Canon EOS 1D X MARK III

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pavelmeli 13. 2. 2020 05:50

Myslím, že si samostatné vlákno vlajková loď Canonu zaslouží.

Tady je odkaz na kompletní manuál...
https://www.usa.canon.com/internet/port ... ab=manuals

Je tam taky možnost ke stažení nové verze programu DPP ve verzi 4.12, kterou je už nový foťák podporován.
Blogeři na YT už si jej docela dost osahaly a je evidentně důstojným nástupcem svého předchůdce (že by labutí píseň pro profi DSLR?) :)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 2. 2020 10:07

Canon u své vlajkové lodi trochu zapracoval na DR, aby ne za tu cenu... Je tam i porovnání s A 9 mk II a novým Nikonem D6
https://www.canonrumors.co/canon-eos-1d ... stophotos/
Pak včera vyšel test AF na basketbale od Jareda a na ty podmínky si jej (s ohledem na DSLR) docela pochvaloval... Opět připomínám, že jde o nejvyšší model od Canona a líbí se mi čím dál víc :)
https://cameratimes.org/canon-eos-1d-x- ... ind-blown/
P.

edit... Aha, koukám, že video už v jiném vlákně postnul rychlejší fidko :)
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 2. 2020 10:18

Opravdu působivé je, jak se to drželo té tváře.

Řekl bych, že zrovna u tohoto těla by opravdu stála za úvahu i varianta s EVF ale s EF mountem.

Spousta těch výhod, které Polin ukázal - pokrytí plochy AF body i ta detekce tváře např. - fungujou stejně jen v Live View a hledáček je v tom případě černý.

Takže by šlo jen o implementaci nějakého kvalitního hledáčku do stávajícícho těla - profíci by mohli přejít a nemuseli by se nic nového učit.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 2. 2020 10:30

Máš pravdu, ten bazmek na LCD nechci a na japončíka fotit nebudu... Přes hledáček je to o něčem jiném a to Jared netestoval. Není nad vlastní zkušenost, jinak tělo zůstává stejné a to se mi drželo hodně dobře (1Dx) a brouček vrtal a vrtal už při koupě současného 5D, ke kterému jsem pak stejně pořizoval grip... No uvidíme, třeba brzy (do roka a dne) spadne na 150K :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 2. 2020 10:41

Mladej Neff se zase vyjadřoval k tomu klasickýmu ostření a pokrok tam viděl. Hlavně ale ve sledování subjektu, který odjíždí od fotografa, to prý dvojce moc nejde (ale že o tom nemluvil dřív :-)) ).

Takže tenhle Canon asi vyhoví oběma skupinám, nicméně většina těch zlepšení je už v oboru mirrorless.


Při té příležitosti jsem si vzpomněl na video M.Grangera - to je věrný Nikonista a má tu značku rád, ale při popisu D6 vysloveně trpěl.

A zmiňoval tam mimo jiné právě i to mnohem lepší pokrytí scény ostřícími body a prezentoval to přímo na Nikoních oficiálních fotkách z prezentace D6, kde bylo paradoxně zřejmé, jak špatně by se ty scény daly udržet ve hledáčku a zaostřit (ne v LiveView).


Takže myslím, že by sis klidně mohl koupit dvojku, protože v AF a ergonomii nebude rozdíl, ale v ceně jo, a počkat, jak se to vyvrbí.

Stejně nevyužiješ ty novinky (myslím v reálném životě pokud netočíš video) a v klasickém CAF určitě trpět nouzí nebudeš :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 2. 2020 11:34

Zatím jsem hodně spokojen s tím co mám, spíše jen sleduji s výhledem na budoucnost, taky jestli bude uveden 5DV (který je údajně už testován). Faktem je že mě pětková řada plní vše co jako hobík s občasným focením svateb, nebo honorovaných akcí potřebuji a jedničková řada mě osobně za ty peníze nic dalšího nepřinese. Navíc se nedá sejmout grip, což mi u 5-kové řady v některých případech přijde fajn. Vlastně to je jen takové vnitřní škádlení nad nově představeným strojem, stejně jako u R5, ale to určitě znáš taky. Čas ukáže a hlavně osobní zkušenost, pak se uvidí.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 2. 2020 11:39

Nějak se nemůžu zbavit nutkavýho subjektivního pocitu, že na takovej foťák je dnes už trochu pozdě. Že s ním měl Canon přijít tak před (3/4) rokem. Takto to skutečně působí spíš tím dojmem labutí písně.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 2. 2020 11:45

No, aspoň to je píseň důstojná a je tam vidět, že Canon má už dneska technologii připravenou na ostré nasazení v MILC. Věc druhá je kdy to udělá a čím to trochu pokazí, aby to nebylo jasný ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 18. 2. 2020 11:56

Nj. To je fajn, že se medvěd probral z dlouhého zimního spánku. ;-D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 2. 2020 12:01

No jo, chtělo by to něco jako byla svého času 5D II
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 18. 2. 2020 12:46

5D II má kamarádka, je hodně spokojená a fotky má parádní (nejvíc fotí na 35 a 50mm). Evidentně to není jen o technice :)

Ferine, nemyslím si, že se probudil z "dlouhého zimního spánku", možná jen z pohledu střední a vyšší třídy foťáků. (APSC systém M jede pořád a je velmi oblíbený, to samé platí pro FF těla R a RP včetně objektivů RF a nebo nedávné vydání dalších APSC zrcadlovek s EF 90D a 850D).
R-ko jsem měl doma a všechny mé objektivy přes redukci fungují naprosto spolehlivě a stejně rychle jako na 5D. Navíc dle mého subjektivního pohledu, má nejlepší EVF ze všech bezzrcátek, se kterými jsem měl možnost krátce seznámit (Sony 7RIII, RIV, taky 7III, 6500, Nikon Z7, Panas G9 a taky Oly M1x nebo OM 1) Lepší mi přišel jen na A9 a to asi kvůli blackoutu a rychlosti snímání, dvojku jsem v ruce neměl... Slabší DR a větší šum na vyšší ISO proti čipům Sony je evidentní, ale pokud se správně exponuje, není to problém pro většinu uživatelů.
Začínal jsem s digi Fuji 602, pak Olympus E10 a ve své době jsem byl vždy s výstupy spokojen a je mi jasné, že mě po DSLR MILC dříve než později dostane :)
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 2. 2020 12:56

Pavle, taky myslím, že to není o technice, ale to je rouhání, to se neříká ! ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 19. 2. 2020 14:08

oki, tak už se rouhat nebudu 8-)

Rozdíl v ceně mkiii u Fotoškody a E-infinity je skoro 40K... To se vyplatí ;-) Jen škoda, že je už vyprodaný.
https://www.e-infin.com/eu/item/4090/ca ... l_slr_body

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 2. 2020 14:24

pavelmeli píše:5D II má kamarádka, je hodně spokojená a fotky má parádní (nejvíc fotí na 35 a 50mm). Evidentně to není jen o technice :)

Ferine, nemyslím si, že se probudil z "dlouhého zimního spánku", možná jen z pohledu střední a vyšší třídy foťáků. (APSC systém M jede pořád a je velmi oblíbený, to samé platí pro FF těla R a RP včetně objektivů RF a nebo nedávné vydání dalších APSC zrcadlovek s EF 90D a 850D).
R-ko jsem měl doma a všechny mé objektivy přes redukci fungují naprosto spolehlivě a stejně rychle jako na 5D. Navíc dle mého subjektivního pohledu, má nejlepší EVF ze všech bezzrcátek, se kterými jsem měl možnost krátce seznámit (Sony 7RIII, RIV, taky 7III, 6500, Nikon Z7, Panas G9 a taky Oly M1x nebo OM 1) Lepší mi přišel jen na A9 a to asi kvůli blackoutu a rychlosti snímání, dvojku jsem v ruce neměl... Slabší DR a větší šum na vyšší ISO proti čipům Sony je evidentní, ale pokud se správně exponuje, není to problém pro většinu uživatelů.
Začínal jsem s digi Fuji 602, pak Olympus E10 a ve své době jsem byl vždy s výstupy spokojen a je mi jasné, že mě po DSLR MILC dříve než později dostane :)
P.


Canon v R5 udajne pride aj so sofistikovanejsou implementaciou IBIS. Ta sucasna udajne sposobuje problemy v rohoch pri sirokouhlych sklach co Canon udajne nejak riesi. Som celkom zvedavy, co sa im z toho podari vytrieskat.

Inak nejake DSLR si este dovolit mozu. Tie komponenty zdielaju s CSC, takze peniaze do luftu nevyhadzuju.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 19. 2. 2020 15:12

1DX MKIII má oproti předchůdci WiFI, Bluetooth, větší výdrž na baterie, více křížových bodů, více AF bodů, rychlejší sériové snímání další vymoženosti oproti předchozí verzi. Na rozdíl třeba od D850 nemá focus peaking, nemá výklopný LCD (to beru jako výhodu z hlediska robustnosti), pokud jsem si všiml, nepodporuje NFC, ale má HEIF a deep learning AF, podporuje HEIF a HDR, má nekropované 4K video. Má o něco nižší rozlišení, než Sony A9 II a nemá ostření na oko u zvířat a nemá stabilizaci v těle.

Dokáže ale fotit 16 fps s optickým hledáčkem a s podporou měření 400 000 pixelů ve spojení s dedikovaným procesorem Digic 8, s 191 body AF (z toho 155 křížových). Pomocí OVF je kamera schopna sledovat AF s detekcí tváře. Při přepnutí do režimu Živé zobrazení může kamera snímat 20 snímků za sekundu (mechanická nebo elektronická závěrka), v režimu Live View je 1D X III schopen detekovat Eye-AF (pomocí stejné technologie jako Canon EOS R). Já osobně tohle vidím jako daň době, recenzenti z imaging resources si nadšeně zahýkají a sportovní fotograf bude fotit přes hledáček jako obvykle.

Canon má své důvody, proč ještě nezavedl IBIS, tvrdí, že IS založený na objektivu je lepší. A to bude asi pravda. Chápu i zklamání Matta Grangera z Nikonu D6 (je to D5s), ale moc nechápu, proč jsou recenzenti z 1DX Mark III o tolik nadšenější. Oba ty foťáky jsou si v mých očích hodně podobné (Nikon je jako vždy o pár fps pomalejší), oba jsou to poctivé kusy magnézia, oba, zdá se, umí fotit Sport a Wildlife cca stejně.
pemar
Expert

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků