DSLR a zaruka Mack Warranty

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kvietok 9. 11. 2006 16:21

Ahojte,
mam jednu otazku, ktora mozno ani nepatri do tohto fora, ale nenasiel som oblast, do ktorej by som to zaradil.

Rad by som kupil digitalnu zrkadlovku, konkretne Nikon D200. Kedze v nasich zemepisnych sirkach su ich ceny pomerne vysoke, rozhodol som sa vyuzit kamarata, ktory je teraz v USA, ze mi ju zakupi tam. V internetovych obchodoch som sa stretol s tym, ze ponukaju aj rozsirenu zaruku. Chcem sa spytat, ci tu nema niekto s tou zarukou nejake skusenosti. Ja som pozeral tzv. Mack Warranty, ktora by mala byt medzinarodna, ale neviem ci sa to vztahuje aj na klientov mimo USA. Samotna zaruka, ktora je v cene je totiz platna len 1 rok a to len na uzemi USA.

Poradte mi prosim, ci ma cenu si priplatit cca 100 dolarov. Ak ju na Slovensku resp. v Europe nevyuzijem, tak urcite nie. Z tych podmienok sa nejako nemozem vysomarit.

Dakujem za kazdy nazor.
kvietok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvietok 9. 11. 2006 19:11

Zabudol som na link:

nikon D200

Je tam i zrkadlovecka i Mack Warranty.
kvietok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KikoKK 10. 11. 2006 10:19

... pokial je uvadzane, ze sa jedna o medzinarodnu zaruku, tak sa nemusis obavat takmer nicoho. Rozdiel medzi normalnou zarukou a rozsirenou je v tom, ze ide vlastne o formu poistky. Ja mam tak kupeny notebook z USA s 5 rokmi rozsirenej zaruky. Stala sa mi neprijemnost, ze display sa rozlucil so mnou, zaniesol som notebook do autorizovaneho servisu (IBM), tam spravili odhad nakladov na opravu. Tento papier som preposlal do centraly v USA, kde to zhodnotili a povolili vykonanie opravy. Zalezi potom uz len na servisnom stredisku, ako su flexibilny. Pocas prvej opravy som si musel ju uhradit z vlastneho vrecka, ale "poistovna" mi ju spatne preplatila v plnej vyske. Pri oprave cd-rom mechaniky pred par tyzdnami si to uz vyjednali s poistovnou bez mojej ucasti a k mojej spokojnosti...
... ja som ale vedel do coho idem, lebo som si to vymailoval s predajcom a to iste odporucam aj tebe ... napis mu strucny email s otazkami, co vsetko pokryva a ake su podmienky pre jej uplatnenie
... este jedna vec ... v USA plati zaruka len pre prveho originalneho kupujuceho, je teda neprenosna, lebo vlastne kupa a poskytnutie zaruky je zmluva medzi kupujucim a predavajucim ... opat si to nechaj preverit
KikoKK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KikoKK 10. 11. 2006 10:41

... vyhladavac najlepsich cien spolu s postovnym v ramci USA:
http://www.pricegrabber.com
KikoKK
Kolemjdoucí