Má cenu jít z Nikon D50 na D80, případně D200?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vladarocker 22. 3. 2007 15:32

Tak už toho asi necháme:-)) Končím dotazy a děkuji všem za názory, rady a postřehy:-)) Díky a ahojky Vlada
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meme sk 22. 3. 2007 17:40

Co říkáš na tu D200 - ?? Koupit a mít na "pořád" ??
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod endlife 22. 3. 2007 18:28

Mno, tyhle dvě fotky jsou naprosto rozdílné a hledat v tom rozdíl v ostrosti, to nevím (otevřel jsem si originální velikost a ta pumpa a sud pod ní mi přijde vskutku solidní) - a i kdyby ty fotky nebyly natolik rozdílné, oháněl bych se tím, že na D200 je nasazený 18-200 mm DX VR s clonou 8 a na D80 je 17-55 mm F2.8G DX s clonou 6.3.
endlife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod golem2 22. 3. 2007 19:44

Možná bych teď mimořádně kačky sehnal na poslední investici
do pořádného tělíčka a pak již jen fotit:-)))

Co ti brani fotit dalej s 50? Obmedzuje ta v tvorbe? Vyuzijes pri svojej tvorbe aspon 20% moznosti 200? 200 z nikoho fotografa neurobila. Zostup na zem, ked si myslis ze 200 mas na veky, o dva roky tu budu nove fotaky a ty budes znova vo vytrzeni nad ich dokonalostou. Mas tolko penazi, aby si neustale kupoval nove tela? Prec su doby, ked F2 alebo FM2 prezila svojho majitela a bola stale OK. Pouvazuj radsej nad kupou dobrej optiky,podla toho co fotografujes. O novom tele uvazuj vtedy, ked ti uz 50 skutocne nebude na tvoje fotografovanie stacit. Samozrejne ze ti nemoze nikto zabranit investovat do 200, ale nebolo by zle, keby si si pozical 200 a ked zistis, ze s nou lepsie fotografujes, tak je tvoja.
golem2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 22. 3. 2007 21:45

JJ, Díky za radu. V
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meme sk 22. 3. 2007 22:14

Jeeeezis. Nepoziciavat! Nechytat do ruk! Potom ho budes chciet o to viac!

Ja som bol spokojny s mojim starcekom Sony DSC-F707 a raz mi strcili do ruky 350D ze odfot nas.

To odfotenie ma uz stalo par desiatok tisic (viz podpis) :D

BTW: Nepredava niekto Canon 28-135 IS USM? :mrgreen:
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 23. 3. 2007 10:11

http://www.pbase.com/cameras

zajímavá stránka s ukázkami jak který fotoaparát fotí:-)

Jen tak pro zajímavost na závěr..
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel.satra 23. 3. 2007 21:40

Hmm, jestli mas DSLR, tak bych tech 30tis. vzal, za 20tis jel do Venezuely a 10 tis. bych protrajdal na fotkurzech nebo si koupil nejaky skol/blesk.
pavel.satra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladarocker 5. 5. 2007 10:33

Ahoj, tak jsem udělal tento krok. D50 jsem povýšil na D70s a je to vymyšlené:-) Těch pár udělátek a ovládátek navíc za to stojí..
Byl problém sehnat ale sehnal jsem :-)
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 5. 5. 2007 11:05

vladarocker píše:http://www.pbase.com/cameras

zajímavá stránka s ukázkami jak který fotoaparát fotí:-)

Jen tak pro zajímavost na závěr.. /quote]
Nechci být velký pesimista, ale myslím si, že tyhle fotky ti o kvalitách fotoaparátu neřeknou skoro nic... U každé zrcadlovky jsou nasekány desetitisíce fotek v příšerné kvalitě atd. A tady platí, že čím levnější zrcadlovka, tím hnusnější budou ty fotky, protože je dostupnější širší skupině amatérů, kteří neumí ani fotit (pokud to vůbec kdy předtím dělali). Nakonec budeš koukat na profi zrcadlovky, kde je také mnoho fotek příšerných, ale mezi nimi budou už i fotky, které jsou pěkné, některé skutečně i profi. Vznikne tím iluze, že pouze s drahou zrcadlovkou lze udělat vynikající fotku. Nakonec třeba najdeš nejlepší fotky mezi fotkama z kompaktu. No prostě je to o lidech a né o strojích.
Vyznělo to skoro jako kdybys tou D50 už dál ani nemohl fotit - to mě trochu zarazilo, ale nakonec se zdá, že ti vyhovovala až na nějaké drobnosti v ovládání, což vyřešila D70s...potvrdils, že ti vážně šlo o to ovládání a jiné a né mít ve své stáji nejnovější stroj. Za ušetřené peníze nakonec kup dobrý objektiv a budeš spokojen. Novějšími stroji už si nepolepšíš, nic lepšího (tak aby se to projevilo na našich fotografiích) vymyslet nejde. Polepšíš si už jedině novými skly.
Fotím méně než bych chtěl a ještě méně než bych mohl...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 6. 5. 2007 10:44

Máš pravdu, nebylo a není třeba měnit za D80 nebo D200.
D70s je pro mne ta správná volba:-) Diskuse byla čistě technického rázu a samozřejmě vím, že udělat - neudělat hezkou fotku je i o něčem jiném. Když foťák tak s plným ovládáním a to D70s splňuje.
Ahojky všem. V
vladarocker
Návštěvník

Předchozí stránka