D50 - nefunkční interní blesk

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod gathis 15. 4. 2007 09:48

cca po 9-ti měsících mi přestal fungovat interní blesk v D50... je taková závada běžná? jak přezkoumat je-li chyba opravdu v blesku? zkoušel jsem ho spustit jak manuálně, tak s plnou automatikou, nastaví se vždy parametry pro focení s bleskem, ale záblesk nepřjde...

externí Soligir v sáňkách se odpaluje bez problémů...

půjčí mi někde po dobu záruční opravy náhradní foťák? za rozumnou částku... nechce se mi být půlku jara bez něj....

díky
gathis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ed911 9. 11. 2007 23:36

Mám stejný problém u D50,po stejné době mi také přestal fungovat blesk.Čím to bylo způsobeno a jak dlouho trvala oprava?
Mockrát díky za odpověď.
Ed
ed911
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 10. 11. 2007 02:14

Reklamaci ti musi podle zakona vyridit do 30dnu ,ale vetsinou se servis snazi to vyridit driv. Kazdopadne nejlepe udelas kdyz si do servisu zavolas a domluvis se, sice nevim jak u Nikonu ,ale vetsinou se da s technikem domluvit...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod friggo 10. 11. 2007 15:00

Nikon servis není bohužel zrovna nejvstřícnější...
Ale pokud máš externí, tak už toho mrňousa vevnitř ani nepotřebuješ, ne? :-)
friggo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lochnesko 10. 11. 2007 15:07

nestrašte ... dúfam že mňa to nečaká...
Canon 20D,C 18-55 IS,C 100-300 USM, Canon 50mm Velbon , Lowepro, Sandisc, Carl Zeiss M42,
lochnesko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bramborkax 10. 11. 2007 15:52

Mě se to stalo po 4 měsících od koupě. Přes obchodníka odesláno do servisu Nikon, vyřízeno za cca 3 týdny, od té doby (10 měsíců) vše v pořádku.
Nikon D50 + Nikkor 18-55 + Nikkor 50/1,8 + Tamron 55-200 + Nikkor 85/1,8 + Nikkor 18-200 VR + Nikon SB-600; Canon S45
bramborkax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod velkepsisko 5. 1. 2008 19:13

Mám podobnou zkušenost - po cca 2 měsících focení se D50 celá "kousla" a vůbec nefungovala. Po "opravě" (uvozovky vysvětleny dále), která trvala skoro celý měsíc a při níž byla "vyměněna závěrka a provedeno seřízení" (k tomu seřízení bych dodal "HAHAHA") jsem po čase zjistil že foťák sice fotí na denním světle, ale s bleskem ani ťuk: hyba expozice - blesk se odpálil, ale snímek byl černý. A jelikož to napodruhé neopravili ani do 5 týdnů, tak jsem ji s chutí vrátil. Uvažoval jsem o D80, ale Nikon (hlavně český servis) se tím u mně dost shodil, tak nevím, zda raději nejít k Pentaxu do K10, ač mi k Nikonu zůstalo pár drobností k příslušenství... :(
velkepsisko
Kolemjdoucí