nikon d50

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Glomm 13. 7. 2006 11:12

mam dotaz jak ste snim spokojeni , podle mne je to skvely fotak zatim si na nej setrim :P
Glomm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod manas 13. 7. 2006 11:36

Glomm píše:mam dotaz jak ste snim spokojeni , podle mne je to skvely fotak zatim si na nej setrim :P

NO ja jsme na nej presel z Fuji S9500, mam ho se setakem 18-55 a Sigmou 70-300. Muzu rici, ze proti Fujine to je nebe a dudy, chvilku s nim vydrzim a pak asi pujdu do neceho vyssiho. Je par veci, ktere mne osobne tam chybi ci vadi.

Ostrici body...siklo by se jich malinko vic.
Mrizka v hledacku....docela jsem na ni byl zvyklej, tady mne chybi.
Prepinani ostreni (AF-S, AF-C) je v menu, siklo by se primo na tele.
Zmena mereni z bodoveho, plosneho atd je taky v menu, siklo by se primo na telo.

Jinak jak rikam, oproti EVF je to alespon pro mne obrovsky skok (a i financni), ale jako moje prvni zrcadlovka jsem nadmiru spokojen, i fotky jsou super.......oproti te Fujine.
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Glomm 13. 7. 2006 19:14

tak min sumu ne? :)
Glomm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seyhello 31. 8. 2006 12:41

samozrejme ze min sumu:-) to je znama vec u zrcadlovek:-)
seyhello
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alnath 1. 9. 2006 17:38

Glomm píše:mam dotaz jak ste snim spokojeni , podle mne je to skvely fotak zatim si na nej setrim :P

Jen šetři, jako vstup do světa DSLR je to paráda.
Alnath
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 2. 9. 2006 16:41

Glomm & Alnath : kedˇ budeš dlho šetriť, tak možno časom prijde aj niečo lepšie ( resp. bude lacnejší ) :mrgreen:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bramborkax 8. 9. 2006 23:46

Koupil jsem si ho, fotí se s ním krásně.
Různá směska plusů a mínusů (předem se omlouvám lidem, kteří fotí se zrcadlovkami leta a hodně z toho jim připadá jako samozřejmé):
Manuální pohon zoomu na objektivu je super.
Manuální ostření je taky použitelné - v hledáčku poznám docela přesně, jestli je zaostřeno nebo ne.
Hledáček je oproti LCD super (i když pokrývá necelou fotku (prý 95 %), takže občas do okraje fotky vleze něco, co tam být nemá).
Foťák se drží výborně je přesně na mou ruku, není moc těžký ani lehký.
Nastavování parametrů pomocí toho kolečka (jog dial?) je krásně rychlé.
Menu mi připadá trochu nepřehledné (doteď jsem měl kompakt Canon S45), ale výborný nápad je, že položky v něm jsou očíslované - už si pamatuju čísla, který často nastavuju.
Má dobrou výdrž baterky - první nabití vydrželo skoro 600 fotek.
Ostření je spolehlivé a superrychlé (i ve tmě) - jediné, na co nezaostřím je bílá zeď nebo zatažená mlhavá obloha bez jakékoliv kontrastní podrobnosti.
Pokud fotím zblízka (cca do 3 metrů) s bleskem, tak se mi ještě nepovedlo vyrobit červené oči (!) - a to se focení vůbec nedívali na foťák. Podotýkám, že jsem to fotil s normálním režimem (ne režim pro potlačení těchto červených očí).
Při focení s bleskem jsou fotky výborně podané, přirozené barvy, žádné přepaly. Na druhou stranu - nesmím zapomenout nastavit vyvážení bílé na blesk - pokud zapomenu a mám tam třeba automat, tak jsou fotky dočervena.
Foťák má kontinuální ostření (výborná věcička) a ostření "klasické" - po namáčknutí spouště se zaostření zaaretuje. Je tam ale ještě třetí režim (automat), ktrý mezi nimi podle uvážení foťáku přepíná - musím říct, že je to docela funkční a spolehlivé.
Velká změna oproti předešlému Canonu - USB2 a režim mass storage - foťák se připojí jako disk a během chvilky mám fotky stažené.
Kvalita fotek - na ISO 800 je šum opravdu velice malý...
Některé věci by mohly být na tlačítko - dost mi např. schází přepínání měření světla (celoplošné/zdůrazněný střed/bodové) - musím do menu - naštěstí si foťák pamatuje pozici, kde jsem byl v menu naposledy a skočí přesně tam.
Trochu složité je zobrazování zvětšených náhledů snímků na LCD, na druhou stranu listování těmito náhledy je velice rychlé.
Pořád si ještě zvykám na zaostřovací body - při zaostření jen krátce červeně probliknou, Canon při zaostření zůstal svítit zeleně.
LCD zobrazuje fotky tmavší než jsou (někdy vypadá fotka jako pokažená a přitom není) - asi je to tím, že mám jas LCD stažený na nejmíň, ale pokud jsem ho měl na víc, tak mi připadal, že přehnaně moc svítí.
V diskuzích a recenzích hodně vychvalované celoplošné (ve foťáku nazvané "matrix") měření světla podle mě nefunguje na sto procent - lepší zkušenosti mám s měřením se zdůrazněným středem.
Nikde se nezobrazuje ISO - párkrát jsem tím pokazil pár fotek, když jsem měl od minula nastavené jiné ISO a zapomněl jsem na to. ISO se zobrazí jen, když je chci nastavovat.
Horní stavový displej je nepodsvícený.
bramborkax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Glomm 25. 9. 2006 18:24

super napsane :)
Glomm
Návštěvník