Canon EOS 350D versus Nikon D70

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod e2ek1el 9. 3. 2006 19:07

napr. tu
http://forum.fotografovani.cz/read.php? ... sg-1524552

pripadne si skus dat vyhledat mobileinc
e2ek1el
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SHoDaN_SK 19. 7. 2006 09:12

tak a ja som sa rozhodol pre Canon 350D
SHoDaN_SK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejavu 25. 9. 2006 16:04

Potrebovala bych nafotit psy v pohybu v knizni kvalite, jaky z techto fotaku, pripadne nejaky jiny, byste mi doporucili, prosim, s ohledem na ten pohyb? Taky bych rada fotila makra a krajinky.
dejavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 25. 9. 2006 17:15

Kterýkoliv - přičemž na makra budeš potřebovat makroobjektiv nebo mezikroužky nebo v nouzi alespoň makropředsádku, na psy v pohybu by se hodil objektiv s ultrazvukovým ostřicím motorkem. Krajinky můžeš případně zpočátku zkusit se setovým objektivem.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jirius 25. 9. 2006 19:40

Nazdarek.
Taky resim tento problem.Canon 350d nebo Nikon D70.Taky sjem si toho dost precetl a navstivil spoustu prodejen a vsude se vyptaval.Problem mi pripada v tom , ze kazdy prodavac je taky jenom clovek a samozrejme vychvali fotak ktery se zamlouva jemu.A tak se muze stat jako mne, ze skoro v akazdem kramku mi rekli neco jineho: Nikon tezzi lepe padne do ruky , tuzsi ovladani a hlavne lepsi optika.Canon ;jednodussi ovladani, je ale mensi a muze se tedy hure drzet v ruce.ma ale 8 mgp coz Nikon nema.A kdyz se jednou nahodou rozhodnes si sem tam nejakou fotku zvesit uz to asi bude poznat.
Rad bych vedel jak jsi tedy nakonec spokojeny s Canonem.Ja uz jsem snad definitivni rozhodnuti udela a chtel bych do nej jit taky.Jestlize kitovy skla nejsou uplne nej preci jenom se pozdeji daji dokoupit lepsi, ale 2 mgp nedokoupis. :lol:
jirius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Insan!ty 25. 9. 2006 20:46

no dneska trochu mimo, když 400D stojí pod 24tis i s objektivem..
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elho_cid 25. 9. 2006 21:43

jirius: Megapixely jsou u zrcadlovek to poslední... Neporovnávej jednotlivé sety, ale systémy. Kolik je na to objektivů, jak dobrých, kolik blesků, jak dobře se synchronizují. Která značka má lepší zpětnou kompatibilitu a která zase lepší výhled do budoucna. Která má jaké technologie (ne v tom konkrétním výrobku, ale v portfoliu) a která má dobrý sevis.
Protože jak jednou jedeš v nějaké značce a máš tři objektivy a blesk za 80000 dohromady, tak je blbá chvíle si to rozlyslet a přejít ke konkureci.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dejavu 26. 9. 2006 17:30

Aha, dekuju moc a jak se takovy objektiv presne jmenuje a kolik asi stoji? Ja vim, ze vypadam jako zoufalec a to taky patrne i jsem, protoze mne zaskocil nakladatel, ze si fotky do knihy mam obstarat sama :-S Tak doufam, ze mi to pokryje aspon honorar. Teda, jak to vlastne tak posloucham, tak ani uz nedoufam :-)
dejavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejavu 26. 9. 2006 17:35

Pety, jeste bych mela jeden dotaz, co vlastne takovy objektiv s tim motorkem umozni navic :oops: ?
A dovede to stabilizovat obraz? Koukala jsem na ty popisy a tam tvrdi, ze NE, to mne prekvapilo, pac levnejsi fotaky to maji. Kdyz ten pes skace nebo se hemzi, tak prave tohle hodne potrebuju, aby ho to nejak zastavilo v tom pohybu, jak to na tom Canonu udelat? Asi bych volila radeji ten, mne se zdaji ty fotky z Nikonu nejake moc tmave, coz sice muzu upravit v Photoshopu, ale castecne prijdu o barvy.
dejavu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USER47 26. 9. 2006 17:48

dejavu píše:Pety, jeste bych mela jeden dotaz, co vlastne takovy objektiv s tim motorkem umozni navic :oops: ?

Rychlejší a tišší ostření
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 26. 9. 2006 18:39

dejavu: USER47 ti už odpověděl - jen musím konstatovat, že pokud se v tom nevyznáš, nejspíš nakoupíš špatně - nemáš v okolí někoho, kdo se vyzná? Jinak ultrazvukové ostření (pravé) umožňuje nejen rychlé ostření a tedy nemá problém sledovat běhající psy, ale je možné i kdykoli doostřovat ručně bez nějakého přepínání - to je ale už pro fajnšmekry.

Úmyslně jsem na tvoji otázku napsal tolik věcí - aby sis uvědomila, že to není až tak jednoduché. Možná, že tvoje požadavky nejsou až tak maximalistické, to nevím, možná by ti vyhověl i solidní foťák s EVF kolem deseti tisíc - jen bys měla při focení mnohem víc odpadu. To, co jsem popsal, je v ceně kolem 30-45 tisíc...

Z čehož pro tebe možná vyplyne, že bude lepší někomu zaplatit za vyfocení těch psů - nebo ho třeba vzít do party za podíl z honoráře...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jirius 26. 9. 2006 21:56

Diky.To mas asi urcite pravdu v tom co jsi prave napsal.Ja nejsem , zadny odbornick a ani profi fotograf.Chtel bych jen delat hezky fotky na urovni.Chtel bych fotit prirodu a a hlavne kone v pohybu a chtel bych se te zeptat na tvuj osobni nazor.Mam taky chute fotky zvetsovat.Kdyz by sisi ty mel vybrat mezi Canonem 350 D a NIkonem D70 neboD50.Jaky fotak by byl pro tebe vyhodnejsi.Take jsem nedavno zahledl Olympus E-300 a uplne mne nadchla cena.Ja abych rekl pravdu jsem tak trochu z toho vseho zmateny.Dekuji za radu.
jirius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 27. 9. 2006 05:04

Já osobně? Ale ber to jako osobní názor - každý máme jiné priority a každému sedne do ruky a ovládáním něco jiného. Já jsem zvyklý na Minoltu 5D a už si nedovedu představit používání DSLR bez interní stabilizace. Kdybych teď vybíral levnou DSLR, a protože Sony Alfa 100 je dost šumák, koukl bych se po Pentaxu K100D.

Jinak pořád tvrdím, že s Canonem dosáhneš vyšší technické kvality, než s Nikonem, ale za podstatně víc peněz. Kdežto s Nikonem dosáhneš lepší technické kvality a vyrovnanější sestavy, než s Canonem - za méně peněz.

Při placení za zrcadlovku není problémem cena za tělo, ale za objektivy a další příslušenství.

Koně v pohybu nejsou velký technický problém - obvykle se nefotí čelně (jako často psi), ale víceméně z boku a z větší dálky. Na to stačí vcelku běžná výbava, dá se to naučit i s kompaktem s trochu delší ohniskovou vzdáleností.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Insan!ty 27. 9. 2006 06:30

no zrovna nedávano jsem se náhodou dostal ke koním, s D50 a Nikkorem 55-200 v ruce a strávil jsem tam hodinu - protože fotit koně ve cvalu byl zážitek.. Fotky na 50 metrů bez problémů, mohl jsem cvakat série, čímž se mi podařily skvělé záběry - třeba když se začal zvedat na zadní.. Tohle s EVF neuděláš- nedokážu si představit jak fotit s běžnou EVF fotky an úrovni, než zaostří tak je kůň o 2 metry dál.. takže já bych určitě doporučil jakékoliv zrcadlo s delším objektivem... a ikdyž člověk není profík, na režim AUTO to umí taky fotit pěkně.. :D
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 27. 9. 2006 07:05

Insan!ty píše:Tohle s EVF neuděláš- nedokážu si představit jak fotit s běžnou EVF fotky an úrovni, než zaostří tak je kůň o 2 metry dál.. 2/quote]

No, třeba Canon S3 má USM a ostří celkem rychle. FZ30 (pokud si nastavíš rychlý středový ostření) taky ujde.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka