Canon EOS 1D X MARK III

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 2. 2020 15:27

:D

Je to marný, je to marný, je to marný ...
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 2. 2020 15:27

Hehe, este ma budete radi :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 2. 2020 16:45

Koukal jsem na parametry AF, a vypadá to hodně zajímavě nejen těch 191 AF bodů, z toho 155 jsou křížového typu, ale spíše mne zaujalo, že 65 je křížového typu i s objektivy f/8, to znamená praktickou použitelnost například objektivu s f5.6 a telekonvertoru 1.4x. To na Nikonu nemám a chtěl bych to.

Mnoho z AF bodů údajně nabízí vyšší přesnost při f / 5,6 a f / 4 a některé nabízejí ještě lepší přesnost s objektivy f / 2,8. Středový bod pracuje od EV -4 ~ +21 s objektivem f / 2.8. Středový bod pracuje od EV -3 ~ +21 s objektivem f / 5,6. Všechny body pracují od EV -1½ ~ +21 s objektivem f / 5,6.

Velikosti vyrovnávací umožňuje 420 snímků s C-raw + HEIF nebo 350 snimků s raw + HEIF, což by se mi opět velmi líbilo, u mně je to cca 136 snímků RAW+JPG a klesne to v úplně nejnáročnější kombinaci RAWu a zálohy až k 84 snímkům v sérii.

Z konektorů nevidím USB-C, jen USB-C 3.1 gen 2, to by mi docela vadilo, protože Apple začíná preferovat USB typu C. MKIII není kompatibilní s WFT-E6 nebo WFT-E8, pokud chcete transmitter, musíte si koupit nový WFT-E9A za 649 dolarů :-(.

Dva sloty CFexpress typu B jsou super, ale musíte si k tomu koupit ty nové karty, protože 1DX MKIII nepracuje s kartami CF, CFast, SD nebo XQD, ty ze starého foťáku jsou vám k ničemu.

Li-Ion baterie LP-E19 by měly vydržet aspoň 2 850 snímků (2 360 při 0 ° C / 32 ° F) pro normální fotografování, nebo 610 při foceni snímků s živým výhledem (530 při 32 oF / 0 ° C). Funguje také ještě se staršími LP-E4N, ale ne s LP-E4.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod FXE1 21. 2. 2020 17:29

pemar píše:Jakmile převáží “je to lehčí”, “má to super stabilizaci”, “mám to vždy po ruce”, “pošlu ti zábavný video”... tak jste u mobilu. Dříve nebo později. Vztekáte se zbytečně, MILC je jen mezikrok :-).

Jakmile řešíte robustnost, rychlost, výdrž, ergonomii, foceni za soumraku... jste u Canonu 1DX Mark III.


Chlapi, to čo Pemar píše má logiku, vidím to na svojich priateľoch :)

-- 21. 2. 2020 18:25 --

Mimochodom, toto sa stalo kedy s fotoaparátom ?

https://touchit.sk/xiaomi-mi-10-pro-sa- ... emy/277295
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chodec80 22. 2. 2020 11:14

pemar píše:Z konektorů nevidím USB-C, jen USB-C 3.1 gen 2, to by mi docela vadilo, protože Apple začíná preferovat USB typu C.

Tohle bych prosil vysvětlit. USB-C je jen tvar, nic to neříká o jeho parametrech. Kdežto USB-C 3.2 gen 2 říká jak tvar, tak rychlost (10 Gbits). Apple používá USB-C (tvar), ale technicky se jedná o TB3 s kompatibilitou pro USB-C 3.2 gen 2.

Pozn.: tvrdit, že MILC je jen mezistupeň k mobilu může buď někdo za tyto názory placený anebo lehce nemocný...
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 2. 2020 18:29

S tím konektorem jsem to napsal nepřesně, to je pravda.

Ona je ale i v současném názvosloví tak trochu nejednotnost, USB 3.2 Gen 1 by mělo označovat přenosovou rychlost 5 Gbit/s, USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0. Ta rychlejší USB 3.2 Gen 2 měla mít rychlost 10 Gbit/s a pokud vím, tak se označovala jako Super Speed 10Gbps. Nejrychlejší USB 3.2 Gen 2×2 by měla mít rychlost 20 Gbit/s a měla by být označována jako Super Speed 20Gbps.

