Canon EOS 350D versus Nikon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod beat 27. 9. 2006 14:31

Většina slušných EVF má kontinuální ostření (ač to není tak dobré jaku u zrcadlovky, tak to funguje..) Takže bych EVF až tak neodepisoval.

Pety: jsem rád že jsi napsal, že Ty tvrdíš....
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dejavu 27. 9. 2006 17:09

Dekuji, kdybych mela nekoho, koho se muzu zeptat, jiste bych to s potesenim ucinila, lec nikdo takovy neni a proto jsem tady
Honorar fotografovi mi necini problem, ale s temi psy je to takove, ze je to dost pracne a casove narocne, nevim, jestli by mi nekdo udelal cca 300 fotek za 20 000...
Proc bych mela nakoupit spatne, kdyz mi tady poradite? :-)
dejavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Insan!ty 27. 9. 2006 17:45

USER47 píše:No, třeba Canon S3 má USM a ostří celkem rychle. FZ30 (pokud si nastavíš rychlý středový ostření) taky ujde. /quote]

No FZ30 už novou nekoupí, FZ50 stojí nejmíň 15tis, S3IS je levnější, cca od 13ti tis a třeba Nikon D50 Silver Kit 28-80 G za 14 744,- Kč s DPH na SkyFlyShopu.. Takže dle mě je lepší volba zrcadlo
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 27. 9. 2006 18:13

dejavu: Ono to není jen nakoupit - taky se naučit - a pro knihu by to nemělo být jen technicky dobré, tedy pokud to nebude jen další atlas psích plemen.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejavu 27. 9. 2006 18:58

no, par let uz fotim a snad to neni az takova tragedie :)
dejavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 27. 9. 2006 19:59

dejavu: Tak to je fajn. Jestli ti jde o ty psy, asi nejlevnější slušné (nebazarové) tělo je právě Nikon D50. Dívej se po objektivech Nikkor, jejichž označení začíná AF-S a někde před koncem obsahuje písmena IF. Dost ceněný a ne moc drahý základní zoom je AF-S DX Nikkor 18-70/f3.5-4.5 G IF-ED, jenže tahle kombinace ti s kartou a dalšími drobnostmi leze k třiceti tisícům. Možná by stálo za pokus koupit D50 v setu s 18-55, sice nemá IF a optická kvalita je o chloupek slabší, ale určitě by se tak fotit dalo - a měla bys to cca o 11 tis. levnější. To by byl základ a později bys mohla přikupovat podle potřeby. Nový záklaďák 18-135 mm, který přijde zanedlouho na trh, bude mít už nic moc optické vlastnosti, i když rozsah zoomu je velmi lákavý.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dejavu 27. 9. 2006 20:33

Dekuju, jdu to prostudovat :roll:
dejavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejavu 28. 9. 2006 08:07

Pety, jeste jeden dotaz, koukala jsem na ten Nikon i s tim doporucenym objektivem. Co je zapotrebi jeste k tomu za drobnosti? Pametova karta a co jeste ? Neco k tomu fotaku maji, kabely, jakousi baterii, SW, krytky atd., ale krome brasny a pripadneho stativu si nedovedu predstavit, co jeste nezbytne potrebuju. Aby mi tam nevnutili k tomu tisic blbin :-)
dejavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Maročan 28. 9. 2006 08:26

Pety má pravdu, nejlepší volba pro někoho, kdo to myslí s focením vážně je do začátku tělo Nikon D50 + objektiv AF-S Nikkor 18-70/f3.5-4.5 G IF-ED DX. Kartu mam vyzkoušenou SD Kingston ULTIMATE 120x 2GB. Kabely jsou všechny součástí dodávky, baterie vydrží 700 až 1200 fotek - Nikon uvádí až 2000 fotek na jedno nabití. Nabíječka a akumulátor je součástí dodávky. Pak je ještě dobrá volba koupit nějakou ochranu objektivu - já to řešil UV filtrem HOYA. Pak ale záleží, co koupíš za objektiv, liší se průměry závitu na filtr. Setový Nikorr 18-55 má průměr závitu 52mm a doporučený 18-70 má průměr 67mm.
Pak už stačí jen stativ a nějaká brašna/pouzdro. Časem uvidíš, co dalšíje je ještě potřeba.
Mam zatím ještě infra dálkové ovládání spouště, je to dobrá blbost a stojí asi 400Kč.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 28. 9. 2006 08:27

Kartu koupit musíš, kapacitu podle potřeby, když fotíš do JPEG, je podle mě minimum 512 MB (kolem 120-150 fotek), pokud chceš fotit do RAW a hrát si na PC s úpravami, tak 1-2 GB. Střední rychlost úplně stačí. Bez brašny je to taky smutné, ta se hodí moc. Já koukám po Lowepro SlingShot A100 nebo 200 podle velikosti výbavy, na nošení foťáku s jedním sklem se hodí tzv. pistolová pouzdra. No a víc do začátku nepotřebuješ, všechno ostatní, jako kabely, nabíječka, manuál, to dostaneš s foťákem. Nějaké filtry, nejdřív cirkulární polarizační, pak možná šedý přechodový, se časem dost hodí hlavně na krajinky, ale dá se začít bez nich.
Jo, předpokládám, že máš k dispozici PC s ne úplně starým a vypáleným monitorem...
Dost se hodí nějaký program pro základní úpravy fotek, je jich spousta jednoduchých i složitých zadarmo, za peníze je takový univerzální a povedený Zoner Photo Studio v provedení Professional, za dva týdny jde do prodeje verze 9, už je ke stažení šedesátidenní zkušební verze.

Nevím, jestli to tu už padlo, ale když prolezeš http://www.fotoroman.cz , najdeš tam spousty poučení pro tuhle příležitost včetně odkazů na tématické seriály.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maročan 28. 9. 2006 08:32

A k software: Vyloženě na přetahování fotek z foťáku není nic potřeba.

Na prohlížení a rychlou editaci fotek je dobrý třeba free program IrfanView (je i čeština) a na nějakou tu pokročilejší editaci je dobrý třeba COREL Paint Shop Pro X CZ (stojí necelé 3000Kč), je to nástroj podobného ražení jako PHOTOSHOP, neumí sice toho tolik, ale neztratí se v něm ani začátečník a má určitě lepší poměr cena/výkon.
Na panoramata je dobrý třeba Panorama maker od Zoneru.
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 28. 9. 2006 08:39

Jo a ještě něco, na té kartě nešetři, kup minimálně 1GB, ale raději bych se přimlouval na 2GB. Zase tolik peněz v porovnání s celkem to není a baterka tohoto foťáku fakt zvládne nabouchat tu 2GB kartu na jeden zátah...mohlo by tě to mrzet:-)

Nejlepší JPEG se vejde na 2GB kartu zhruba 560x (Počítadlo sice tolik ukazuje, ale je to plus mínus, některé fotky zaberou míň, dle scény)
Maročan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dejavu 28. 9. 2006 15:16

No, ja uz leta upravuji fotky ve Photoshopu, to je podle mne to nej, co se da. S kartou pocitam tou 1 gigovou. Co umozni ten cirkularni polarizacni filtr? zatim koupim jen ten KIT s tim 18-55 a uvidim, co to udela, pak vas tu zasypu prisernymi fotkami, az zacnete chroptet :-) ;-) Jdu zkoumat UV filtr, to je pro mne novy pojem, zatim jsem se domnivala, ze mi postaci k ochrane objektivu pouze krytka :-D
dejavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 28. 9. 2006 15:33

Cirkulární polarizační filtr dělá totéž, co lineární, ale nezpůsobuje problémy autofokusu. Dražší je jen cca o 10%.

UV filtr jako ochrana objektivu - no - nosí to dost lidí. Já ne. Jestli už máš něco nafoceno bez skla navíc na objektivu a jsi zvyklá mít objektiv v pořádku i bez toho, klidně na to zapomeň. S filtrem máš přední čočku chráněnou, ale zase je celá sestava o dost citlivější na boční světlo - a jak jsem si všiml, filtr se daleko snáz něčím upatle, než zapuštěná čočka. Je to věc osobního názoru. Z obrazového hlediska je UV filtr pro digi zbytečností, je zabudován uvnitř před snímačem tak jako tak.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Maročan 28. 9. 2006 17:07

Spíš než že se snáze upatlá, je to na rovném skle líp vidět a i lépe se sajrajt čistí. Ale máš pravdu, je to jen další sklo navíc, za které musíš zaplatit a které, pokud není kvalitní může spíš uškodit než pomoci.

JInak jsem myslel, že slečna začíná a ona hned PHOTOSHOP:-) A já se tady š*****ám s Irfanem:-)
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka