Canon EOS 1D X MARK III

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2020 14:21

Máte oba pravdu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 14:24

Kua, co je s tebou ??
Naposledy upravil Davidof dne 24. 2. 2020 21:18, celkově upraveno 1
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 24. 2. 2020 15:46

bob222 píše:Nemá, však je to total jedno... 8-)


Tak tak. A je fajn, ze se to tu zklidnilo :) Nejak mi prijde, ze proste dochazi ke sblizovani obou trid (dslr, mlc) jak u tech fyzikalnich atributu (u zrcadlovek se zjistilo, ze jim projde i nizsi vydrz (KP), u bezzrcadlovek se zjistilo, ze jim projde i vetsi velikost) tak i z hlediska funkcnosti. Jedinym zasadnejsim rozdilem bude nakonec zrejme jen preference, zda opticky nebo elektronicky hledacek, popr. silna preference toho ci onoho skla (skel).

Ale nejak mi prijde, ze tady v tom vlakne jsou tyhle debaty off topic ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 24. 2. 2020 20:48

pemar píše:S tím taháním je to o kompromisu, já tu hmotnost na výlety šidím přes lehčí skla a těžké teleobjektivy nemám vůbec.


pemar píše:Pro mne jsou skla na prvním místě.


Jak si to máme vyložit?? :mrgreen:
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2020 21:05

Třeba tak, že i ty lehká skla typu 85/1.8G jsou opticky na tak dobré úrovni, že i na 44 Mpix Nikon D850 stále ještě stačí, ale že k některým sklům mohu mít ještě i opticky výkonnější, ale těžší alternativu (třeba Nikon 105/1.4).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 2. 2020 07:10

https://youtu.be/VaYQ5yphhsE

1DX III vs A9 II od Jareda
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 25. 2. 2020 08:19

Na tom videu není ani zajímavé to zda je Canon nebo Sony o trochu rychlejší nebo lépe trackuje.
Zajímavé mi přijde to, že Canon dokázal postavit naprosto konkurenceschopnou bezzrcadlovku na zrcadlovkovém bajonetu a objektivech. Až dosud někteří tvrdili, že to nejde protože objektivy...... Zjevně to jde a to i na té nejvyšší úrovni.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 2. 2020 09:51

Proč by to nemělo jít? Určité komplikace jsou u krátkých ohnisek, ale obecně nevidím objektivy jako job stopper.

To druhé mne zaujalo také, znamená to, že očekávaná bezzcadlovka s výkonem zrcadlovky je nejpozději v další generaci opravdu technicky reálná, otázka je, jak takový koncept projde přes stratègy, marketing, controlling a podobné útvary. Další otázka bude doladit vše provozně, nestačí dát výkonnou CPU, ale budete muset vyřešit chlazení a další věci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 2. 2020 10:17

fotofanda píše:Na tom videu není ani zajímavé to zda je Canon nebo Sony o trochu rychlejší nebo lépe trackuje.
Zajímavé mi přijde to, že Canon dokázal postavit naprosto konkurenceschopnou bezzrcadlovku na zrcadlovkovém bajonetu a objektivech. Až dosud někteří tvrdili, že to nejde protože objektivy...... Zjevně to jde a to i na té nejvyšší úrovni.


Toto podla mna nie je pravda. Skor ide o to, ze kvoli rozmerom je proste nezmysel drzat sa rovnakeho bajonetu. A tiez to moze byt do buducna limitujuce.

Inak co sa paci mne je vykon tych kariet. Aj Lukas fronk na to upozornoval. Krasna vec.

pemar: Ak Canon dokaze uchladit 8K video v tej R5, tak asi uchladia cokolvek. Podla mna je to obrovsky zahul na snimac (vid S1H) aj CPU.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 25. 2. 2020 10:30

Tam nejde jen o uchlazení, ale i tepelné mosty, ...

S tím bajonetem je to otázka priorit, krátkým ohniskům to pomůže, u delších je to víceméně jedno a kvůli tomu výrobce nutí měnit VŠECHNY objektivy. Já radši budu tahat jeden těžší objektiv, než měnit dalších 10 objektivů, navíc za s horší světelností.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 25. 2. 2020 10:36

Lenze fotaky mozu mensie, nemusia byt zbytocne hrube. Samozrejme, ze ten prechod boli ako kazdy prechod, ale z dlhodobeho hladiska by boli v konkurencnej nevyhode.

Navyse novy bajonet umoznuje rychlejsiu komunikaciu, co je dnes mozno uplne k nicomu, ale zajtra pri novych technologiach to moze game-changer. Ked sa navrhol EF mount, tipujem, ze jeho potencial asi tiez nevyuzival naplno, ale ak by nebol navrhovany s ohladom na buducnost, asi by to video vyzeralo inak.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 25. 2. 2020 13:32

To "protože objektivy" platí hlavně pro ostatní výrobce DSLR než Canon. Canon má léta v zrcadlovkách docela dobré LV a mnoho objektivů je tomu přizpůsobeno AF motory, které dobře zvládají PDAF i CDAF. Například u Nikonu to ale neplatí. Až AF-P objektivy mají motory, které dobře fungují v LV a nebo na Z přes FTZ adaptér. Většina staršího zasklení s AF-S nebo staršími motory nefunguje optimálně, a pokud funguje dobře, jen v některých scénářích. Vidím to na svých objektivech pro F a Z bajonety.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 25. 2. 2020 16:55

To jo, ale fotit s Canonem 1DX MkIII přes LV mi přijde divné.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pavelmeli 19. 6. 2020 15:08

To že má Canon horší čipy je známá a hlavně pravdivá věc, ale že měření laboratoří DxO u aktuální vlajkové lodi dopadne takhle (horší výsledek, než 1DX mark II) to mě docela zarazilo. Jasně, foťák pro sporťáky má přednosti jinde, ale i tak...
https://www.canonrumors.co/canon-eos-1d ... rk-tested/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 19. 6. 2020 15:31

DxO dělá pořadníky podle nejvyššího dosaženého skóre na základní citlivosti, což zajímá spíš krajináře. 1D bude nejčastěji provozovaný na vysokých citlivostech a tam v grafech DxO vypadá skoro stejně jako konkurence.

...Horší je, že stejný princip (prioritu má nejvyšší dosažená hodnota ve středu obrazu, malou váhu okraje obrazu a nízké hodnoty na některá nastavení) vede DxO i u testů objektivů, takže žebříčky jsou dost zavádějící.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků