zkusenosti s Nikon D50

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rejca 1. 8. 2005 10:18

Protoze jsem budouci majitel D50, tak bych rad slysel jakou s nim mate zkusenost.

To ze je to ocesana D70ka uz vim, ma ale fce na vic, kvuli kterym sem se pro ni rozhodl. Koncem tydne sem napisu vlastni zkusenosti.
rejca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ilicz 6. 9. 2005 08:15

Kdyz jsem zadal preiteli Googlovi dotaz "D50 D70 D70S compare"
vratil mi asi tri prehrsle odpovedi typu "Original D70 Better Than D50 or D70S"

pohledej, prohodnot a pak nam dej vedet jak jsi dopadl... :wink:
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seldon 7. 9. 2005 15:46

tiez sa rozhodujem ze kupim tento fotak..tak sa tesim na skusenosti..aky mas k nemu objektiv?
seldon

Odeslat příspěvekod petr.vf 7. 11. 2005 12:10

Ahoj mám D50 a jsem s ním zatím 100% spokojený, oproti předešlému EVF je to nesrovnatelné. Ale že by měl nějaké funkce co D70 nemá to jsem ještě neslyšel. Co je to třeba? Spíše mu pár věcí chybí, ale tyto zas tolik nevadí.
petr.vf

Odeslat příspěvekod activer 7. 11. 2005 19:08

..jak se vyrovnavas s absenci tlacitka pro kontrolu HO ? u zrcadlovky zrovna tohle povazuju za jeden ze zakladnich kamenu..
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Staněk 7. 11. 2005 22:47

HO spousta DSLR nema...a taky bez toho žijí....

a ty co to maj tak to dost casto nepouzivaj...

ale muze se to hodit...
Pavel Staněk

Odeslat příspěvekod TA 9. 11. 2005 09:31

čo je HO?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 9. 11. 2005 13:51

Ze by to byla Hloubka Ostrosti?
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 9. 11. 2005 17:21

ou, to ma nenapadlo :), dík
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 9. 11. 2005 22:22

..je to neco na zpusob DOF ;)
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 25. 11. 2005 17:01

taky se nevzpomínám, že bych to někdy použil. prostě, kouknu a vidím :)
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 4. 12. 2005 00:08

Par dotazu:
-jak co nejvyhodneji koupit? Koupit telo a zvlast objektivy (popr. ktere) nebo koupit set?
-hlavni dotaz: kdyz je format DX, znamena to, ze pri vyberu objektivu musim hledet na DX nebo muzu koupit libovolny jen s tim, ze mi pak nebude sedet deklarovana ohniskova vzdalenost? Uprimne chci co nejvic usetrit a pritom fotit kvalitni fotky - chapu ze se to navzajem popira, ale snad existuje i v tomto oboru neco vy smyslu "pomer cena/kvalita"

Zatim to vidim tak, ze koupim D50+setovej objektiv 18-55mm a k tomu nejaky ten objektiv s pokud mozno nejvetsi ohniskovou vzdalenosti (a samozrejme prijatelnou svetelenosti)
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 4. 12. 2005 12:56

2 Otass : set - samozrejme v akcii :) ( treba si ale dať pozor, či Ti daný objektív obsiahnutý v tom sete vyhovuje )
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 4. 12. 2005 20:01

No myslim, ze ten 18-55 muzu pojmout jako takovy zakladak...objevil jsem jeste jeden set, ktery je cenove pekny, ale nevim, jestli max. vzdalenost 300mm neni jeste malo (pokud bych od toho cekal fakt zoom), zase si ale rikam, ze pro me, amatera, to staci...
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortc ... PrmaId=366

Taky jsem sledoval par snimku na netu v jedne nejmenovane galerii a zda se mi, ze snimky focene timto setakem (18-55) byly docela neostre...ted ale nevim jestli to bylo rukama nebo technikou (ale tak casto?!) -ostatne u D70 to vypada mnohem lepe s jejim zakladakem...

Dalsi dotaz: moc se mi nesmejte, ale jak se nastavuje u techto zakladaku clona a jak se rucne zaostruje?? Z obrazku na netu neni poznat, ze by krome zoomovani mel jeste nejaky prstenec...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Angelus 14. 1. 2006 12:26

No, ten seťák k D50 (18-55) je branej jako dobrej poměr ceny/výkon, protože samotnej stojí něco kolem 6k. V testech nemá skoro žádnou světelnou aberaci a celkově je to docela ostré a věrné. Jako největší problém bych však viděl, že má plastový bajonet, což ale tak nevadí, pokud se k tomu chováte jako lidi.
Souhlasím s tím, že ten seťák k D70 je špičkovej (18-70), kvalita optiky i provedení je mnohem lepší, ale jen ten samotný objektiv stojí 11500.
Sám se taky chystám na D50 a vidím to možná na ten set s dvěma objektivama (18-55,55-200), protože u Nikonu je přepočtové číslo 1.5, takže dostanete 300 telák (což podle mě stačí) a to všechno za necelých 25.
Navíc podle některých testů má D50 i trochu živější barvy než D70, protože obsahuje jeden barevný profil na víc, který se hodí například na krajinky.
Philips Savvy => Nokia 3330 => Nokia 7650 => Nokia 6310i => Nokia 3510i => Nokia 7210 => Siemens SX1 + Pretec MMC 512Mb High speed
To co jsi měl udělat včera odlož na pozítřek a získáš dva dny volna.
Angelus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků