Má cenu jít z Nikon D50 na D80, případně D200?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod goodoldalex 21. 3. 2007 19:21

Fuji S5 ma mimochodom aj Live View, co je zaujimava funkcia ale tym ze funguje iba s manualnym ostrenim dobre demonstruje celkovu pouzitelnost fotaku: prevazne na staticke sceny. Inak rychlost jeho snimania sa mi zda ze je v rezime rozsireneho dynamickeho rozsahu iba 2 alebo dokonca 1.5 fps. Krasny fotak na studiove pouzivanie. Face detection funguje iba v rezime prehliadania obrazkov.

Inak moj pohlad na D50 -> nieco vyssie je asi ten, ze ak D50 fotografa neobmedzuje tak netreba menit. D80 prinasa lepsie ovladanie, displej a hladacik - ak tieto parametre na D50 niekomu vadia a je ochotny za ne zaplatit, tak sa prechod asi oplati. D200 ma najvacsiu vyhodu v tom ze je to tank ktory sa da pouzivat aj ako zbran na sebeobranu a vyzera, ze nieco vydrzi. Ak je taky spolahlivy aj vnutri (zatial sa zda ze je) tak je to dlhodobejsia investicia ktora sa vyplati, pretoze nasledujuca generacia zrkadloviek sa pravdepodobne vyda v slapajach kompaktov. Na druhej strane stoji za uvahu, ci napr. namiesto D200 nekupit D80 a nenechat si aj D50. Dve tela su velmi prakticka vec.

Ad dokupovanie skiel a prislusenstva - v zasade suhlas, ale v tejto situacii som nazoru, ze treba kupovat dobre tela kym su. Ked sa splnia Petyho predpoklady a nove SLR budu mat 16 Mpix a pouzitelne ISO 200, tak to bude dost nevhodna doba na upgrade tela a ziadne uberkvalitne objektivy to nezachrania. Skla sa budu zlepsovat, tela neviem neviem.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 21. 3. 2007 20:55

Můj názor je, že rozdíl mezi D50 a D80 (resp D200) je tak malý (resp. není tak významný), že v tom žádný přínos nevidím - upozorňuji že to beru z pozice, že bys musel prodat D50. Kdybys začínal od píky, tak bych ti jistě doporučil D80 nebo D200.
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 21. 3. 2007 21:35

goodoldalex píše:Face detection funguje iba v rezime prehliadania obrazkov.

na čo to je potom dobré :?: Veď to je akoby sa histogram mohol pozrieť až po presunutí fotiek do PC... :?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 21. 3. 2007 22:13

Dobre je to na to aby si si mohol rychlo pozriet ci mas zaostrene xichty, ci niekto nema zatvorene oci a pod. Jednym tlacitkom si na fotke postupne "prelistujes" vsetky tvare.
The worst creator will always be better than the best critic.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 21. 3. 2007 22:22

omg vy ste vseci strasny pesimisti co sa tika vyvoja tiel a Mpixelov. Ved sa pozrite na FujiFilm zastavil sa na 6Mpixeloch, compakt F30 6Mpixel, UZ 6500 6Mpixelol, S5 pro 6Mpixelov, takze prinajhorsom skoncime vseci na fujifilme :).

doplnim ta S5 pro ti na LCD automaticky zoomuje na face, takze to je naozaj velmi rychle a pohodlne, problem akurat nastava ked fotis napriklad triedu, lebo zvlada iba 10 tvari :(.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 22. 3. 2007 06:21

F40fd 8 MPx, A800 8 MPx...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cabannos 22. 3. 2007 08:36

Prechodem z D50 na D80 se zvysuje uzivatelsky komfort. Rychlejsi nastaveni hodnot clony, casu apod(kazde ma svoje "kolecko," cudlik). Mnohem vetsi hledacek a displej, u LCD muze nekdo polemizovat ale velikost hledacku je velmi padny argument, hlavne u DSLR. No a samozrejme vetsi podpora od Nikonu(orig. baterry grip, krytka na LCD displej apod.). Spis se ptej, zda-li ti vyhody ktere prinasi D80 oproti D50 tolik postradas. D80 je napriklad vetsi a to je pro nektere lidi neprekonatelny problem. Budes potrebovat vetsi pamet. medium, vystup z 10MPx je datove obsahlejsi atd. Za ty penize si muzes koupit napr. kvalitni objektiv. :wink:
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 22. 3. 2007 12:26

meme sk:
Ahojky a díky za radu...
Máš pravdu!
Asi by opravdu bylo rozumné ještě nějaká sklíčka. ..
přikoupit než D80tku! Jasné:-)

Ale co říkáš, skočit opravdu na D200 a pak už nechat investice..
A stačilo by na hoodně dlouho.. jeden pořádnej foťák a dost!
A zatím skla jak jsou by také zůstala...
Je to blbost?? Nebo ne?
Možná bych teď mimořádně kačky sehnal na poslední investici
do pořádného tělíčka a pak již jen fotit:-)))
V
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 22. 3. 2007 12:32

Díky i Vám ostatním za příspěvky:-))
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meme sk 22. 3. 2007 13:54

No ono to je asi tak, ako keby si na nejake poriadne auto obul sice slusne, ale male kolesa.

Tie objektivy su fajn ku D50 aj ku D80. D200 uz je trochu "profickejsie" telo (odolnostou) a tam by minimalne po konstrukcnej strane objektivy zaostavali.

Vzdy je lepsie mat objektivy omnoho drahsie ako telo.
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 22. 3. 2007 14:46

meme sk:
Máš pravdu, asi by to vypadalo komicky:-)
Na pořádný stroj nasadit "levná" sklíčka, ale když jsem teď tak koukal na dpreview.com, zdá se mi opravdu viditelný /můj subjektivní pocit a snad nejsem slepej!/
skok v kvalitě obrazu - mezi kategotií D50 /D80
a D200! při použití stejných skel 17-55/2,8.
Takže můj závěr pro mne: D50 velmi dobrý stroj na který možno koupit další super skla:-) a spokojenost.
Nebo
přeskočit D80 /nemá valného významu tato změna/
na D200 /uff, za ty Kačky:-)
by stála za hřích:-))/
Bejcí výrobcí - pořád nám blbnou hlavy tím, že vymýšlí stále nové stroje... Nebo ne? A pak matou lidi!
Co říkáš na tu D200 - ?? Koupit a mít na "pořád" ??
Zdárek a dobré světlo. V :-)
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod endlife 22. 3. 2007 15:01

D200/80 by přeci obrazově měly být velmi podobné, nn? Na kterém konkrétním obrázku z dpreview je vidět ten viditelný rozdíl?

Spíš bych se rozhodoval podobným stylem jako Ken Rockwell (viz můj příspěvek výše) - podle toho, co na foťáku ocením, než podle výstupu.
endlife
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladarocker 22. 3. 2007 15:09

No, možná už jsem do toho zabředl moc hluboko;-)
A je to zbatečné to více rozebírat..

Ale zdá se mi, otevřel jsem dvě okna a koukal na oba stroje..

Působí ne mne celkově všechny fotky z D200 ostřeji..

Ale můžu se mýlit, nejsou zcela stejné fotky v obou galeriích..
Jo, např. letadlo a podobné náměty .. kromě pocitu větší ostrosti
i zdá se méně vypálených míst.. ????
V
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 22. 3. 2007 15:29

vladarocker: Tak jestli podle těchto fotek poznáš rozdíl v kvalitě foťáků tak jsi hodně dobrej. Klidně bych sem mohl postnout stejnou fotku Karlštejna focenou Fujifilmem S7000 a EOS 350D přičemž MNOHEM hezčí je ta z Fuji.

Mno, ještě se musím hodně co učit, abych podle fotky poznal rozdíl mezi zrcadlovkama...
beat
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka