Koupě fotoaparátu + objektivu, 10000,-

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod monikash 8. 9. 2021 15:35

Bez omezení je třeba A6400/A6600 nebo panas GH5R, ale to už je lepší (levnější) koupit třeba Panas VX1/11 nebo sony cx625.

U nás je spousta akcí na podzimní focení. Ale podzim je až po 21.9. a to už se zase může omezovat pohyb. A nedejbože po volbách. "To nás zase zavru všetkých..." :-/
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrsek 8. 9. 2021 16:32

Nejsem tedy psychoanalytik, ale jak tak znám místní diskutující, tak "zrcadlovky jsou passé" ranilo city některých. Proto taková diskuze. Sice už dávno mají bezzrcadlovku, ale stále s láskou vzpomínají na klapající zrcátko, případně zrcadlovku stále oprašují někde na poličce. Možná by se dalo mluvit až o objektofilii, ale jak říkám, nejsem psychoanalytik.
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 8. 9. 2021 17:23

No, mně pro zrcadlo nedávno vydali špičkovou 11-18/2,8, tento měsíc 16-50/2,8 ... já tam tu perspektivu pořád mám :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 2828 8. 9. 2021 17:29

monikash píše:Já bych měla mnohem záludnější otázku. Který fotoaparát umí točit video v tahu aspoň 50 minut a baterka mu vydrží aspoň 100 minut, popřípadě nahrává i při napájení ze sítě? Fotím teď záznamy pro Krajský přebor mužů (já která neví, co to je "vápno" nebo "jedenáctka" - prý na to mám zoomovat, nebo sledovat, kde je míč, ale zase mít v záběru co nejvíc, kdyby se náhodou hráči poprali :-) ) jejich kamerou (canon legria r806). Jenže když zazoomuji, tak to strašně dlouho trvá, než se ten obraz zaostří. Navíc musím točit v co nejmenším rozlišení, aby mi to nerozseklo poločas na 2 soubory. Říkala jsem si, že na to vezmu moji techniku, ale ani A6100, ani A7S1 a A7R2 ani GX9 neumí točit video v tahu delší než 29:59 min (pro moje potřeby to úplně stačí). Uvažovala jsem i o nějaké levnější videokameře, jenže ony nejsou. V Alze dokonce u jedné mají termín dodání 31.12.2099!!! U jiných termín dodání neznámý nebo 2-4 týdny (bez záruky). Asi je to tím, že nejsou čipy. A nebo levné kamery potkal osud levných kompaktů, kdy je nahradily mobily a bezzrcadlovky popřípadě akční kamerky.

já natáčím olomoucký krajský přebor na canon legria HF56 FullHD, kamera i při 30°C natočí celý zápas v daném rozlišení + případné prodloužení, baterka vydrží celou dobu (BP727), ostření lze vyřešit.....v základu tam je tuším proměnná (čím víc zatlačíš, tím rychleji jde zoom), musíš tam nastavit konstantní rychlost.....rychlost 2 stíhá průběžně zaostřovat. Já myslím, že žádný fotoaparát za cca 8000,-CZK a ani za 50000,-CZK neudělá 2x50minut FullHD při 30°C, když na něho bude svítit slunko.....vzhledem ke zvolenému rozlišení mám 6 souborů
2828
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 8. 9. 2021 17:56

Petrsek píše:Nejsem tedy psychoanalytik, ale jak tak znám místní diskutující, tak "zrcadlovky jsou passé" ranilo city některých. Proto taková diskuze. Sice už dávno mají bezzrcadlovku, ale stále s láskou vzpomínají na klapající zrcátko, případně zrcadlovku stále oprašují někde na poličce. Možná by se dalo mluvit až o objektofilii, ale jak říkám, nejsem psychoanalytik.


