Canon 5 dIII vyplati se koupit

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod malinkej 23. 4. 2020 08:44

Dobry den,
Doslouzil mi stary fotak canon 50D a chtel bych koupit neco noveho. Chtel bych vyzkouset FF format. Vyplati se koupit starsi canon 5 mark III. Nebo radsi něco novejsiho. Za telo bych chtel dat max 25 000. Mam rodinu a vic si nemohu dovolit. Mam canon 14 - 40 a 70 - 200 L. Predem dekuji za rady.
malinkej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 23. 4. 2020 15:16

Pokud chceš FF, doporučuji mrknout se na Canon EOS RP. Přešel jsem na něj ze 70D a nelituji jediné koruny. Je to obrovskej skok kupředu. Hlavně ISO a ostření při focení rodiny. Jen počítej s tím, že se ti dost změní ohniska. Ta 70-200 ještě ok, ale u toho 17-40 bude ze záklaďáku pořádný širokáč.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 4. 2020 08:45

Len je to bezzrkadlovka, takze na ovjektivy potrebujes adapter.

Inak ak tlaci rozpocet a chces zrkadlovku, za zvazenie stoji aj 6D. Je to jednoduchsi fotak ako 5D III, ale snimac je este o trochu lepsi a vyjde ra mozno polovicu. Zalezi co vsetko od toho cakas.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod malinkej 25. 4. 2020 16:53

Jde mi o to, zda se jeste vyplati kupovat 8 let stary model fotoaparatu? O 6 d samozrejme vim a je to jedna z alternativ. Nez bezzrcadlovku, tak bych radsi volil zminovanou 5 ku.
malinkej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavelmeli 25. 4. 2020 18:03

malinkej >>> napsal jsem tady docela dlouhej příspěvek a někam mi zmizel, znovu se mi to psát nechce, ale ve zkratce. 5Diii je docela bytelné, odolné - poloprofi tělo, splňující všechny požadavky pro náročné focení a i dnes jsou výstupy z něj plně konkurenčně schopné současným bezzrcátkům nejen od Canonu (R5 a R6 ještě oficiálně nevyšli a jsou mimo uvedenou toleranci).
Určitě je lepší jít do novější technologie a jak psal oldbas, za cca 25k se dá pořídit bazarový RP, který má přibližně podobné výstupy jako 5Diii a jako bezzrcátko může mít lepší výsledky s přesným zaostřením na statické objekty, avšak u pohybu je to dost diskutabilní. Já osobně bych dal určitě přednost 5Diii nejen před RP. ale i před jeho větším a podstatně dražším bezzrcátkovým bráchou EOS R, ale každý to máme jinak :)
Pokud je však způsob Tvého focení pohodovější (nefotíš reportáž, sport v náročnějších podmínkách), klidně bych zvážil 6D o němž píše Fidko a který jsem cca 2,5 roku měl společně s APSC 7D. Popřípadě za uvedenou cenu se ve velmi dobrém stavu, dá pořídit i nástupce 6Dii který je technologicky velmi dobře vybaven - má jej kamarádka a docela mile mě překvapil.
V každém případě si to chce osahat, vyzkoušet, jsou to Tvoje peníze a je to investice na několik let. Přeji šťastnou ruku ve výběru.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 25. 4. 2020 22:35

Jen pro info, mě vyšel Canon EOS RP vč.gripu a druhé aku + casback na 25900kč. CZ distribuce, 2roky záruka.
Jak píše pavelmeli, jde o to, co fotíš. Pokud něco v pohybu, jako děti, nebo sport, RP to sice dává, ale není to úplně tak rychlé a pohodlné, jako zrcadlovka. Ale na druhou stranu, ostřící body jsou u bezzrcátka po celé ploše a okamžitě se dají měnit palcem pohybem po displeji. , Největší benefit je ostření na oko, nebo sledování objektu. Na rychlí pohyb to moc není, ale běžné focení portrétů, rodinných momentek, krajinek....je to super. Jediné, co mi vadí na RP je pomalá odezva a probuzení z pohotovostního režimu. 70D reagovala téměř okamžitě a hlavně jsem v hledáčku okakžitě něco viděl. U RP to nějakou dobu trvá. Já už bych se k zrcadlokce asi vrátit nechtěl.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malinkej 28. 4. 2020 07:46

Upresnil bych vyber canon 5d mark III nebo canon 6d mark II? Oba se daji koupit cca za stejnou cenu. Mate nekdo zkusenost s temito pristroji?
malinkej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 28. 4. 2020 10:15

Inak len ako provokačka, to RP-čko sa dá zahnať z vonku pod 1000 euro už aj s adaptérom, aby si mohol používať svoje sklíčka... ;)

Ale vážne, mám síce skúsenosti so staršími verziami 5D a 6D, ale keby som mal na výber, beriem 5Dmk3. Čisto pocitovo, lepšie mi 5D jednoducho sadla do ruky. Ale každý to má inak.
Rizikom je, že tie 5DIII boli asi častejšie používané na kšeft a môžu mať parádny nálet. Ale to je individuálne, samozrejme, treba si to ošetriť pri kúpe.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 28. 4. 2020 12:35

Imho to zalezi od zanru na ktory to bude urcene. Mne je tiez 5D III telom sympatickejsi fotak, ale za istych okolnosti sa moze viac hodit lepsi snimac, novsi AF, alebo vyklopny displej.
Fidko
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků