Poraďte, Nikon D3xxx, D5xxx nebo D7xxx

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod misternet23 4. 1. 2020 19:24

Zdravím, chci si koupit zrcadlo (kdysi jsem měl D3000) a úplně se neorientuju v rozdílech v daných třídách (krom rozdílu ve výklopném displeji,dotykovém displeji, váze a podobně) Vyplatí se koupit například nejnovější model ze třídy 3 oproti staršímu modelu ze třídy 5 či 7 a podobně?Jde mi převážně o nízký šum na vyšší citlivosti (ISO 2000-3000) a poté aby se dalo natáčet video ve výborné kvalitě. Cenová relace 10-15tis, beru v potaz i použitá těla. Objektiv budu řešit pevnou 35m 1.8 a poté bude stačit nějaký seťák 18-55 nebo 18-105. ... Předem děkuji za jakoukoliv radu.
misternet23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tex086 4. 1. 2020 21:48

Ahoj, asi ti tu poradi fundovanejsi, ale mam ten dojem, ze zakladni rozdil mezi radami 7 a 5,3 je ten ze rada 7 ma pentaprisma hledacek a pohon AF z tela coz rady 3 a 5 nemaji, jinak cip maji asi stejny, takze ISO a video bude stejne, ale radeji si to over.
tex086
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 4. 1. 2020 21:48

To je dost blbě položená otázka. O každém z těch modelů si můžeš najít základní informace. Stačí na to obyčejné porovnání někde na e-shopu, kde uvidíš základní parametry. To je první filtr. A pak budeš dál trošku číst a zjišťovat a hlavně musíš vědět co chceš.

Já bych ti řekl, kup si D7200, páč o proti nejnovější D7500 má ještě slot na 2 karty. A celkově je na tom líp než D3.. a D5...

A ještě jinak. Zjisti si něco o bezzrcadlovkách. Je toho všude plno. Je to totoiž dost zajimavá cesta. netvrdím, že pro každého,a le určitě to stojí za zvážení.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka.VV 5. 1. 2020 08:29

Ahoj. No vážně - jak píše papun - to si musíš trochu napřed nastudovat sám. Těch rozdílů je moc. Tady na fóru najdeš na podobné téma spoustu diskuzí.
Záleží co fotíš - a podle toho bych se rozhodoval. Dnes za cenu 15,000 můžeš mít i bazarový FF (např. Nikon D600/610) + 35 1.8. To by bylo OK pro nízký šum na vysoké ISO. Nebo použitý Nikon D7100/7200 + 18-105. Podobné varianty najdeš i u Canonu.
Ovšem, pokud chceš video ve výborné kvalitě ( samozřejmě + fotky), tak to asi spíše bezzrcadlovka (do ceny se vlezeš i se seťákem).
Jirka.VV
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 5. 1. 2020 08:45

Výborné video dělají Panasoniky (výborná stabilizace těla i skel), ale jsou na tom hůř se šumem. Ale k točení videa při míň světle, tak stejně potřebuješ lampu a stativ nebo aspoň gimbal. A úplně nejlepší je pořídit videokameru na video. :-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka.VV 5. 1. 2020 08:49

Monikash - 100% pravda, já mám foťák na focení a na video telefon :).
Jirka.VV
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 1. 2020 10:41

misternet23 píše:Zdravím, chci si koupit zrcadlo (kdysi jsem měl D3000) a úplně se neorientuju v rozdílech v daných třídách (krom rozdílu ve výklopném displeji,dotykovém displeji, váze a podobně) Vyplatí se koupit například nejnovější model ze třídy 3 oproti staršímu modelu ze třídy 5 či 7 a podobně?Jde mi převážně o nízký šum na vyšší citlivosti (ISO 2000-3000) a poté aby se dalo natáčet video ve výborné kvalitě. Cenová relace 10-15tis, beru v potaz i použitá těla. Objektiv budu řešit pevnou 35m 1.8 a poté bude stačit nějaký seťák 18-55 nebo 18-105. ... Předem děkuji za jakoukoliv radu.


Vyhoda vyssich rad je hlavne v odolnosti, ergonomii ovladania (viac tlacidiel, robustnejsie telo), vykonnejsom AF a pokrocilych moznostiach. Z pohladu kvality foto to nie je dramaticky rozdiel, aj ked vdaka algoritmom a vykonnejsim CPU to nie je celkom to iste a vyssie rady su na tom o nieco lepsie.

Inak myslim, ze Nikon DSLR nie su extra vhodne na video. Nejaku uroven to ma, ale AF (ak ho potrebujes) asi funguje blbo. Na video obecne su dobre bezzrkadlovky Panasonicu, ale nemyslim, ze by vyhoveli tvojim narokom na sum a vzhladom k rozpoctu sa toho az tak vela vymysliet neda. Osobne by som asi vzal bazarovu D7200, pripadne pokial Ti ide len o kvalitu obrazu, este skor mozno D5xxx (novsie asi budu lepsie) a na video (to sa chystam urobit ja) nieco ako DJI Osmo pocket. Urcite sa to kvalitou nepriblizi vystupu zrkadlovky, ale pokial sa to chystas pouzivat v exterieroch, nemal by to byt problem a ziskas malu skladnu hracku so 4K videom, gimbalom a slusnymi moznostami editacie. Ale na profi ucely to nie je, no pouzitie si nespecifikoval.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod misternet23 5. 1. 2020 11:29

Děkuji za rady, pobrouzdal jsem na webu a už se jen rozmýšlím D5500 vs D7100(Ev D7200) Jak jste tu psali, s kvalitním videem se musím rozloučit (do teď mám Canon g7x II) a video je pro mě dostačující. Pokud by se tomu zrcadlovka alespoň přiblížila, bylo by to super. Musím přiznat, že nejvíc videí jsem točil přes mobil (Galaxy s10) byl vždy po ruce a na momentky k nezaplacení. Už jsem taky ev. koukal i po Go pro a pod. Nejčastěji fotím děti 1,5 a 3 roky, což ještě budu dělat spoustu let. Až budou starší, je velký předpoklad že budou dělat nějaký míčový sport. Do teď jsem je fotil převážně v interiéru, ale nyní bude jasně převažovat exteriér. Rozdíl mezi výše uvedenými 2 zrcadly jsem si našel, má někdo osobní zkušenost, který z nich by doporučil? Výklopný a dotykový displej pro mě nehraje roli, stejně tak váha. Jak psal Fidko, výstup by měl být hodně podobný? Možná by pro mě hrál roli pomocný displej u řady D7xx, kdo ho má, je zkutecne k užitku?
misternet23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidko 5. 1. 2020 11:37

Kludne si k telefonu dokup gimbal a mas vyborny nastroj na amaterske video.

Stavovy displej je fajn vychyravka, niektore nastavenia mas stale na ociach, ale uzitocnost si musis zvazit sam. Osobne by som siel urcite do 7xxx rady.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 5. 1. 2020 12:17

D7100 už je docela dost starý model. A než děti dorostou do míčových sportů, tak budou mobily fotit a točit jako zrcadlovky. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 1. 2020 12:31

Nebudou, ale bude to většinový názor lidí s vadným zrakem a bez srovnání.
D7100 je naprosto v pohodě foťák, ale osobně bych raději volil novější D7200 nebo D7500, zvlášť pokud by to bylo na roky dopředu. Nikkor DX 35/1,8 G je dobré ostré sklíčko, ale upřednostňoval jsem Nikkor AF-S 17-55/2,8. Má hezčí obraz a spolehlivější AF než 35/1,8, zvlášť horších podmínkách. Navíc dnes bazarovky jdou i kolem 10 tisíc Kč.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 5. 1. 2020 13:23

No jestli to neni problem, doporucuji taky vyssi tridu.

-- 5. 1. 2020 13:34 --

monikash píše:D7100 už je docela dost starý model. A než děti dorostou do míčových sportů, tak budou mobily fotit a točit jako zrcadlovky. ;-)


No a presto ... v cem by to vlastne melo byt omezujici (vyjma video)?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 5. 1. 2020 14:09

Většina fotografů v mém okolí ji vyměnili za 7200 a tvrdili, že si polepšili. A hlavně bazarová D7100 toho bude mít nacvakáno daleko víc než 7200. Jinak se to tu už řešilo: viewtopic.php?f=212&t=1239287

A já osobně bych už fotoaparát bez stabilizovaného snímače na video nechtěla. A pevný displej taky už není žádná výhra.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papun 5. 1. 2020 18:19

D7200 je o kus lepší než D7100.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 5. 1. 2020 18:25

Nemůžu teď ověřit protože Nikon Store teď nejede, ale mám pocit že byla v akci D610 za 19k. Taky zajímavá alternativa.
PalmTungsten
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků