 6. 2007 22:52

No to je taky moznost, to ze to bude velky sok vim, jde o provedeni (hlinik/plas) pak o velikost hledacku, absence maleho displeje, velky poradny telo, ty parametry (jako cas,seriove snimani, ISO) bych asi az tolik neresil co myslis? v dnesni dobe jsou ty zrcadlovky na dost dobre urovni, ale co bych pricetl + te 400D je novy snimac (maly sum, i kdyz mozna vetsi kvuli vice mpix) novej procesor (pokud se nemylim) a ostatni blbustky jako cisteni cipu (coz nepovazuju za nutne)
Ale diiky za ten link na ebay to me nenapadlo a urcite to zkouknu :)
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 6. 6. 2007 23:08

jak ted porovnavam 30D a 20D tak mi prijde divny ze podle parametru na digi.zive.cz jsou ,,skoro,, stejne neli nekdy 20D lepsi krome mensiho displeje tudiz i rozliseni, coz mi nevadi
viz. http://digiarena.zive.cz/default.aspx?c ... c347%2c349

co o tom vite vy?jak se ty fotaky lisi, co se moc nevi?
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 6. 6. 2007 23:27

a pokud dobre vidim tak na tom ebay je to s pouze 3 mesicni zarukou, coz tak neni nejlepsi :/
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 6. 6. 2007 23:39

Myslim ze 30D ma lepsi displej nez 20D a potom zopar detailov, je to v podstate rovnaky fotak. Pozri recenzie zpred roka.

350/400D nie su zle fotaky ked vies co od nich cakas, ale ked chces downgradnut z 10D, tak sa priprav na uplne inu ergonomiu a ovladaciu logiku. Tieto fotaky nemaju zadne ovladacie koliesko (ktore je podla mna genialne), vyber ostriaceho bodu vyberas namiesto joysticku dakou klavesovou skratkou s otacanim kolieska atd. A plus to ze nema 400D stavovy displej. Je nutne si ovladanie preskusat ci ti to vyhovuje, aby si o par mesiacov nechcel zase upgradovat. Mne sa 20D naozaj pacil (okrem delostreleckeho zrkadla), 400D som mal plne zuby.

Canonisti budu mozno viac vediet ...

Kvalita obrazu je rovnaka, to v praxi nepoznas.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 7. 6. 2007 00:01

a ty fotis scim, kdyz pises ze se ti 20D libil?
jinak presne to co pises mi vadi, jako cekam od toho fotaku pekny veci, je to proste zrcadlovka, to mi staci, fotil jsem 2 roky stim 10D takze pro me je kompakt neco hroznyho (nemyslim ted kvalitu fotek)
Jinak moc tech zmen neni no krome toho LCD displeje a par blbosti jako white balance bracketing, jinak jsem koukal jeste na rencenzi 20D/350D a vyhrava to 20D :) necekane :)) a to jsem mel v zaloze tu 350D kdyby nevyslo 400D

jak jsem jiz psal, ale zapomnel jsem na dalsi veci co jsi mi pripomnel napr. ty ostrici body, ovladani, absence 2 kolecka, stavovy displej,

takze ty osobne jako downgrade z 10D na 400D nemuzes doporucit jo?

jak tak koukam tak je cim dal vice veci proc si 400D nekoupit a to jen kvuli tomu ze jsem si jako k prvnimu fotaku cichnul k 10D.... Chjo jak ja toho ted lituju :D
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 7. 6. 2007 00:03

ale urcite ti moc dekuju za rady, postrehy a zkusenosti ;)
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 7. 6. 2007 06:46

cyber kaktus píše:jak ted porovnavam 30D a 20D tak mi prijde divny ze podle parametru na digi.zive.cz jsou ,,skoro,, stejne ...
co o tom vite vy?jak se ty fotaky lisi, co se moc nevi?

Podívej se url=http://www.dpreview.com/reviews/canoneos30d/]sem[/url]
Pokud bych to měl shrnout, tak má lepší snímací čip, lepší LCD, picture styles, lepší závěrku, nastavování ISO po 0.3EV, bodové měření, volbu rychlosti sériového snímání, RGB histogram, větší buffer, a ukazuje změnu ISO v hledáčku.

uquote="goodoldalex"]vyber ostriaceho bodu vyberas namiesto joysticku dakou klavesovou skratkou s otacanim kolieska

U 30D se ostřící body nastavují také tlačítkem plus kolečkem. Joystick 30D nemá...

cyber kaktus: goodoldalex fotí Nikonem D200. A pokud jsi měl 10D, tak nedoporučuju jít níže než do 30D. (bazarovou 20D bych moc nedoporučoval).
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod inge 7. 6. 2007 07:08

Co bylo řečeno je pravda, ale názor , že radši kvalitní objektiv a horší tělo( horší jak se to vezme )je prada. Měl jsem 30d půjčenou, ale nakonec jsem vzal 400D + grip, bez gripu to nejde( bral jsem ho hlavně kvůli druhé spoušti jsem zvyklej s analogu ).
Pokud nejezdíš do tropů a na poušť a do různých extrému tak 400d je v pohodě. Co se týká stavového displeje tak to mě canon taky *****, ale zvykl jsem si. Jinak širokáčů je dost měl jsem Tokinu 12-24, ale vyměnil jsem za sigmu 10-20 protože těch 10 je fakt supr. co se týká kresby a ostatních věcí jsou to podobné objektivy.
inge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 7. 6. 2007 08:06

to beat: diiky za link, na dpreview jsem vnoci zapomnel :) takze to tam skouknu, ale porad ty veci co pises, tak se mi nezadaji jako uplne super dulezite ktere by nebyly na 20D pouze jsou horsi, ale to je dan za ten cenovy rozdil 10k. Ale kdybych dal 400D a 20D na jednu caru tak 20D kazdopadne vyhrava, a pokud se nemylim tak se na nem da ostrici bod taky vybirat koleckem ne? a stejne moc nejsem zastancem ostreni vsemi body,takze budu mit asi defaultne nastaveny na stred

Jeste jsem premyslel misto 400D podivat se na Nikon D80 jestli treba nektery ty rozdily mezi 400D/30D neresi ta D80, proto by mne zajimalo jaky mel treba goodoldalex duvod prejit od 400D a 20D k Nikonu

no stim telem a objektivem to myslim tak ze nize jak pod 350D/400D bych jit nechtel,a zase 30D za 30t nebo 31t s 18-55mm setakem se mi taky nelibi....protoze ten setak je fakt tragicky
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 7. 6. 2007 09:53

beat píše:U 30D se ostřící body nastavují také tlačítkem plus kolečkem. Joystick 30D nemá... /quote]
Si si isty? Uz som ho davno nemal v ruke, ale na fotke zadnej steny 30D joystick vidim. Prilis sa mi nechce verit zeby sa na takom tele nastavoval ostriaci bod takym sposobom.

Kaktus: U mna vyhral Nikon kvoli ergonomii, ovladaniu a ponuke objektivov ktore ma zaujimaju. Hlavne zalezi na tych objektivoch. Keby mal vtedy Canon rozumny ekvivalent NK 18-70DX (resp. lepsi) tak asi skoncim v druhom tabore.

D80 toho riesi celkom dost ale pri beatovi radsej nebudem vychvalovat :)
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 7. 6. 2007 10:06

vpoho jsem rad za tvuj nazor, to co rikas tak slysivam od Nikonaku casto, stou ergonomii a a ovladanim, o objektivech jsem si vzdycky myslel ze vetsi nabidku ma Canon, ale u tebe byl rozhodujici nejspise urcity ekvivalent jak pises, ale bych chtel taky takovej,
Takze podle tebe je tady spise lepsi vsadit na Nikon?
Jak to tak sleduju tak se mi to spise schyluje k 30D...s 18-55mm setakem a na lepsi objektiv budu muset pockat na prazdniny...
cyber kaktus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 7. 6. 2007 10:22

goodoldalex: Tak teď si nejsem jistý.... Snad odpoví nějaký majitel 30D. Ale je možné, že jsou k dispozici oba způsoby :oops:
Já na 30D používal kolečko.. jsem zvyklý z 350 :mrgreen:

A jinak D80 klidně doporučuj. Já nejsem proti Nikonům(ač mi ta značka není sympatická). D80 je podle mě dobrý kompromis mezi 400D a 30D. Pokud tazateli nevadí změna značky..
Nic není dokonalé.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 7. 6. 2007 10:29

nn urcite nevadi, sice me okoli ma spise Canony takze pujcit si objektiv nebo neco jinyho by nebyl problem, ale pokud by D80 stal opravdu mezi 400D a 30D a tak jsem ochoten se priklonit knemu nez k 400D, jinak me na ostrici body taky vyhovuje kolecko :)
Na Nikonu mi neni sympaticky design (ale to neni rozhodujici u me) ale zase tam lepsi ergonomie a ovladani
cyber kaktus
Návštěvník

Další stránka