No, já si už dlouho říkám, že zdejší bezzrcadlovkáři spíš přešli k nové víře jen tak naoko a v hloubi duše stále uchovávají kacířské zrcadlovkářské myšlenky a přesvědčení. A mám velké obavy, že možná nikdy nedojdou k tomu pravému poznání a víře.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 9. 2021 17:58

Já budu jeden z těch kacířů.
Pro mě je bezzrcátko pořád jen kompakt (přerostlý).
Je to má vina, má veliká vina, ale -
jediný pravý foťák pro mě je a navždy zůstane - zrcadlovka :oboze :-))
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flor.cz 8. 9. 2021 20:23

Tak to pardon, tyhle zákoutí lásky neznám. I když jednou jsem fotoaparát fotil skoro jako modelku včetně mlhovače a záblesků. Něco na tom možná bude :)
Naposledy upravil Flor.cz dne 8. 9. 2021 21:29, celkově upraveno 1
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chvd 8. 9. 2021 20:37

Petrsek píše:Opravdu tu někd......ersion)"

Zrcadlovky jsou velmi podobne passe jako vsechny ostatni fotoaparaty.
A ano asi jsou trochu vice passe zejmena pro vyvojare a vyrobce, ale o tom tady debata fakt nebyla.

-- 8. 9. 2021 21:43 --

Petrsek píše:
chvd píše:
Flor.cz píše:chvd: Jestli se dá FF zrcadlovka i s objektivem pod deset tisíc vůbec sehnat, tak bude nejspíš pěkně jetá, se závěrkou na hraně životnosti.

To je docela pravdepodobne, ale kazda bezna prumerna varianta do 10000 je nejak omezena proti tem drazsim.
Zadavatel moc kriterii neudal, tak jsem proste jen chtel sdelit, ze i tohle by mohla byt varianta a ze podle mne zrcadlovky passe nejsou, v podstate ani DX podle mne, Ale samozrejme je to o tom, co kdo konkretne chce a co ne.

-- 7. 9. 2021 12:38 --

Flor.cz píše:houghs: Omezit se na portréty ve stylu produktovek je, myslím, dost škoda. Hodně pěkné jsou portréty v protisvětle a tam se dynamický rozsah a málo šumící snímač velmi hodí. Klíčový je i spolehlivý autofocus, kdy je potřeba při malé HO zaostřit velmi přesně. A zrovna zrcadlovky mají často potíže s front/back focusem.

Vsak to muze proostrit a zbytek si dodelat komplet v postprocesu, opet zalezi, co presne chce.


To je fakt výborná rada, doporučit ke koupi nějakou totálně jetou FF zrcadlovku těsně před smrtí. To se vyplatí :D A řešení špatného ostření maximální zacloněním a pak rozmazáváním v postprocesu je skutečně originální nápad :). Se divím, že jsi nedoporučil tazateli pastelky jako nejlevnější řešení, ať si tu fotku nakreslí.

Ja nedoporucil totalne jetou. To jsi se zrejme prekoukl.
A s tim proostrenim ja jen navrhl jinou variantu, jak muze postupovat. A to v reakci na to, ze Flor rozebiral moznost, kterou zadavatel primo nepoptaval. Cili Flor zadavateli navrhnul nejakou cinnost a ja jinou. Nic spatneho na tom nevidim. Spousta kreativnich fotografu vyuziva hodne postproces.

-- 8. 9. 2021 21:49 --

Petrsek píše:
pemar píše:Pasé asi jsou, módní vlna se přehoupla jinam, ale právě proto, koupit i bazarovou bezzcadlovku s objektivem do 10 tisíc může být o dost těžší, zrcadlovek by mohly být “plné bazary”. A ta bezzcadlovka často nebude ani APS-C, což může být také omezující.

Ve skutečnosti je těžké koupit i zrcadlovku, třeba zrovna Nikon je mívá v zahraničí hodně často vyprodané, v ČR bývá situace s dodávkami o něco lepší. Bezzcadlovek je na skladech spousta, ale jsou vesměs jako vstupní foťák dražší.


To není jen módní vlna, bezzrcadlovky prokázaly své výhody. Těžko by někdo obměnil fotovýbavu za desítky/stovky tisíc jen proto, že jsou bezzrcadlovky jsou zrovna trendy. No a pak taky Canon s Nikonem nedávají svým zákazníkům moc na výber. Ale pro ně je to otázka přežití.

-- 8. 9. 2021 13:27 --

pemar píše:Nejlevnější řešení je mobil, který už asi má :-).


To je příliš racionální nápad :)

Souhlas, ze zakaznik nedostava na vyber hlavne pokud uvazuje i do budoucna.
S temi vyhodami az tak nesouhlasim, urcite jsou, ale jsou i nevyhody a treba ja se Z systemem spokojen nejsem...ne ze by to byl kompletni hnuj, ale cekal jsem o dost vice, EVF mi vadi mnohem viíce nez jsem si umel predstavit. Navic je to dost kazove zbozi proste jako veskera elektronika dnesni doby. Nicmene pro netove fotodborniky jsou milc naprosta supa, tomu rozumim.

-- 8. 9. 2021 21:50 --

Dolgor píše:Nebo prezentovat traumata minulosti. Zlé, zlé! zrcadlovky! :-)

nebo i soucasnosti - zůééééé zetka :D
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 9. 2021 20:55

Jo, jo, jak to má kozy, kola nebo elektroniku, tak jsou s tím potíže :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 8. 9. 2021 20:57

Petrsek píše:Nejsem tedy psychoanalytik, ale jak tak znám místní diskutující, tak "zrcadlovky jsou passé" ranilo city některých. Proto taková diskuze. Sice už dávno mají bezzrcadlovku, ale stále s láskou vzpomínají na klapající zrcátko, případně zrcadlovku stále oprašují někde na poličce. Možná by se dalo mluvit až o objektofilii, ale jak říkám, nejsem psychoanalytik.

Ja tu zrcadlovku beru vsude, kde se mi to hodi. Na pohyb rozhodne. A dokonce jeste uvazuji i o FF DSLR tele. Asi to neklapne, ale to vylozene kvuli vyvoji ve spolecnosti, rozhodne ne kvuli technice.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 9. 9. 2021 06:03

2828, dík za radu, zkusím to nastavit. Myslela jsem že proměnný zoom. Já jedu na zásuvku, protože baterka v kameře už nedrží šťávu a místní FC přece nevyhodí peníze za novou baterku, když navíc mají tu kameru zapůjčenou.

Já začínala se zrcadlem E420 a pak E520, ale šuměly a musela jsem každou fotku kontrolovat na displeji ale tuším už uměly lajfvív. Tak jsem "povýšila" na sony A68. Ale řeším techniku kvůli očím, takže nejsem běžný vzorek populace. :-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrsek 9. 9. 2021 16:21

Flor.cz píše:Tak to pardon, tyhle zákoutí lásky neznám. I když jednou jsem fotoaparát fotil skoro jako modelku včetně mlhovače a záblesků. Něco na tom možná bude :)


No jo, pěkné křivky a těch mechanických částí, to by se jeden zamiloval :)
Petrsek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 9. 9. 2021 18:11

Tak kazdeho vzrusi neco jineho, treba sledovat zpozdeny obraz.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod costigan 9. 9. 2021 18:44

díky všem za názory a rady, trochu jsem to prostudovával, a nejvíc mě zaujal ten sony a6000, koukal jsem i na ty fuji ale spíš zkusím ten sony, díval jsem se na nějaké fotky a myslím, že je to plně dostačující... nyní se tedy zaměřím na něj a k tomu ten pevný 50mm objektiv...
libí se mi i to, že je malý a přenosný, do budoucna bych pak koupil nějaký objektiv, abych mohl fotit v přírodě nebo ve městě, můžete mi ještě poradit jaký je na tohle vhodný, cca okolo 5 tisíc v bazaru?
díky
costigan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 10. 9. 2021 05:49

A co tohle: https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=639241 ? A6300 je přece jen lepší než A6000
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků