Nikon D6 - revoluce nebo je jen Facelift?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 30. 7. 2020 06:03

Je to fotak pre specificku skupinu fotografov, ktori asi nepotrebuju recenzie po nete...vedia co chcu a preco to chcu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 30. 7. 2020 08:00

To je pravda, já bych si D6 také nekoupil.

Vadí mi koncept jako takový, neodnímatelný grip, který je super na focení, ale hrůza na tahání foťáku někde po horách nebo po městě, těch půl kila navíc je znát.

Druhý důvod je cenový, u D5 ještě před výprodejem bych se bez většího úsilí dostal na cenu kolem 120 tisíc, u D6 se nedostanu pod 150 tisíc.

Na druhou stranu, kdyby měl Nikon skončit se zrcadlovkami a nedotáhl do té doby bezzcadlovky, byl by Nikon D6 nebo D880 pro mne jedinou volbou.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 30. 7. 2020 09:52

tomashr píše:No nevím - právě ve chvíli, kdy jak sám píšeš "všichni zblbli do bezzrcadlovek", mi přijde jako docela veliká chyba udělat něco, co narušuje jednu z hlavních zbývajících výhod DSLR, totiž velkou nabídku již existujících skel :-(
Takové věci ve stylu ignorování (někdy i záměrného) třetích stran bylo možné pochopit v době vrcholu prodejů před 10ti lety, ale dnes je to docela "odvážné"...

Nikon se toho prostě nebojí. Ignoruji i jinde, treba u bezzrcatek. Kupodivu?
"Z" tela(mozna spise FTZ adaptery, coz je ale v dusledku fuk) maji problemy jak s objektivy tretich stran, tak i s Nikon F objektivy.(v nikterak velkem procentu nicmene urcite bych nikomu nedoporucil poridit si k Nikon DSLR i Z telo s tim, ze bude spolehat na kompatibilitu aniz bych ho na mozny problem neupozornil - cas ukaze vice)
Akorat si nejsem jisty, jestli je to zamer nebo neschopnost.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 8. 2020 14:14

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 8. 2020 15:53

Tohle je už minimálně druhá série vzorových fotek.

V první séri byly jen 4 fotky. Zajímavá z té první série sample photos je tahle, kvůli tomu, že jsem podobný motiv fotil s výrazně levnější sestavou:

https://1.img-dpreview.com/files/p/sample_galleries/7289989029/8836513513.jpg

Ty první vzorové byly bez Exifu a bez rozlišení.

Ty druhé jsou s RAWem, ale zase se mi nelíbí, jak jsou vyfocené. Na vysoký šum (ISO 65 tisic, ISO 40 tisic) nejsou ty fotky od ohně opravitelné ani přes Topaz, ani NX-D od Nikonu si s nimi neví rady. Velká většina fotek je ve stylu "cvaknu to mobilem", fotka čokla je zaostřená pod oko.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod JardaB1 7. 8. 2020 06:19

Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků