E-system Olympus

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hervr 8. 11. 2005 22:48

Přátelé je zde mno uživatelů kteří mají canon, nikon nebo minoltu
je tu někdo kdo fotí ,,olyho Éčkem" za praktické zkušenosti dík...

//Mobil-man: poupraven nazev threadu
hervr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MadCap 9. 11. 2005 02:21

dovolim si citovat z ineho fora jedneho znameho
jan555 píše:E-300 (zvlášť DZ kit) imho spolehlivě vede v cena/výkon, obrazový výstup je vynikající. Má plusová i mínusová specifika 4/3, namátkou ty podstatné:
- vyšší šum při ISO800 a ISO1600 (naopak při ISO100 žádný)
- pouze 3-point AF
- horší hledáček než APS-C DSLR
- menší spektrum příslušenství (hlavně 3rd party skel)

+ absolutní kompatibilita příslušenství, žádné problémy
+ dynamika čipu
+ výborná skla za nízké ceny
+ supersonic wave filter
+ skvělé zpracování

Za úvahu stojí i E-500, ale E-300 je imho lepší - E-500 má některá sice některá vylepšení (většina z nich se snad dostane do E-300 s novým fw), E-300 má ale kvalitnější tělo, lepší hledáček i grip a pak hlavně unikátní možnost používat int. i ext. blesk najednou. Oba jsou i slušně rychlé - rychlost ostření i se setovými skly je solidní, oba umožňují s rychlou kartou při JPEG HQ nekonečný burst 3 fps.

Mám už nějakou dobu E-300 s gripem, 14-45, 40-150, FL-36, atd.
E/quote]
Naposledy upravil MadCap dne 9. 11. 2005 13:27, celkově upraveno 1
Sefredaktor www.extranotebook.cz
MadCap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladislavprokop 9. 11. 2005 09:50

Taky by me zajimaly nejake zkusenosti. Nebot cena 15.666 Kc s DPH (http://interlink.tsbohemia.cz/) je velice zajimava nabidka.
Diky za prispevky.
ladislavprokop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 9. 11. 2005 10:34

tak aké sú potom HW odlišnosti medzi E-500 a E-300?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MadCap 9. 11. 2005 13:28

TA píše:tak aké sú potom HW odlišnosti medzi E-500 a E-300?0/quote]

a citat vieme? :roll: http://www.dpreview.com/reviews/olympuse500/
MadCap
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hervr 9. 11. 2005 17:32

A co takhle E1... řeší se tu jen 3k nebo 5k ,ale u Olyho je E1 braná jako profi. To je to opravdu taková ,,mašina"? Má sice jen 5Mpx snímač, ale jak zjišťuji velikost snímače není až zase tak zásadní věc. ...Psal jsi tuším, že je fůra dostupného příslušenství (objektivů) k Éčkům nicméně mi tvrdil prodavač, že ho moc není a je poněkud dražší tak nevím :?

objektivy pro Olyho dělá jen Oly sám nebo ještě někdo jiný?

..Jinak dobrý odkaz na test...Dík..já sice moc americky neumím, ale něco jsem vydedukoval... Redukci šumu je nutné používat i na iso100, když fotíš noc?(promiň možná jsem se zeptal jako dement, ale vycházím z praktické zkušenosti u svého starého EVFdigitálu C700UZ, který tuto funci jednak nemá, ale co je hlavní šumí šíleně i na iso100, proto je večer nepoužitelný..stejně není nic vidět v hledáčku :) )

...trochu mě překvapilo barevné podání testových odrázků u canonu350, zdá se to jen mě, nebo byla fotka podivně zelenější :?:
co se týká šumu je canon lepší při vyšších hodnotách iso
než Oly...se mi jeví...

..používáte někdo vyšší iso než 400
Nějak netuším k čemu by mi to mělo být platné?

...Viděl jsem fotku z Canonu 10d na iso1600 focenou v poledne(ZOO) a nevím proč to nefotil např iso100...myslím,že výsledek by byl stejný...To jsem z toho jelen...
hervr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 9. 11. 2005 18:26

MadCap píše:

tak to vyzerá jednoznačne pre E-500
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 9. 11. 2005 20:02

Jediný 3rd party objektiv je zatím sigma, která pro olympuse dělá zoom ekvivalentu 36-250 mm.
Na E-systém jsou objektivy pri stejné ceně většinou kvalitnější. Chybí ale výběr pevných ohnisek, jaký ma například Pentax.
E-1 má jeden známý a koupil si k němu i světelny teleobjektiv za cca 30 000. Měl jsem to na hodinku pujčené a dojem byl skvělý. Říkal, že upgradoval z osmimegového kompaktu a fotky má teď lepší. Není důvod nevěřit.
Profi je E-1 ale jen kvůli konstrukci, nedělá lepší fotky než E-500, nebo E-300.
Vyšší hodnoty ISO jsou dobrá věc, ale lepší věc je velká světelnost objektivu a tam Zuiko exceluje...
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 11. 2005 20:13

hervr píše:..používáte někdo vyšší iso než 400
Nějak netuším k čemu by mi to mělo být platné?

...Viděl jsem fotku z Canonu 10d na iso1600 focenou v poledne(ZOO) a nevím proč to nefotil např iso100...myslím,že výsledek by byl stejný...To jsem z toho jelen...T/quote]
Co treba ke zkraceni casu?
Nebo kvuli hloubce ostrosti (mohl vice clonit se stejnym casem)
Duvodu je mnoho
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hervr 9. 11. 2005 22:58

dokážete mi prosím někdo dovysvětlit jednotlivé parametry objektivů tak, aby to bylo jasné začátečníkovi za kterého se považuji :oops:
např. 28-100mm F3.5-5.6G AF díky
hervr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 9. 11. 2005 23:28

28 až 100 - to je rozsah objektívu v mm
F 3.5 - 5.6 - svetelnosť objektívu

G a AF neviem, doplňte ma
Live long and prosper!

TA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hlos 10. 11. 2005 09:06

Mám E1 už přes rok s objektivem 14-54 a myslím, že je skvělej. Má hořčíkový tělo, ale přesto je poměrně lehký, i když tak nevypadá. Je to prostě bytelnej přístroj. Objektiv je parádní, velmi rychlý a tichý. Další objektiv mám Sigmu 50-200 (ekvivalent 100-400 35mm), který je v porovnání s Olympusem značně jiný - hlučný, pomalejší, je vidět, že jde o jinou cenovou kategorii - ale pro moje účely amatérského focení plně dostačující - optické vlastnosti jsou vyhovující a odpovídající ceně (totéž nejlevnější od Olympusu stojí 2x tolik).
Moje hlavní výtka je k zaostřování ve špatných světelných podmínkách - je velmi pomalé a nepřesné, v tomto případě raději zaostřuji ručně.
Vynikající je, že není nutné skoro vůbec chodit do menu, vše má svoje tlačítko na těle. Nemá žádné předdefinované scény ! Není to pro začátečníka ! Nemá zabudovaný blesk, což je jedna z mála věcí, které mi chybí.
Jako velký problém Olympusu vidím, že má VELMI drahé ostatní příslušenství - kabelová spoušť stojí 2500 ( nevím co na tom je tak drahý, tři dráty a konektor), přitom bezdrátová cca 800. Nejlevnější alespoň trochu použitelný blesk je za 6500 (FL36), lepší cca za 16000 (FL50). Náhradní baterka taky stojí originál cca 2000, přitom u Aligátora ji seženu za 600 Kč.
Při vyšším ISO (800 a výše) opravdu velmi šumí, je to téměř nepoužitelné, při nízkých má velmi pěkné obrázky bez šumu.
Lze na něm nastavit prakticky vše, co lze u foťáků nastavovat, dokonce i to, zda chci zoomovat a zaostřovat kroužkem na objektivu doleva či doprava.
Takže E1 doporučuju, je trochu větší, ale aspoň držíte v ruce pořádný dělo...
:wink:
hlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hlos 10. 11. 2005 09:09

AF - autofokus - automatické zaostřování
hlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hlos 10. 11. 2005 09:20

To značení objektivů má každý výrobce bohužel jiný, shodnou se pouze na rozsahu ohniska a světelnosti
hlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MadCap 10. 11. 2005 10:51

TA píše:
MadCap píše:

tak to vyzerá jednoznačne pre E-5000/quote]

tak tym by som si taky isty nebol, E-500 pridava par kraviniek, ale nic podstatne a je to cisty plastak, kdezto E-300 patri do kategorie tank v poli DSLR ... telo je odolne, pracho a vodotesne ;) E-500 je ale lacnejsia, v doublezoom kite sa da kupit za 22,5k kc (http://www.skyfly.cz/shop/prodej_digita ... s?jazyk=cz) E-300 s jednym sklom za 16k ... vyhodne su sety s http://www.cameta.com kde je E-300 s dvoma sklami, bleskom, kartou, baterkou a taskou za 1000$, len to treba vediet kupit bez dph (tj. fyzicky doviest)
inak E-1 by som nekupoval, bezne je E-300 rovnako kvalitna (+grip) a o dost modernejsia, E-1 je proste uz dost stara a funkcne/technicky mimo ...
ten bezny double zoom kit pokryva dvoma sklami 28-300 mm ekv. v dost dobrej kvalite, u e-systemu je sum "nepouzitelny" az u iso 1600, 800vka sumi len o trochu viac ako pri beznych aps-c dslr fotakoch, kto tvrdi opak nevidel fotky, alebo nevie ako spravne fotit ;)
MadCap
Kolemjdoucí

Další stránka