Jinými slovy, Mac používá Thunderbolt 3 (USB-C) nebo USB-C pro přenos dat a podporuje rychlosti přenosu dat Thunderbolt 3 až 40 Gbps a rychlosti přenosu dat USB 3.1 Gen 2 až 10 Gbps. Takže Canon 1DX MKIII podle názvu USB podporuje 5 Gbit/s, ale ví bůh, viz ten zmatek v názvosloví USB, může to být i 10 Gbit/s. Více by mi ale vadila ta nekompatibilita karet a transmitteru, ty karty a ten transmitter koupi 1DX Mark III významně prodraží, něco podobného mi Nikon udělal s gripem a baterií na D850, prakticky mi to navýšilo cenu těla zhruba o třetinu, za ty jsem mohl už mít i nový Nikon D5.

S těmi MILC a mobily, to není můj originální postřeh, četl jsem ho na internetu, ale dává to logiku a zjevně to podle reakci potrefených hus ťalo do živého. Na Facebooku byl ještě jeden kousavější komentář, ten si ale nechám na někdy jindy, teď byste ho nerozdýchali :-).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 2. 2020 20:12

No jo, když to psali na internetu ...
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chodec80 22. 2. 2020 20:13

Ano, v označení USB 3.1 a následujících udělala asociace pěkný zmatek, to je pravda. Snad budeme mít ale u Apple štěstí a jejich TB3 dokáže z budoucích USB vytáhnout své teoretické maximum (40 Gbits).

U Canon 1DXiii jsem našel, že má USB 3.1 gen 2, takže by to mělo jet těch 10 Gbits. Ve výsledku to bude asi jedno, rychlou čtečku má snad každý a kdo má 170k na nové tělo a další tisíce na nové paměťové karty, jistě najde litr i na čtečku.

Ad MILC - nemusí to být tvůj postřeh, ale už jen to, že jej zde obhajuješ (a přitom fotíš na co fotíš) je padlé na hlavu. Ono ta postupná změna není o tom, že je MILC mezistupeň před mobilem, ono se to na internetu prezentuje obecněji - DSLR/MILC je mezistupeň jako celek.

Když si vezmeme, že drtivá většina lidí fotí mobilem a hází své výtvory na FB/Instagram, tak pro tuto skupinu je nějaký foťák zcela mimo jejich svět - už jen proto, že z mobilu ten svůj cvak okamžitě nahraje na FB, aby co nejdříve posbírali co nejvíc lajků. Tito lidé si s PP hrát nikdy nebudou (vidím to na manželce).

Přešel jsem z DLSR na MILC a až bude mít mobil čip a optiku jaká jde dnes koupit na DSLR/MILC, tak přejdu klidně na mobil. Mám ale obavu, že se toho už nedožiju. Zatím totiž dělá mobil akorát super mazanice bez detailů (iP Xs).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 2. 2020 20:18

Aj keby mal mobil čip ako normálny foťák, a ešte aj nedajbože optiku...aj tak v živote nebudem fotiť mobilom, pretože je to ergonomické harakiry.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 2. 2020 20:22

Asi tak.
Ta optika je asi mimo realitu a nedovedu si představit, co by se muselo stát. Když odmyslím nějaký krkolomný nástavce, čímž se ovšem oklikou dostáváme k tomu, od čeho část lidí utekla, a což tato část lidí stejně chtít nebude.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 2. 2020 20:53

Jednou kompromis, vždycky kompromis.

Jak dlouho vám bude trvat, než i MILC vám bude příliš těžká? Kdy místo 3 objektivu budete brát 2?

Podívejte se pravdě do očí !

A proč vůbec tady se mnou diskutujete, když na Canon 1DX MKIII nemáte? (nemyslím finance) :-)

————————————

Mimochodem:

Obrázek

Co tahle fotka? Je to technicky OK?

Obrázek

A tahle? Vidíte ten rozdíl ?
Naposledy upravil pemar dne 22. 2. 2020 21:09, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 2. 2020 21:06

pemare, pemare, chjóó.
Nechci tě vyvádět z iluzí, ale ještě nikdo nikdy nevyrobil foťák, kterej by nebyl kompromisem mezi jednotlivými požadavky. Jinak ani nelze. Ale tys sem zřejmě spadl z jiné planety. Asi to vzávám...
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 2. 2020 21:34

Udělali jste krok správným směrem, tak neváhejte a dotáhněte to ! Dovolte mi ocitovat pár perel z reklamního materiálu na Huawei P30 Pro:

Fotoaparát je vybaven neskutečnými 40 Mpix, se kterými dosáhnete bezvadně ostrých snímků v každém detailu. Tři různé čočky se pak postarají o skvělý záběr za jakékoli situace. S fotoaparátem můžete pořizovat dokonce i kvalitní makro snímky, noční záběry a samozřejmě také perfektní selfie. Využijte přiblížení, abyste prozkoumali tajemství noční oblohy, sledovali orla, jak se vznáší nad stromy nebo si prohlédli drobné detaily křišťálu. Zachyťte ty nejlepší věci v přítomnosti a vytvořte svou vizi budoucnosti.

Kombinace snímače Huawei SuperSpectrum, ISP čipsetu Kirin 980 a vlastního algoritmu přispívá k 40% zvýšení množství světla :-). Nový periskopový zoom objektiv nabízí optické přiblížení s větším rozsahem v kompaktním zařízení, aniž by došlo ke snížení kvality obrazu. V kombinaci s hlavním 40 Mpx fotoaparátem se sytými barvami a AIS i OIS stabilizací poskytuje objektiv SuperZoom 10x hybridní přiblížení, které umožní vidět dosud nevídané, a to ve vysokém rozlišení a se všemi detaily. Díky 50x zoomu dokáže přiblížit Měsíc až před vaše oči. :-).

A to není všechno !

Pomocí analýzy tisíců snímků s protisvětlem dokáže AI HDR+ zajistit čistotu vašich fotografií tím, že vyhodnocuje vždy několik snímků a jejich jednotlivé části kombinuje do výsledné fotografie tak, aby byl výsledek dokonalý. Osvětlení a barvy jsou optimálně nastavovány v několika různých úrovních tak, aby byl váš obličej vždy ostrý. :-) :-)

Tak proč sebou tahat nějaký Sony, Panasonic, Olympus, nebo dokonce Canon IDX? A co řeknete na to, že to má optiku Leica ? :-) :-)
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chodec80 23. 2. 2020 00:38

Ve tvém věku a zkušenostech řešit nějaké PR žvásty? To jako vážně?
Pemare, já nepřešel na MILC kvůli váze, ale kvůli "tragickému" ostření na "lowend" DSLR. Tahám (zatím) tři skla a další dvě jsou na wishlistu. Jediné, s čím jsem si pohoršil je ergonomie (a to jsem přiznával vždy), jinak ve všem ostatním jsem si polepšil. A to, jestli má můj foťák zrcátko anebo ne, je mi fakt jedno. Jsem spokojený jak funguje a co z něj leze.

Mimochodem, první fotka moře: padá horizont, obloha je rozpadlá do fleků, kontury střech v protisvětle jsou rozpadlé.

Druhá fotka: téměř to samé co první, mapy v texturách a ve stínech.

Nevím, čím je to focené, todle udělá buď mobil anebo jakýkoliv foťák se špatně nastavenou expozicí a pokusy to zachránit v PP, navíc ten rozpad klidně mohla udělat vysoká komprese JPG. Podle rozlišení a velikosti fotek bych to tipoval na stažení z FB, kterej tomu taky dá fest na *****. Stáhl jsem si z FB mou fotku a ač je kvalita horší jak uploadovaný originál, takové hrůzy jako na těch tvých dvou fotkách tam nemám.

edit: pokud si najdeš čas, mrkni prosím na toto video https://www.youtube.com/watch?v=abmoilh6BJQ.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 2. 2020 08:29

Musíte uznat, že marketing Huawei se činí, už dlouho jsem se tak nezasmál.

Vy jste na něco podobného nalétli také, protože třeba Nikon Z6 nebo Sony A7r IV (o starších generacích Olympusem, Panasonicich a Fuji nemluvě) ostří oproti již zastaralým D5 pořád viditelně hůře, i když ty nové fw to postupně zlepšují ... dnešní mobily ostří často stejně nebo lépe než MILC, protože mají hloubku ostrosti od nevidím po nevidím a ještě více SW vychytávek, nejen AF na oči. Ty ukázkové fotky jsou z iPhonu 6 a iPhonu 7, fotky z iPhonu 11 nebo toho Huawei by byly ještě lepší, na fotky rodiny nebo fotku cyklisty zdálky by to stačilo v pohodě, ne?

Jak jsem psal, u toho Canonu 1DX MkIII se mi velmi líbí těch 65 AF bodů zvládajících f8. Tohle D6 nemá, má jich jen 16 a D5/D850 dokonce jenom 5. Prakticky to znamená, že třeba na kombinaci 500/5.6 PF + 1.4 telekonvertor můžete s D5 prakticky zapomenout (kolega to zkoušel v Kanadě, s konvertorem to bylo hodně omezující), s D6 to bude fungovat se skřípáním zubů a na Canonu by to fungovalo v pohodě (kdyby měl Canon něco jako 500/5.6 PF v nabídce).

Líbí se mi také, že Canon 1DX MkIII podporuje PCIe 3.0 Dual Lane, tohle bude možná problém u Z6 a u D850, které podle mne mají jen PCIe 2.0, takže je otázka, jakou rychlosti to reálně poběží, 1 Gbit/s nečekám, tyhle rychlosti to bude mít jen s nativní čtečkou směrem do počítače.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků