EOS 80D životnost závěrky

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Drawshock 22. 11. 2021 11:29

Krásný den!

Zakoupil jsem Canon EOS 80D z druhé ruky.
Podařilo se mi zjistit, že má aktuálně nacvakáno přes 57.000 snímku. Jen by mě zajímalo jaký máte názor a případně odhad ohledně životnosti závěrky. Fotoaparát je v krásném stavu a bylo s Ním zacházeno dobře. Údajně mají 80D vydržet alespoň 100.000 cyklů. Dá se tímto číslem trochu orientovat? Případně jak jste na tom vy a Vaše mašinky? Děkuji za případné odpovědi. Doufám, že podobný post tady není. Kdyby náhodou ano, tak se omlouvám.
Drawshock
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 11. 2021 12:05

Treba ho pravidelne používať, často je reálna životnosť ďaleko nad tou papierovou (no nie vždy). Mne vydržal 40D cca 220tis, 6D cca 300tis, známemu zasa 50D vyše 500tis,... všetko sú to "papierovou životnosťou" podobné fotoaparáty.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kraljan66 26. 12. 2021 09:41

@ondrej to jsou cisla jak ze scifi...na 40d zacala zlobit pri 80k a u 50 pri 130k, ony tyto rady tim(hlavne 40d) byly proslule. Ja bych s zivotnosti pocital tak do 100k max.
kraljan66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 26. 12. 2021 19:30

To, co udává výrobce jako testovanou životnost závěrky je vlastně její minimální životnost. 57000 snímků u 80D stroj po záběhu, vůbec bych to neřešil. Jinak obecně platí, že ti, kdo používají sériové focení (jako u focení sportu), těm závěrka vydrží často několikanásobně víc, než na kolik je testovaná. Kdo si cvakne pár fotek za měsíc, těm často odchází o hodně dřív.
Takže platí stroj nešetřit a kropit to na kartu :-)
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků