Canon EOS 400D a paměťové karty

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod TheMelin 19. 4. 2007 09:54

Dobrý den,
mám Canon EOS 400D a 2GB CF Sandisk. Zvažuji o koupi větší karty. V RAWu se bohužel vejde na mou kartu něco málo přes 100 fotografií.
Přemýšlel jsem o 8GB A-Data, která je cenově přijatelná viz.:
Kód: Vybrat vše
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44515
.
Jaké máte zkušenosti s touto značkou paměťových karet a myslíte si, že 400Déčko zvládne takovouto kapacitu?
Pokud ne, zvládne alespoň 4GB?

Děkuji
TheMelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 19. 4. 2007 10:47

Nemáš někde něco špatně? RAWů by se mělo na 2GB kartu vejít něco kolem 200...pokud by šlo o RAW+JPEG tak něco kolem 150...průměrně samozřejmě.

Jinak 400D zvládne 8GB kartu, takže toho se neboj :wink:
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TheMelin 19. 4. 2007 11:30

RAWů samotných se mi tam vejde rovných 200. RAWů s JPEGem se mi tam vejde 112. Tak to jsem rád, že ta 8GB půjde, ještě by mě tedy zajímala nějaká zkušenost ohledně výrobce A-Data, jestli se značkou těchto karet nemá někdo nějaké problémy. Vím že u PDAček na to dost lidi nadávali, ale mohlo se to změnit :D
TheMelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 19. 4. 2007 11:33

Tak to ti neporadím, páč já mám 2GB SanDisk :D Ale mám od A-Data flash disk a nemůžu si stěžovat, takže bych se toho moc nebál...
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outline 19. 4. 2007 13:00

Od A-Data používám CF 4GB a funguje bez problémů, a cena dobrá. (a šlapala i za mrazu) Dříve jsem měl od A-Data 512ku a dodnes šlape. Známy je má ve foťáku taky (a delší dobu) a nikdy si nestěžoval.
Takže u mě dobrý ...

Kdysi jsem používal noname CD za 3 Kč, když normální stály 10. Podstatný rozdíl byl v "ochraně", byly levný, ale velmi lehce se daly z vrchní strany poškrábat, narozdíl od těch drahých které byly lakované odolným lakem. Jinak fungují bez problémů dodnes, čitelné, ale musí se s nima opatrně. A podle mě nějak to tak nějak bude i s kartama. Prostě nemusí být tak odolná.
outline
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Řepík 19. 4. 2007 16:38

od A-Data mám v 400D sice jen 1GB kartu, ale funguje bez problémů...
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TheMelin 19. 4. 2007 17:44

Všem moc děkuji za reakce.Až mi přijde napíšu zkušenosti.
TheMelin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Didymos 24. 4. 2007 23:14

Rád bych se připojil do diskuse o kartě, ale především o rychlosti zápisu a čtení přístroje u Canonu 400D na CF? Dají se někde zjistit tyto informace? Pak by možná ta koupě karty nemusela být tak drahá, kdyby stačila menší rychlost zápisu ne? :wink:
Didymos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 24. 4. 2007 23:20

Asi takhle: Rychlejší karta se hodí, když stahuješ fotky do PC - je určitý rozdíl, jestli to trvá tři minuty nebo čtvrt hodiny. Při focení s 400D je rychlost karty důležitá jen v jedné situaci - při sériovém focení ve chvíli, kdy se zaplní vnitřní buffer (což je více než 10 RAW nebo více než 27 JPG). Na všechno ostatní ti karta např. 33X stačí bohatě.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod 5xc5 25. 4. 2007 21:04

No aj ohladom serioveho snimania..mam San Disk Ultra II 1GB..a aj ked nacvakam do bufferu tych cca 30 snimkov v najvyssej kvalite JPEG ulozii to asi do 10 sekund...
5xc5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaccub 25. 4. 2007 21:36

ja mam 2GB sandisk 133x protoze obcas fotim dlouhy serie a spokojenost. v praci sme meli kartu, uz nevim od jakyho vyrobce ale byla jen 50X a obcas sem fakt trpel:)
-2b, -1000,-
jaccub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Elios 25. 4. 2007 22:40

Mate niekto skusenost s adapterom SD do CF?
Ja mam A-DATA 2GB SD a funguje dobre. Zvazujem Canon 400D, ale stve ma, ze funguje na CF. Na internete som nasiel, ze existuje adapter.
Elios
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goodoldalex 25. 4. 2007 23:02

Existuje, ale bude urcite stat viac nez nova CF karta, kde 2 GB stoji okolo 600 sk :P
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 25. 4. 2007 23:11

Kde?
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 26. 4. 2007 22:01

netrápi ma to nejako veľmi, ale najlacnejšiu 2 GB CF som videl s cenou niečo vyše 1000 SKK
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Další stránka