Nikon D50 - přechod z kompaktu

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Alnath 31. 8. 2006 10:45

Mike.M píše:No ja bych do D50 sel, ale ted znova neni to ISO az od 200 trosku moc? cotreba fotit na slunci tmavsi fotky ale aby pozadi bylo zozmazane na nejnizsi clonu, neprepali se to, Rad fotim i vetve prez slunce, a tak. Jo a clona 3,5-5,6 neni to nejake divne?

pokud potřebuješ ztmavit scénu, používají se na to šedé neutrální filtry (různé intenzity). Pokud potřebuješ ztmavit jen část scény (snížit dynamický rozsah), použij přechodový šedý filtr. Doporučuji Cokin, filtr (přechod) lze do záběru zasunout jen kam je potřeba a celý systém leze natočit, čili můžeš ztmavit třeba jen levý dolní roh... Co je na té cloně divného???
Alnath
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mike.M 31. 8. 2006 12:04

Me se na tom nezda, ja mam doma zenit a ten ma clonu od 2.8 - 32 kazdy kompakt co sem mel v ruce od 2,8 - 8, proto se mi to zdat maly rozsah. Filtry a predsadky se mi zrovna nechce kupovat. Chtel bych Fotak na rekreacni pouzivani.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 31. 8. 2006 12:21

Pozor, neměnit jablka a hrušky. Clona 3,5 - 5,6 je nejmenší clona objektivu pro ohniskové vzdálenosti 18-55. Tedy světelnost. Pokud při těchto ohniscích zacloníte, můžete se dostat na rozsah clon 3,5, což je minimální clona na 18mm až 36, což je max. clona na 55mm.
Pokud chcete foťák na rekreační focení, kupte si coolpixe 5900 nebopodobný. Pokud to s focením myslíte trochu vážně, kupte D50. Nebudete litovat.

PS: Tato clonová čísla jsou vlastností objektivu, nic vám nebrání koupit lepší objektiv.
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 31. 8. 2006 12:23

JInak se seťákem 18-55 se dají pořídit fakt hezký fotky. Vůbec bych tyto věci neřešil.
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 31. 8. 2006 13:07

No, s BenQem za 3000 se taky dají pořídit hezké fotky. Fotky dělá ta součást systému mezi spouští a zemí. Přístroj jí k tomu dává lepší nebo horší možnosti. Ještě bych dodal, že se seťákem Canon18-55 se dají udělat technicky dobré snímky, když se omezíte na clonu 8 a nebudete poiužívat krajní polohy zoomu...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mike.M 31. 8. 2006 13:26

[quote="Maročan";
PS: Tato clonová čísla jsou vlastností objektivu, nic vám nebrání koupit lepší objektiv.o/quote]
Prave ze mi brani a to jsou finance. Neni kazdy bohaty aby mohl utaracet za sveho konicka tisice, nebo desitky tisic. Nyni mam Canon A70 ve vyslouzilem stavu a dela taky pekne fotky, zalezi na fotografovi. Budu si muset neco o tom vice precist. v Zrcadlovkach (krom toho Zenitu na kinofilm) jsem jeste nikdy nedelal.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alnath 31. 8. 2006 15:01

Mike.M píše:Me se na tom nezda, ja mam doma zenit a ten ma clonu od 2.8 - 32 kazdy kompakt co sem mel v ruce od 2,8 - 8, proto se mi to zdat maly rozsah. Filtry a predsadky se mi zrovna nechce kupovat. Chtel bych Fotak na rekreacni pouzivani.

Ty clony užívané u objektivů, jsou minimální clony (světelnost) pro oba konce, tzn., že je-li u objektivu 18-55 uvedeno 3,5-5,6 znamená to, že při ohnisku 18 je světelnost 3,5 a při ohnisku 55 je světelnost 5,6. O maximální cloně to nic nevypovídá. Srovnávat objektivy pro DSLR a objektivy kompaktů... to snad přeci je ne, jakkoliv ta čísla vypadají zajímavě... :D Pokud chceš foťák na rekreaci, nekupuj si zrcadlovku... :roll:
Alnath
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alnath 31. 8. 2006 15:02

Mike.M píše:Prave ze mi brani a to jsou finance. Neni kazdy bohaty aby mohl utaracet za sveho konicka tisice, nebo desitky tisic. Nyni mam Canon A70 ve vyslouzilem stavu a dela taky pekne fotky, zalezi na fotografovi. Budu si muset neco o tom vice precist. v Zrcadlovkach (krom toho Zenitu na kinofilm) jsem jeste nikdy nedelal.

Jak už jsem psal - v tom případě si kupte slušnější EVF a vykašlete se na DSLR.
Alnath
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alnath 31. 8. 2006 15:05

[quote="Maročan";JInak se seťákem 18-55 se dají pořídit fakt hezký fotky. Vůbec bych tyto věci neřešil.n/quote]
Tak jsem si nepřečetl další reakce a odpovídal jsem hned, takže jsem to napsal skoro doslova stejně (s těmi clonami) :D Každopádně absolutní souhlas, včetně pasáže o fotkách se seťáky - rozhodně obrovský rozdíl proti kompaktům a znatelný rozdíl proti EVF.
Alnath
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mike.M 31. 8. 2006 16:42

Tak to vypada ze D50 opet odstrcim na vedlejsi kolej a budu fotit bud s FZ7 ci mozna poridim FZ50(az slevni na 13tis), dobudoucna pak uvidim.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 31. 8. 2006 18:03

S tím seťákem - já se moc omlouvám, neuvědomil jsem si, že jde zřejmě o seťák Nikkor, ne Canon. Ten od Nikonu je o hodně lepší, hlavně při menších clonách. Takže prosím, neberte můj příspěvek z 31. 8. 2006, 13:07, co se seťáku týká, vážně - to, co jsem napsal, IMHO platí pro Canon 18-55. S Nikkorem 18-55 se dá fotit velmi slušně.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maročan 31. 8. 2006 20:13

Mike.M píše:Tak to vypada ze D50 opet odstrcim na vedlejsi kolej a budu fotit bud s FZ7 ci mozna poridim FZ50(az slevni na 13tis), dobudoucna pak uvidim.

Když do toho ale chcete cpát takové prachy, tak to si tu D50ku nedo 350ku od CAnonu klidně kupte. Za 13tisíc kompakt :roll:
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 31. 8. 2006 20:34

Ja musim kazdeho varovat ohladom prechodu z kompaktu na EVF. Ked nestaci kompakt, nebude stacit ani EVF. Chce to zrkadlo, najlepsie si to clovek overi ked nejaku dobu pracuje so zrkadlom a potom mu niekto strci do ruky EVF. Cenovy rozdiel je ovela mensi nez kvalitativny.

Pravda, treba sa trochu v zakladoch povzdelat. Ked niekto foti susedovho psa tak ze si ani necupne, tak je jedno co ma v ruke :)
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 1. 9. 2006 00:57

goodoldalex píše: Ked nestaci kompakt, nebude stacit ani EVF.

pri tomto ma napadá otázka : prečo sa nevyrábajú kompatky s EVF :?:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 1. 9. 2006 09:23

TA píše:
goodoldalex píše: Ked nestaci kompakt, nebude stacit ani EVF.

pri tomto ma napadá otázka : prečo sa nevyrábajú kompatky s EVF :?::/quote]

Jakto ze ne
FZ30,S2 IS ,FZ... jsou tez principielne kompakty ,ale pokud je radis napr. d skatulky UZ a kompakty pokladas jen fotaky s mensim zoomem ,tak zjistis ze i existuji "neUZ" kompakty s EVF. Napr. KODAK 880, SONY R1 a urcite by se jich naslo vic.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka