Canon EOS 350D versus Nikon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Michael B. 4. 7. 2005 14:40

Chtěl bych si pořídit digitální zrcadlovku a rozhoduji se mezi Canon EOS 350D a Nikon D70. Každý má své plusy a mínusy a v recenzích jsou oba foťáky hodnocené víceméně stejně. Takže fakt nevím, pro co se rozhodnout. Zajímaly by mě názory těch z vás, kteří některý z fotoaparátů vlastní. Díky za rady a postřehy.
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 15. 7. 2005 06:11

Ja bych šel do Canonu, přece jenom má 8MPix, když jsou jinak podobné, tak větší rozlišení potěší :-).
rejca

Odeslat příspěvekod radims 15. 7. 2005 07:30

docela zajimavy odkaz je zde
http://www.digitalreview.ca/cams/NikonD ... elXT.shtml
Ale osobne preferuji Canon.
radims

Odeslat příspěvekod Ondřej Vališ 15. 7. 2005 08:11

No tak Nikon D70 má o kapánek víc funkcí.
Canon EOS 350D má lepší obraz, jak rozlišením, tak šumem.

Takže teď je na Tobě, čemu dáš přednost.
Ondřej Vališ

Odeslat příspěvekod kralishek 15. 7. 2005 09:05

Tak to mas problem. Zkus ale zaskocit nekam, kde ti muzou dat oba fotaky "osmatat" a i vyzkousej, jak se drzi, jak by se ti s tim fotilo, jak se ovladaji. Cena neni vzdy vse, ale u Nikonu musis pocitat i s tim, ze kazde dalsi vybaveni a prislusenstvi je drazsi nez u Canonu. Myslim, ze kvalitou se daji srovnat oba dva.

Vic zalezi na tom, kdo stoji za fotakem. Kazdopadne nam dej vedet, co sis zvolil a jak se ti foti.
kralishek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipa (novy) 15. 7. 2005 14:24

Měl jsem ten samý problém. Nakonec to vyhrál Nikon díky kvalitnímu objektivu v setu. (Nikkor 18-70) Jsem s ním absolutně spokojený. Rozdíly ve fotkách fakt nepoznáš. Záleží jen na fotografovi!!!
Pipa (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IO 15. 7. 2005 15:48

A co tak Konica Minolta Dynax 5D
IO

Odeslat příspěvekod Aldan 15. 7. 2005 19:47

Ahoj. ;)
Ja mam 350D, kamarad D70. Oba jsme spokojeni. Vybrat mezi temito pristroji je tezky, zatracene tezky - taky jsem tim prosel. Co jsem vybral uz jsem napsal. A duvody?
8mego vs. 6mego, u Canonu vetsi vyber prislusenstvi, u Canonu mensi sum a (doufam) i lepsi kvalita vyslednyho vystupu (ale tak maly rozdil, ze to asi poznaj jen odbornici). Jedine co dle meho nazoru bylo v neprospech Canonu byla jeho velikost. Takze jsem sel do kseftu, osatral, vyzkousel, zjistil jsem ze po pouzivani Z2 nemam s velikosti Canonu problem a bylo vymalovano. Je to sympatickej malej fotak, kterej ma vsechny klady DSLR plus vyhodu toho, ze s 50mm f/1.8 z nej udelas "skorokompakt". Jediny, co muze dle meho nazoru tvoji volbu ovlivnit je pouze ergonomie. Na kvalitu fotek atd. kasli - jsou to rovnocenne pristroje. Bez si je vzit do ruky, srovnej a vyber. Verim ze vyberes spravne - Canon. :)
Aldan

Odeslat příspěvekod Jony85 17. 7. 2005 11:23

Stejný problém jsem řešil před týdnem.V prodejně jsem asi hodinu porovnával oba foťáky.Nakonec jsem si vybral Nikon D70 a to hlavně proto,že mi padl lépe do ruky a i když je větší a těžší,dále proto,že v kitu má lepši objektiv s větší rozsahem zoomu(Nikkor DX 18-70 G ED),dle prodavače i recenzí na webu jsou problémy s ostrostí fotek u Canonu s kitovým objektivem.Canon je vyhodný,když se k němu hned koupí lepší objektiv.Dále do Nikonu jdou natáhnout "tonální křivky",což může značně ovlivnit výslednou fotku.I software "Nikon Capture" je prý nejlepší na úpravu fotek v RAWu.(Musí se dokoupit,na CD je jen Demo verze).Já jsem zatím velmi s Nikonem spokojen i když si zvykám na jeho váhu i velikost.
Jony85

Odeslat příspěvekod rejca 19. 7. 2005 12:55

Po mnoho a mnoho prectenych forech, testech i recenzich jsem si objednal Canon 350D (za 24500 s DPH vcetne setaku 18-55).

Dlouho to vypadalo vyrovnane, ale rozhodli problemy D70 s moiré, přece jenom chci fotit i ve meste a kdo ví jestli by mi to časem nevadilo i pri necem jinem (to moiré tam prostě je).

Taky jsem rad, ze jsem nasel obchod, kde je 350D levnejsi. Kazda kacka dobra:-)
rejca

Odeslat příspěvekod Návštěvník 19. 7. 2005 13:15

Michael B. píše:Chtěl bych si pořídit digitální zrcadlovku a rozhoduji se mezi Canon EOS 350D a Nikon D70. Každý má své plusy a mínusy a v recenzích jsou oba foťáky hodnocené víceméně stejně. Takže fakt nevím, pro co se rozhodnout. Zajímaly by mě názory těch z vás, kteří některý z fotoaparátů vlastní. Díky za rady a postřehy.a/quote]


Už ses nějak rozhodl? Řešil jsi stejné dilema jako já:-). A co tě vedlo k rozhodnutí?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michael B. 19. 7. 2005 15:00

Anonymous píše:Už ses nějak rozhodl? Řešil jsi stejné dilema jako já:-). A co tě vedlo k rozhodnutí?o/quote]


Zatím jsem se nerozhodl. Nejspíš si oba fotoaparáty seženu u známých na otestování přímo na bitevním poli - na každej foťák si vezmu tak den a nafotím několik set fotek a pak se uvidí... Rozhodně dám pak ale vědět, jak jsem se rozhodl.

Nicméně veškeré argumenty ať na jednu či na druhou stranu jsou stále vítané. :)
Michael B.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondřej Vališ 20. 7. 2005 00:08

rejca píše:Po mnoho a mnoho prectenych forech, testech i recenzich jsem si objednal Canon 350D (za 24500 s DPH vcetne setaku 18-55).


Kde jsi ho prosím za tuto cenu sehnal?
Ondřej Vališ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rejca 20. 7. 2005 05:53

rejca

Odeslat příspěvekod rejca 22. 7. 2005 11:35

rejca píše:www.dno.cz

tak uz tam je cena o 4tis. drazsi. Tak jsem zvedavej jestli mi ho vubec poslou :-(.
rejca

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků