Dig. zrcadlovka do 40000 Kč i s objektivy

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod drAcOniS 24. 4. 2007 11:22

Zdravím všechny,

několik témat už jsem tady našel, ovšem nemají příliš velkou informační hodnotu... :)

Takže se ptám - chci si koupit digitální zrcadlovku v rozmezí 30-40k (včetně objektivů). Je mi jasné, že je to nižší hranice a nebude to žádný zázrak, ale jsem spíše začátečník a nechci do toho tedy investovat statisíce. Celkem mě oslovil Canon EOS-400D, ovšem odrazuje mě od něj i zde probíraná nevalná kvalita setových objektivů (EF-S 18-55 a EF 55-200 USM). Olympus E-510 by mě lákal z důvodu stabilizátoru v těle, ovšem jinak bych spíše Olympus neřešil a nejsympatičtější jsou mi Canony a Nikony. Nelpím také na tom držet v objektivech stejnou značku, mohu mít za přátelské ceny např. Sigma nebo Tamron, ale dám na Vaše doporučení. Kdybyste Vy vybírali v dané kategorii, jakou variantu byste zvolili a proč?

Předem díky za reakce.
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Řepík 24. 4. 2007 11:50

No, pokud chceš zrcadlovku do 40 tisíc (záměrně beru tu vyšší cenu), tak máš asi 2 varianty:

1) těla Canon EOS 400D či Nikon D50, d70S (ještě se někde dají sehnat) jsou cca. za 20 tisíc max (400D a D70s, D50 méně) a za zbytek si můžeš koupit už docela kvalitní objektiv, místo základních seťáků
2) dražší těla jako Canon 30D či Nikon D80 + objektiv, na který Ti ale zbyde méně peněz a u těchto dražších těl už bych nějaký seťák či levný objektiv nebral vůbec... Kámoš si akorát teď koupil EOS 30D a čeká na dodání objektivu EF 24-105mm f/4 L IS USM...

Takže já bych bral variantu č. 1) a vybral si nějaký hezký a kvalitní objektiv. Zajímavé je myslím např. tohle: http://www.oehling.cz/inshop/canon-cash ... bg-e3-kit-[id-156004].html
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotohans 24. 4. 2007 13:46

stejný problém právě teď řeším také, nakonec jsem se rozhodl pro Sony Alpha 100 - protože - stabilizátor, funkce pro zvýšení dynamického rozsahu, přijde mi docela snadný a rychlý na ovládání

setové objektivy jsem zavrhnul předem Jako základní objektiv jsem si vybral
Tamron 17-50mm f/2.8 Di II LD Aspherical IF SP AF
popis - http://www.tamron-objektivy.cz/produkty ... 47&hledej=
test - http://www.slrgear.com/reviews/showprod ... 55/cat/all

Rozhodující pro mne byla vysoká světelnost v celém rozsahu, takže kreslí velmi pěkně již od clony 4 nebo 5,6 a i na plnou díru poskytuje hodně dobré výsledky. Na rozdíl od setového Sony 18-70, který má dobré výsledky až v rozsahu clon 8-16. Je to sice pro začátek dost peněz, ale stejně bych jej nejspíš časem pořídil. Hodně mne také přesvědčily pochvalné reakce uživatelů v diskuzích a jejich fotky.

Jako teleobjektiv jsem si vybral
Tamron AF 55-200mm F/4-5.6 Di II pro Minolta LD Macro
popis - http://www.tamron-objektivy.cz/produkty ... 44&hledej=
obrázek - http://www.tamron-objektivy.cz/images/a15_r.jpg
test - http://www.slrgear.com/reviews/showprod ... 333/cat/23

Zaujala mne nízká hmotnost při popisované dost dobré kvalitě, tak uvidíme. Doufám, že mne nezklame jako levná náhrada setového teleobjektivu.

A než z něj vyrostu - můžu se zatím případně těšit na zcela nově představený
TAMRON SP AF 70-200mm F/2.8 DI LD (IF) Macro
ale ten už bude za zcela jiné prachy :lol:
fotohans
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Boyda 24. 4. 2007 15:31

V pripade, ze ses ochotnej jit do Olympusu, tak bys mohl mit napr. E-400 v doublekitu za 20000kc, takze bys mohl koupit jeste naky dalsi objektivy (Zuiko sou ale pomerne drahy), ale pochybuju ze budes kupovat E-400, kdyz je uz E-410 a E-510. krome toho modely E-4x0 nemaji grip na drzeni atd, a jejich kvalita rozhodne nedosahuje Canonu EOS 400D. Takze ja sem pro Canon s nejakyma dvouma peknyma objektivama. Nebo muzes premyslet o starsim Canon 350D, ten mozna jeste sezenes a usetris za telo..
Do what you like, and like what you do.
Boyda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Boyda 24. 4. 2007 15:33

http://cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=CAN-400D .. tady mas vypsany sety s Canon 400D, napr. Canon EOS 400D + EF-S 18-55+EF 55-200+ BG-E3 za nakych 30 000kc je pekna nabidka:)
Do what you like, and like what you do.
Boyda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bogo 24. 4. 2007 20:23

Já jsem koupil kompletní sadu Pentax K10D se oběma setovými objektivy a ještě mi hodně zbylo na nákup pevných analogových skel Pentax, kterých je ve fotobazarech velký výběr a za "hubičku". K10D může používat všechna dříve vyrobená analogová i jiná skla Pentaxu bez problémů. Rovněž využiji i skla, která jsem měl doma. Až na trochu hlučnější závěrku jsem velmi spokojen.
Bogo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fojťan 24. 4. 2007 21:03

velkym obloukem bych se vyhnul olympusu, ktery mi nikde nikdo nikdy nedoporucoval. ono kdyz to vezmes do ruky tak poznas proc... nekoupil bych si rozhodne ani sony A100, ktera svym zpracovanim vypada jak nafoukly kompakt. stejne tak bych nevolil nikon D40 nebo pentax K100, protoze proti vyssim radam jsou o hodne slabsi. za 40 tycek bych si koupil nikon D80, pentax K10D anebo canon eos30D. rozhodne ne 400D, coz je taky takova plastovka.
s tima objektivama bych to tak neprehanel, protoze dobry fotky udelas i se setovejma. samo nezpochybnuju v zadnem pripade opodstatneni koupe drahych a kvalitnich objektivu...
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gl1975 24. 4. 2007 21:32

Já jsem se taky rozhodoval a nakonec jsem zvolil Pentax K10D se setovým objektivem 18-55 za 27500 Kč, k tomu jsem si v Německu koupil za 159 Euro setový Samsung 50-200. Setové objektivy jsou docela dobré, neotáčí se přední člen.
gl1975
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 24. 4. 2007 21:44

Rozumně vyvážená sestava je objektiv za plusmínus stejnou cenu jako tělo... Canon 30D, výborné tělo, je canoním seťákem 18-55, asi nejhorším seťákem všech dob, dosti znehodnoceno. V této sestavě jsou to vyhozené peníze.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goodoldalex 24. 4. 2007 23:03

Fojtan, to si teda pekne zredukoval startove pole.

Zaujimava kupa je dnes imho Pentax K10 s tymi dvoma setakmi ... Pentax zacne pomaly vypustat aj lepsie objektivy s ultrazvukovym ostrenim a 3rd party vyrobcovia si ho tiez zacnu viacej vsimat.

No ale vacsina ludi co sa takto pyta si kupi Canon 400 so setakom a potom sa vratia ze aky k nemu dokupit objektiv.

Ovsem do 40k sa uz zmesti napr. aj Canon 350 + 17-85 IS a este nieco zostane.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 25. 4. 2007 09:14

go go pentax :), presne ako pise bogo to by bola aj moja varianta pri momentalnej ponuke na trhu K10D kit s 2 objektivmy + stare pevne skla + prislusenstvo.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neller 25. 4. 2007 20:24

goodoldalex píše:Fojtan, to si teda pekne zredukoval startove pole.

Zaujimava kupa je dnes imho Pentax K10 s tymi dvoma setakmi ... Pentax zacne pomaly vypustat aj lepsie objektivy s ultrazvukovym ostrenim a 3rd party vyrobcovia si ho tiez zacnu viacej vsimat.

No ale vacsina ludi co sa takto pyta si kupi Canon 400 so setakom a potom sa vratia ze aky k nemu dokupit objektiv.

Ovsem do 40k sa uz zmesti napr. aj Canon 350 + 17-85 IS a este nieco zostane.

Ja ted resim podobne dilema..nejakou spechpenjsi DSLR masinku. Byl jsem v kramu a vyzkousel si NIKON D80 a PENTAX K10D a uz vim ze chci Pentax. Nikon se drzi dobre, ale na PENTAX to nema..ten me sedel v ruce jeste lip-ma super grim, proste vse jak ma byt.

ps: jediny co je ted skoda, je ze K10D v dual KITu ted v CR asi nesezenete:-(
neller
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaccub 25. 4. 2007 21:27

moc nesouhlasim s tim co pise fojtan. a to protoze kdyz clovek zacina a chce to do 40k kc tak si myslim je blbost uvazovat o 30D a setaku, protoze jak uz to tady padlo objektiv bude nejvetsi brzda. 30D je super fotak, ale ne se setovym objektivem! takze tyhle kombinaci bych se vyhl.

pokud drAcOniS pise ze je zacatecnik tak bych volil bud 350 nebo 400(mam zkusenost jen s canonem, takze se nebudu poustet do srovnani). mezi 400 a 350 zas takovej rozdil neni, takze usetreny penize bys mohl poutzit na nakup objektivu.

zminenej objektiv tamron 17-50 mam taky a muzu doporucit.

taky bys mozna mohl napsat co chces fotit, protoze vetsina lidi si koupi siro a telicko, ktery pak pouzivaj jen minimalne. takze nad tim bych se taky zamyslel.
jaccub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 25. 4. 2007 23:05

neller píše:ps: jediny co je ted skoda, je ze K10D v dual KITu ted v CR asi nesezenete:-(
V kite sa da kupit rovnaky fotak s nalepkou Samsung.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fojťan 26. 4. 2007 01:05

s tim 30D mate pravdu ohledne setoveho objektivu, ale predpokladam ze kdyz ma nekdo 40tis na fotak, tak bude mit casem i dalsich 15 - 20 na objektiv.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník

Další stránka