Canon EOS 400D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jirka.dka 7. 2. 2007 18:03

Zdravím všechny na fóru. Mám takový laický dotaz. Zvažuji koupi Canonu EOS 400D. Chtěl bych vědět jestli mi jako amatérovi bude prozatím stačit setový objektiv (EF-S 18-55mm f/3.5-5.6) popřípadě jaký jiný a jaký druh karty CompactFlash. Kapacita je jasná ,ale mám na mysli přenosové rychlosti. Děkuji za radu.
jirka.dka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Řepík 7. 2. 2007 18:37

Ahoj, tak otázka je, co jako amatér budeš nejvíce fotit (rodinné foto, příroda, zvířata, sport....?). Na tom bude záležet, jaký objektiv budeš potřebovat.
Rychlost karty - zase záleží na tom, zda budeš "sekat jednu fotku za druhou (např. sport)" a budeš potřebovat rychlý zápis. Nicméně si myslím, že rychlost zápisu 12 MB/s by měla stačit (na kartě označená jako 80 x). Samozřejmě čím rychlejší, tím v určitých situacích lepší.... :)
this is gonna be LEGEN ... wait for it...DARY!
Řepík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 7. 2. 2007 18:40

Setový objektiv - nic moc, ale pokud jsi ještě DSLR neměl, tak ti řekněme cca půl roku bude vyhovovat, pak začneš být kritičtější.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jirka.dka 7. 2. 2007 19:01

Zatím budu zřejmě fotit vše takže nechám tan seťák. Dík. Jinak jsem vybíral asi z pěti značek a Canon mi vyšel jako nejlepší. Měl jsem v ruce 350ku a prý má Canon nejlepší elektroniku a čipy.
jirka.dka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Episyrphus 7. 2. 2007 19:30

400D má výborný senzor a elektroniku, ale telo je odfláknuté. Setové sklo 18-55 je súčasťou balenia, nie foťáku :-).
Episyrphus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 7. 2. 2007 19:35

jirka.dka píše:Měl jsem v ruce 350ku a prý má Canon nejlepší elektroniku a čipy.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Episyrphus 7. 2. 2007 22:11

Nechcem nikoho odkloniť od Canonu, ale je to naozaj tak, že nie je všetko čip a elektronika, i keď v tomto Canon naozaj exceluje. Ja som osobne išiel kupovať Canon 350D a v obchode som si chytil do ruky Nikon D50, vyskúšal som ju a zmenil som rozhodnutie v prospech D50. Canon sa drží trošku horšie - dá sa to síce battery gripom zlepšiť, ale nie je to celkom ono - a keď nasadíš nejaké ťažšie sklo, menšie telo foťáku udržíš horšie. Je to ale vec zvyku. Canon je dobrá značka, ale sú aj iné výborné značky.
Episyrphus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 2. 2007 23:20

Pro upřesnění, CMOS čipy nejsou nejlepší. Pouze se jedná o odlišnou technologii oproti CCD. Kdyby byly CMOS nejlepší, používají je výhradně i ostatní lídři trhu. Navíc, pouze čip fotografii nedělá. Takovéto tvrzení ti může podat pouze typický neznalý prodejce nebo zarytý Canonista, který nedržel v ruce fotoaparát jiné značky. Nejhorší je kombinace obojího :lol: Mimochodem, používám Canon. Ale ne proto, že je nejlepší :wink:
Naposledy upravil anonymni dne 8. 2. 2007 01:09, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod beat 7. 2. 2007 23:45

Episyrphus píše:a keď nasadíš nejaké ťažšie sklo, menšie telo foťáku udržíš horšie.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 2. 2007 00:08

m4x: To je jen slovíčkaření..CMOS v Canonech má nepatrný náskok před konkurencí - to už zní lépe? :)


To beat: Zkus lépe specifikovat v čem vězí ten domnělý náskok CMOS před CCD a zjistíš, že toho nejsi schopen. Potom si možná uvědomíš, že nevíš o čem mluvíš, ani o čem se baví ostatní :wink:
Naposledy upravil anonymni dne 8. 2. 2007 00:13, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod beat 8. 2. 2007 00:11

Dynamický rozsah, šum...nestačí? Navíc CMOS si Canon vyvíjí sám, takže si je přizpůsobuje svým požadavkům.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 2. 2007 00:52

beat píše:Dynamický rozsah, šum...nestačí? Navíc CMOS si Canon vyvíjí sám, takže si je přizpůsobuje svým požadavkům. /quote]


To jsi někde ve fóru vyčetl a teď se to pokoušíš aplikovat? Máš k dispozici výsledky měření dynamického rozsahu srovnatelných CCD a CMOS čipů? Myslíš barevný nebo jasový šum? K šumu se staví Nikon i Canon zcela odlišně. Nikon ponechává míru odšumování na uživateli, Canon odšumuje automaticky. U Nikonu má šum monochromatický charakter, který je podobný filmovému zrnu, oproti barevnému šumu Canonu. Nicméně, pokud bys porovnal tvar křivky funkce opto-elektronické konverze (OECF) či se zaměřil na strategii doostřování obou značek, asi by ses se svým Canonem zastyděl. :oops: Na závěr bys zjistil, že CMOS snímače nepoužívá pouze Canon (i Nikon) a naopak CCD používá např. Hasselblad ve svých digitálních stěnách a kamerách. Nechceš nám namluvit, že tvůj Canon je lepší než třeba Hasselblad H3D jen proto, že využívá CMOS senzor? :lol:

Je nesmyslné tvrdit, že jedno řešení je lepší než druhé. Dokud budou snímače interpolovat barvy a potýkat se s moaré, nemá žádný smysl se dohadovat. Až to jedna z firem vyřeší (třeba Sigma), potom se tu můžeme dohadovat, kdo ho má delší :wink:
Naposledy upravil anonymni dne 9. 2. 2007 07:05, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod Pety 8. 2. 2007 06:17

O vyšších kvalitách CMOSů Canon si myslím svoje od té doby, co jsem viděl srovnání stejných snímků, focených do RAW a převedených pomocí ACR se stejným nastavením. Bylo to porovnání D50 a 350D na videozona.ru. Canon vyšel se šumem jednoznačně hůř. Když jsem si pak uvědomil, že má 8 MPx, o chlup menší čip proti Nikonu se 6 MPx a navíc trochu větší skutečnou citlivost, než odpovídá normě, tak mi vyšlo, že základ, tedy technika, šumí naprosto stejně, zbytek je odšumování firmwarem a nestydatě nafouklá marketingová bublina, které kupodivu věří i někteří odborníci.

Tím prosím nechci pomlouvat Canon - fotí výborně - spíš vzdávám hold jejich marketingu.

http://www.videozona.ru/photo_tests/Rev ... page03.asp
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 2. 2007 09:03

Od ISO 1600 výše by se jistě nějaké rozdíly našly, ale jsem tak trochu na pochybách, zda se někdo s Canonem EOS 350D nebo 400D chystá fotit noční nálety v Iráku. Odšumování je záležitostí firmwaru, ne snímače.
anonymni

Odeslat příspěvekod beat 8. 2. 2007 10:32

Jen do mě...jste machři, já sem debil. Nerozumím ničemu, vy jste borci kteří programujou soft na odšumování a na práci v RAWu.
OK, nebudu se tady s nikým hádat.

m4x: Dynamický rozsah Canonu 30D a Nikonu D200 je změřený a Canon má lehounce navrch.
K šumu se vyjadřovat nebudu.
Jen pro Petyho...nikdy nemůžeš konvertovat RAW se stejným nastavením z různých foťáků, protože to prostě nejde...

btw. Znám člověka, který si sám programuje RAW konvertory, má doma podrobné technické specifikace všech snímačů, zajímají ho CCD čipy pro průmyslové kamery, dělá si sám chlazení čipů, vymyslel úpravu montáže pro teleskop na focení hvězd, jelikož i ta nejlepší montáž mu nevyhovovala..udělal si k tomu sám komplet elektroniku i s úpravou krokových motůrků, dělá si programy na vyhledávání hvězd a tenhle člověk fotí astro snímky na Canony, protože jejich chipům nikdo nekonkuruje. A samozřejmě fotí několikaminutové expozice. Takže mi promiňte, ale tomuhle člověku já prostě věřím víc než vám. Tímto debatu na toto téma končím, jelikož k tomu nemám víc co říct.

EDIT: Odkaz na jeho stránky http://foto.ian.cz/
beat
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků