Výprodej Minolt

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 1. 2. 2006 08:17

All: Viděli jste nové ceny Minolt, třeba na SkyFly nebo na Megapixelu? Já už objednal 5D...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hav0c 1. 2. 2006 10:55

Objednano: 7D + 28-75/2,8 (D) za 20 890,- u Paladixu. Pad cen je neskutecny.
hav0c
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrMarkus 1. 2. 2006 11:01

Ceny jsou úžasné, ale mám velký strach z toho že koupím foťák a objektivy pro buducnost nekompatibilního typu :(
Seat Toledo 1.9 TDI PD
Nikon D70S
MrMarkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MrMarkus 1. 2. 2006 11:49

Tak ještě jeden příspěvek, omlouvám se, ale není pozitivní. Poptal jsem se človíčka co má velké zkušenosti a profesionálně fotí, říkal že sice ta Minolta slušně fotí a fajn věc je také stabilizátor, ale její přístroje mají velké problémy s poruchovostí, mnohem větší než konkurence. Takže mám jasno, cena za 7D je sice nyní úžasná, ale nebudu riskovat že za pár let budu mít doma neopravitelný přístroj s pěkným ale nekompatibilním příslušenstvím a že se budu muset znovu rozhodovat co od základu koupit. Budu doufat v jiné, že výprodej Minolty srazí na čas ceny konkurence a já tak přece jen něco ušetřím :)
Seat Toledo 1.9 TDI PD
Nikon D70S
MrMarkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 1. 2. 2006 13:00

Inu, který foťák má do budoucna zaručenou kompatibilitu? A na jak dlouho? Minolty ji mají dnes zaručenou dokonce smluvně... :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Otass 1. 2. 2006 19:51

to Pety: kterej set jsi objednal?? Co mi doporucujes?? Aby to stalo co nejmene a pritom to bylo nejlepsi (zas abych nesetril na nepravem miste)
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ladislavprokop 1. 2. 2006 20:20

KONICA MINOLTA Dynax 5D / AF 18-70 DT + 512MB CF karta

Cena setu: 16490 Kč (bez DPH: 13857.14 Kč)

http://www.fotoexpert.cz/akcni-sety/2232806

Tomu rikam nabidka:-)

Co Vy na to?
ladislavprokop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 2. 2006 21:12

Na Skyfly je to jeste o chloupek levnejsi.
Wikan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 1. 2. 2006 22:14

Nerikejte mi, ze je to bezpredmetne: Mam prakticky nasetreno na Fuji S9500, kterou se chystam si koupit, ale tohle vypada lakave. Nemusim doufam rekapitulovat pocet pixelu, sum, ohniska atd... Me jen zajima jestli je lepsi, kdyz si koupim Fuji, kdyz vim, ze dalsich par let nebudu mit penize na zadne dalsi vetsi prislusenstvi (tzn. pripadne objektivy pro zrcadlovku) nebo mam jit do te 5D v setu a myslet si, ze mi to bude takhle stacit...? Normalne bych se na to neptal, ale znamej co ma Canon 20D s prislusenstvim a koupil si ted Fuji S9500 (nevim proc) tak rikal, ze lituje, ze nahazel tolik penez do zrcadlovky, protoze mu ta Fuji na jeho foceni bohate staci...co si o tom myslet a co volit?? (i s ohledem na to, ze KM ukoncila vyrobu)
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 1. 2. 2006 23:55

Pety píše:Inu, který foťák má do budoucna zaručenou kompatibilitu? A na jak dlouho? Minolty ji mají dnes zaručenou dokonce smluvně... :-)s/quote]

čo to asi pre zákazníka znamená :?:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 2. 2. 2006 06:24

TA: Nic. Stejně jako u Canonu, Nikonu, Pentaxu, Panasonicu, Samsungu, Sigmy, Fujifilmu - nic. Nikdo ti nikdy nezaručí, že se za rok nepřejde k úplně jiné funkčnosti objektivů a že dosavadní bajonety nepřestanou stačit a tedy i existovat - na nových tělech.

Na druhou stranu si uvědom, že Sony se už nějakou dobu marně snaží vyvinout DSLR a že největší překážkou takového počínání je potřeba vyvinout a vyrobit právě systém příslušenství, a to především objektovů. Dnes Sony spadl do klína systém už hotový a zavedený, s několika desítkami objektivů od asi čtyř firem. Kdyby v Sony chtěli teď změnit bajonet, byli by sami proti sobě, lidi by jim to prostě nekupovali a ujel by jim vláček.

A na třetí stranu, kdyby k tomu i došlo, budou bazary rázem plné kvalitních skel za směšné ceny.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 2. 2. 2006 12:10

Pety : až teraz mi došlo, ako si to myslel to " smluvně " :)
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 2. 2. 2006 12:40

Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 2. 2. 2006 13:00

Mozna se snima pocita do budoucna k k zrcadlovce SONY.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 2. 2. 2006 13:14

to by ale potom znamenalo, že ani foťáky Minolta nemuseli zlacnieť, keďže k nim príslušenstvo bude predávané aj naďalej, hoci pod značkou Sony. ( BTW prečo vlastne potom Minolty zlacneli ? )
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Další stránka