SONY A57 - rozmazané fotografie

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Cambr 26. 1. 2020 19:10

Prosím o radu, jedná-li se o závadu, nebo chybné nastavení fotoaparátu. Při nastavení fotoaparátu na režim
snímání P ( Program auto), A (Priorita clony), S (priorita závěrky), nebo M (Ruční expozice), tak mám všechny
snímky celé v mlze. Automatické prohlížení je nastavené na 2vteřiny. Po pořízení snímku se na tyto 2vteř.
zobrazí v hledáčku snímek ostrý,bez mlhy, ale v zápětí znovu na 2vt., ale už zamlžený. Po zkopírování snímků
do PC zůstanou snímky zamlžené. V ostatních režimech snímání (Inteligentní automatika, Super auto, SCN
- volba scény) mně fotoaparát zamlžení snímků nedělá. Fotoaparát je v provozu cca 6-7roků a stále jsem fotil
v režimu SCN - volba scény). Nyní jsem potřeboval vyfotit pár sportovních snímků a teprve jsem na tuto závadu
přišel. Ještě poznamenám, že ať je automatické prohlížení nastavené na2 na 5, nebo10vt., pokaždé jsou
i v tomto prodlouženém čase snímky zamlžené. Předem děkuji za každou radu ať dobrou, nebo špatnou.
Václav.
Cambr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 26. 1. 2020 23:09

A je nekde na netu ukazka tech zamlzenych snimku?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cambr 27. 1. 2020 16:26

Zdravím, tady je odkaz ke stažení těch fotek.
https://uloz.to/file/YWtLmQw9Wpa9/rozmazane-foto-zip
Cambr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fotofanda 27. 1. 2020 19:06

To vypadá, že máš omylem zapnutý nějaký efekt nebo filtr. Bohužel už tento typ Sony nemám, tak ti přesněji neporadím.

Možná tady: Mrkni na stranu 134 tohoto návodu:
https://www.sony.cz/electronics/support ... 07576M.pdf
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JardaB1 27. 1. 2020 19:27

Sony A57 nemám, ale Googlem jsem hledal rozmazání Sony A57 a narazil jsem na
Jemné rozostření (Soft Focus) - možná by stačilo ho vypnout ?

https://www.czc.cz/geek/sony-alpha-slt- ... afy/clanek

Sony ALPHA SLT-57 ocení i kreativci, vybrat si budou moci z 11 nastavitelných režimů a až 15 efektů K dispozici máte režimy HDR malba (HDR Painting), Monochromatický s bohatými odstíny (Rich-tone Monochrome), Jemné rozostření (Soft Focus) a režim Miniatura (Miniature), unikátní efekt, který změní scénu tak, že objekty na snímcích vypadají jako miniaturní modely. Vliv většiny efektů můžete dokonce sledovat v reálném čase už při snímání díky živému náhledu.
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cambr 28. 1. 2020 17:12

Moc Vám všem děkuji, ano bylo nastaveno jemné rozostření. Vypnul jsem ho a je po problému. Ještě jednou Vám všem za rady děkuji, Václav.
Cambr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků