350D x 400D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod silvo 22. 1. 2007 18:48

Môj názor! Ale chápem ze ho môže mať kazdy . Takto ti to vysvetlím. Na mercedes peniaze nemám, tak mám feldu, ale na Canon som naskrabal.
silvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tvrdasek 22. 1. 2007 19:42

no ako na vsetky tvrdenia co som si tu precital tak nevim aj ja sa rozhodujem uz dost dlho pre novu zrkladlovku. Ked si vezmete pri tych pentaxoch a nikonoch je tych 6 megapixelov dost malo ked chcete robit nieco profesionalnejsie. Preto si hlavne uvedomte co chcete fotit pre normalne domace foto staci aj nikon D40 ..... ale pre to profesionalnejsie by som jednoznacne bral D400 .... za tie peniaze nic co foti lepsie nezozeniete ten EOS system je fakt vymakany, sum takmer ziadny aj na najvyssich iso ..... a to plati aj pre ten setovy objektiv. moj nazor jednoznacne D400. Ja mam Nikon D100 dobry profesionalny fotak ale myslim ze ta D400 foti kvalitnejsie ..... technicky pokrok nezastavite ....
tvrdasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 22. 1. 2007 19:48

Z 6MPix uděláš zvětšeninu na 30x45 vpoho. Navíc na takhle velký fotky nekoukáš z pěti centimetrů. Vždycky mě zarazí, jak mluvíš o tom "profesionálním" focení. Co máš přesně na mysli?

Mluvíš o kvalitě fotek. Ujišťuji tě, že ta je v této kategorii dána více objektivem než tělem. Kdyby se srovnávala z tohoto hlediska pouze těla, tak je to asi fifty-fifty. Co se setového objektivu týče, tak "kvalita" Canoňáckýho seťáku 18-55 je celkem známá.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 22. 1. 2007 22:58

No proste ked niekto preferuje Canon tak je vhodnejsi 350D, ostanu $ na lepsie objektivy. Fotaky su to prakticky rovnake, iba 400D je mensi, lahsi a osekany o stavovy displej. Ked niekto prejde z 350D na 400D tak jedine preto, ze je frustrovany z cien dobrych objektivov, a namiesto toho aby na ne nasetril (alebo zohnal second-hand), tak kupi nove cool telo a potom sa presviedca ze sa to oplatilo. To je podobne ako u ludi co kazdy rok kupuju novy kompakt alebo ultrazoom len preto ze je novsi. :roll:

Inak tiez ma zaujima co sa mysli tymi profesionalnymi fotkami. Myslel som ze profici fotia na 1D/1Ds alebo rozne Hasselblady :)

BTW ja by som sa fakt pozrel na tie Pentaxy ... Kua musim si asi jeden kupit, furt ich vychvalujem a pritom ziaden nevlastnim :P
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 22. 1. 2007 23:52

Co sem tak vypozoroval, tak krajináři fotí víc Nikonama, sport se fotí víc Canonama... To jsem si všiml tak nějak většinově. Samozřejmě jsou výjimky a znám člověka který fotí krajinky do kalendářů a ten fotí Canonama analog/digital. :D
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 22. 1. 2007 23:52

Canon 350 126,5 mm, 94,2mm, 64 mm, 485 g
Canon 400 126,5 mm, 94,2mm, 65 mm, 510 g
Vychádza mi to az na 1 mm a 25 gramov rovnako.
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goodoldalex 23. 1. 2007 01:05

Krajinky sa fotia Mamiyou :P alebo aspon full-size Canonom 5D kvoli sirokym sklam. Nikony su z mojho pohladu reportazne fotaky.

OK, mne sa zdalo ze 400D je mensi, tak to teda beriem spat a opravujem sa na tvrdenie ze 400D nema oproti 350D ziadne vyhody :P
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ladislav KERLÍK 23. 1. 2007 01:54

Daj pokoj s profesionálnymi aparátmi. Pohybuješ sa medzi amatérmi, ktorí fotografujú pre vlastné potešenie. Tu sa riešia od kompaktov za 4000 maximálne po lacnejšie zrkadlovky. Okrem iného v galérii je kopec borcov, čo fotia krajiny kompaktom. A dobre. Takže vo vlastníctve profi zrkadlovky to určite nebude.
Ladislav KERLÍK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milday 23. 1. 2007 12:56

Řepíku, pokud chceš malé tělo, tak si raději kup starší 350D a šetři na objektivy nebo třeba na blesk. Pokud bude alespoň ještě rok v záruce, neproděláš tolik, protože za rok nejspíš opět vyjde nový model. Jinak, pokud budeš chtít někdy i delší skla, přikloň se zpět k Nikonu. Viděl jsem nedávno na 350D nasazenou zřejmě Sigmu 150/2.8 a tělo za ní bylo sotva vidět. Pak kolega fotograf začal nasazovat ještě něco většího a měl trochu problémy, protože to maličké tělo není zřejmě za co chytit.
Nikon D70s + Coolpix 5400
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme sk 24. 1. 2007 17:45

Nadavate ze 400D nema stavovy display, ja nanho nadavam u 350D. Najpotrebnejsie informacie mas aj tak v hladaciku. Problem zobrazovania stavu na LCDcku je v noci, kedy to ozaruje.

A prave v noci stavovy display na 350D nesvieti, takze musim po pamati mackat tlacitka, kym najdem to, ktore ho podsvetli. A za 2 sekundy zase tma. Radsej sa teda pozriem do hladacika. Navyse 400D ma tusim zhasinanie LCDcka po prilozeni k oku.

Ja by som v Repikovom pripade volil 400D. Cistenie senzora nieje sice vsemocne, ale rozhodne vyrazne plus. Ako amatera nesmierne potesi vacsie LCDcko. Mal som v ruke Olympus E-500 a ako som bol z celeho fotaku sklamany, tak ma nadchly nahlady na velkom displayi.

Ak vsak uz niekto ma 350D, prechod na 400D sa urcite neoplati.
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fidel12 11. 4. 2007 15:08

taky jsem řešil tento problém a nakonec koupil 350d a udělal jsem dobře, ušetřený peníze radši investuju do lepšího skla :D
fidel12
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 11. 4. 2007 21:09

zpráva smazána, zakládám nový thread...
Naposledy upravil elho_cid dne 11. 4. 2007 22:14, celkově upraveno 1
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yorkin 11. 4. 2007 21:39

Já byl přednedávnem v podobné situaci a vyhrál 400D. LCD ve fci stavového displeje je překvapivě použitelné a na větším displeji s lepším rozlišením se dá i mnohem líp vyhodnotit, která fotka je použitelná a která ne. Není nic hloupějšího (neberte mě pls za slovo ;-)), než napopáté v komplikovaných, ale unikátních podmínkách něco vyfotit, pak přijít domů a zjistit, že to chtělo ještě jednou, protože je to drobet mázlé....
Volvo XC70 2.5T + Volvo V70 2.5TDi + Saab 99 GL + Simca 1301
Yorkin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 11. 4. 2007 22:10

Dávno tvrdím, že stavový displej na LCD je fajn. Obzvlášť s automatickým zhasínáním - a to 400D myslím má.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Yorkin 12. 4. 2007 06:58

Pety píše:Dávno tvrdím, že stavový displej na LCD je fajn. Obzvlášť s automatickým zhasínáním - a to 400D myslím má. /quote]

:D. Jinak s cash backem 2200 Kč vyjde tělo na cca 16800 Kč a 350D se seťákem (a bez cash backu) na 17200 Kč. A to už mi přijde čtyřstovka výhodnější...
Volvo XC70 2.5T + Volvo V70 2.5TDi + Saab 99 GL + Simca 1301
Yorkin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků