Canon EOS 1D X MARK III

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 24. 2. 2020 10:45

Nemá, však je to total jedno... 8-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2020 10:59

Fidko píše:Urcire myslel live-view :)

D850 má focus peaking přes živý náhled, což je pakárna, ale funguje (bohužel) přesněji, než u Z7, stejně jako potvrzení zaostření přes optický hledáček. K čemu mi pak u Z7 je, že to mám v EVF, když to nezaostří tak, jak potřebuji? Měl jsem to na nejvyšší citlivost.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod KarelV. 24. 2. 2020 11:42

bob222 píše:Ale pokiaľ ide o ten univerzál, tak dnes je beznosorožec už jednoznačne lepším riešením. Samozrejme ak zarátam dohromady cenu, výkon a váhu.

No tak jednoznačně to nevidím. Ať počítám jak počítám, tak za sestavu co mám (D750+17-35, 24-120, 70-300 + 35,50,85/1,8) , bych u stejného bezzrcátkového systému vysolil v případě Sony (A7III) skoro jednou tolik peněz, v případně Nikonu (Z6) pak o 60% víc... a i váhově to vychází u bezzrcátek blbě, o něco málo je ten i ten komplet těžší. :roll:
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 24. 2. 2020 12:18

Tak D750 od r. 2014 do cca. poloviny roku 2016 stál také přes 55k Kč. Až teprve na samém konci r. 2019 cena za tělo spadla pod 30k Kč a to vlastně jen díky tomu, že se Nikon probral a začal prodávat novou Z řadu, tak bylo třeba vyprázdnit staré sklady... Zastánci DSLR, kteří si zakoupí v současné době několik let staré DSLR (všechna čest, že fungují spolehlivě), by měli bezzrcadlovkářům ještě líbat nohy. To se pak optika kupuje docela lehce, když pominu slev. akce, cashbacky i bazary. Zkrátka, milcaři jen prožívají podobné cenové bolesti, které mívali dslrsaři před několika lety. :-)

Jinak k té podivné debatě, která tu proběhla na posledních několika stranách... aspoň se zas vyčistil vzduch a rychle si člověk připomene, kde je jeho místo, byť je hodnocen jen na základě internetů. Je to trendy, je to jednoduché a člověku se nic nestane. Ať žijí novodobí hrdinové internetových světů. Pozn.: já jsem ten nejlepší :-)
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One 20 Pro
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 24. 2. 2020 12:42

Ono je to fakt jedno, ja vyznávam pod obojí, a nemám s tým problém.
Ale na výlety a prechádzky by som sa fakt s pemarovou výbavou netahal, aj keď samozrejme TK je na jeho strane jednoznačne, to bez diskusie.
Každý to máme skrátka inak.

Ale jedno je isté, taký bazárový raj ako majú teraz zrkadlovkári, hlavne Canikon, to tu dlho nebolo a asi ani dlho nebude. Keď pozerám jak padajú ceny pred pár rokmi fakt super ciel, tak to je sila.
Naposledy upravil bob222 dne 24. 2. 2020 12:44, celkově upraveno 1
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2020 12:43

Akce jsou prakticky na všechno kromě novinek, protože padá trh.

Na druhou stranu, cena za Canon 1DX MKIII mi připadá jako “předkrizová”, byť ceny pro profesionály budou určitě jako vždy o něco příznivější.

S tím taháním je to o kompromisu, já tu hmotnost na výlety šidím přes lehčí skla a těžké teleobjektivy nemám vůbec, takže žádných 19 kg s vlajkovou lodí také netahám.
Naposledy upravil pemar dne 24. 2. 2020 12:46, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 24. 2. 2020 12:46

Tak to ani Canon nemohol postaviť nižšie, marketéri by to nerozdýchali. Ak sa tvárim ako to najlepšie čo je, tak cena musí byť sebavedomá, aspoň do štartu pre early adopters!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milann88 24. 2. 2020 12:58

KarelV.:
Tohle se hodne tezko porovnava, D750 mam moc rad a nafotil jsem s nim dost fotek, mel jsem vsechna zminovana skla az na Tamron/Tokina 17-35, misto ktere jsem mel Nikkor 18-35G. V prvni rade je nutne si objektivne rict, ze CSC pri zachovani stejne velikosti snimace nebude znamenat usporu vahy, ani vyrobci to tak neakcentuji, nebo ne takovou, aby to stalo za uvahu jen z tohoto ohledu, principialne je mozna uspora zejmena u sirokacu, kde na Nikon Z zadne podobne sklo neni, to je v podstate problem i tech dvou dalsich zoomu, ze nemaji presne ekvivalenty. Muzeme se akorat kouknout na nejblizsi alternativu, ktera je Nikkor 24-70 F4, ktery mi prijde dramaticky lepsi oproti 24-120, to same plati o tech pevnych sklech na Z, ty skla jsou podle vseho o tolik lepsi, nez Gckove varianty, ze to vubec nema smysl porovnavat, zejmena 50 1.8 i 35 1.8 mi prijdou celkem slabe. Jina situace by byla, pokud by bylo mozne poridit Tamron objektivy, co jsou na Sony FE na Nikon Z, tam treba Tamron 17-28 vychazi jako zajimava alternativa k 17-35.

Z meho pohledu tedy pri stejne velkem policku snimace neni tak zasadni uspora vahy, ale spis nove funkce, lepsi komfort foceni v nekterych situacich a moznosti nove/kvalitnejsi optiky. Pokud ma byt motivem uspora vahy je nutne jit o krok dolu s velikosti snimace na eq mene svetelne objektivy, ktere nemaji alternativu na FF.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 13:19

Přesně tak to je.

Přijde mi, že ty argumenty o úspoře váhy jsou spíše ze setrvačnosti, z dob, kdy začal systém MFT a etabloval se jako ultra kompaktní řešení s přijatelnou kvalitou.

U 35mm foťáků ta snaha o malé tělo vede jen k tomu, že se o dvacet deka lehčí sestava špatně drží s těžšími objektivy.

Sony A7R-2 a A6600 s 100-400 GM je prostě prstolam a Nikon Z7 s adaptovaným 300/4 PF by si taky zasloužil nějaké prodloužení gripu.

Snad proto začínají výrobci dělat zoomy se světelnostmi, které dřív nedělali - aby nabídli rozumně vyvážené a relativně kompaktní sestavy, typicky pro cestovatelské nasazení.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2020 13:45

Pro mne jsou skla na prvním místě.

Canon i Nikon v tomto ohledu v mých očích zaspali ještě více, než u zrcadlovek, hlavně mezi 20-100mm. Povedlo se jim pár objektivů s velkou světelností, ale u těch nejpoužívanějších ohnisek jim lidi začali utíkat k Sigmě. Pamatuji ji si, jak se mi nechtělo do Sigmy Art a jak jsem zkoušel snad 10 objektivů od Nikonu okolo 50mm a všechny byly zoufale měkké. Podobně jsem dopadl s 28mm, Sigma Art byla o hodně lepší opticky.

Tu inovaci, co Nikon udělal s S-kovou 24mm, 35mm, 50mm a 85mm, tu měl udělat ještě dávno před Z6 a k Z7 měl představit S-kové verze f1.4 objektivů. Aspoň 85mm a 105mm nebo 135mm. Měl lépe zvládnout ostrost 58/1.4G, mohl to být legendární objektiv. Mohl využít toho, že lidé věří přesnosti zaostřování bezzcadlovek a prodat jim objektivy, které takovou přesnost potřebují.

U teleobjektivů se měli Canon i Nikon teleobjektivy pokusit více odlehčit, ulehčit foceni z ruky.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 13:53

Focení z ruky je prý jenom pro lamy.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 24. 2. 2020 14:09

Někdy to jinak nejde a zkusit se má všechno, ne?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 2. 2020 14:14

Tak já nevím no, tyhle stížnosti po bitvě, když je každý generál, jsou čistý alibismus.
Canon, Nikon, Pentax atd. dělali vždy objektivy s ohledem na praktičnost. Tudíž měli nějaký horní limit na velikost a hmotnost daného objektivu a pokoušeli se navrhnout co nejlepší kompromis. Nepraktické špalky pro fajnšmekry byly doménou C-Z. Sigma, Tamron, Tokina konkurovali hlavně cenově a jejich objektivy bývaly kompromisní buď v tom nebo onom ohledu i vůči Nikon střední třídě. Jednoho dne se Sigma rozhodla jít cestou C-Z, ale s AF, a jsme tam, kde jsme. Sice velmi kvalitní ale převážně mimořádně nepraktické objektivy, od nichž nikdo nechce celou sadu, ale vybere si jeden až dva. Z výrobců DSLR bych řekl, že Nikon reagoval nejrychleji a stihl aspoň 105 a 28/1,4 E. Tamron a Tokina svoji odpověď na Sigmy Art začali představovat až loni. Dnes je na to stejně už pozdě, protože všichni cítí, že drahý objektiv pro DSLR se později bude špatně prodávat dál. Mnohem větší smysl má to, co výrobci těď dělají, začít znovu od začátku na bajonetu pro budoucnost - viz S řada nebo Lka pro R systém.
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 2. 2020 14:17

pemar píše:Někdy to jinak nejde a zkusit se má všechno, ne?

No, pár lidí to tvrdilo, ale nic dobrýho z toho nevzešlo ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 24. 2. 2020 14:18

A to odlehčování teleobjektivů také není jen tak. Spousta technologií, které to umožnují, ještě nebyla. Druhá věc je optická kvalita. Udělat lehčí ale opticky horší objektiv než předchůdce by nebylo dobře přijato.
Dolgor
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka