,,Stočení počtu nafocených snímků".

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod papun 28. 7. 2019 09:18

Napadlo mě jestli se někdo setkal s tím, že by někdo stočil počet nafocených snímků na zrcadlovce. Možná to zní hloupě, ale v dnešní době bych se tomu nedivil. A přeci zrcadlovka s 500.000 snímků a s 50.000 snímky by v bazaru měla o kus jinou cenu.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 29. 7. 2019 07:57

Ver tomu, že ak niekto natrieska pol mega obrázkov, tak to na tom tele sakra uvidíš, aj na celokovovom. Fyziku a opotrebenie materiálu neošáliš. Videl som aparáty čo mali 300-400 K, a ver mi, že to na každom bolo vidno, aj s vymenenými polepmi. Voňavku z toho skrátka nevyčaruješ.
Spodok aparátu, okolie spúšte, bajonet atď. (Možno len štúdiovka kde sa trieskala len produktovka s diaľkovou spúšťou, tam by som asi mal problém.)
Ja bazár zásadne beriem len osobne, radšej si kúsok zájdem (v Bratislave sú napríklad ceny oproti zbytku SK spravidla dosť ustrelené)
Tak ale mám "štastie", že pracovne lietam po celom SK a priľahlom okolí.
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 29. 7. 2019 08:21

U mna to bolo naopak, mal som fotaky s 200-700tis cvakmi a neboli na prvy pohlad nejak znicene a ani nevyzerali privelmi opotrebovane. Zato znamy behom par tyzdnov doslova znicil 5D4 a po 30tis fotkach vyzeral ten fotak akoby mal za sebou prvu aj druhu svetovu vojnu (a tak aj vacsina jeho techniky).
Skor mi to pride ako vizitka majitela - jeden fotograf berie techniku ako spotrebny material, druhy ako nieco hodnotnejsie a treba sa aspon trocha o to starat.
O stacani kilometrov, pardnon, poctu fotiek, som pri fotakoch este nepocul.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 29. 7. 2019 08:59

Ja som o prepise údajov niečo zachytil, ale prakticky je to dosť ťažko realizovateľné, ale predpokladám že veľa závisí aj od firmy a konkrétneho stroja. U niektorých canonov bol napríklad problém aj zistiť počet cvakov, u iných to zmaklo aj viac softov na pohodu. Prepis údajov vo fotaku, to by ale chcelo špeciál soft, neviem či sa s tým bude niekto babrať pre konkrétny aparát.
Inak s tou starostlivosťou je to fakt indi vindi. Zažil som fotografov čo mrskli 70-200 do trávy pri výmene skiel, a aj takých, čo menili objektív pod pláštenkou... :D
bob222
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 29. 7. 2019 12:29

Ten kdo hackuje těla pro rozšíření funkcí, jistě dokáže i reset počítadla. Ale podle stavu neoriginálních firmwarů pro novější modely se výrobce úspěšně brání nebo už to nikomu za to nestojí.
Zatímco bazar aut je obchod za miliardy a auto chce každý, foťáky jsou řádově menší a kupují je jen poučení nadšenci. Taky v nich není taková ta "mafie" která tě touží čistě okrást.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 29. 7. 2019 19:14

Pokud se člověk k té technic umí chovat a nefotí něco jako Dakar v hnusných podmínkách, tak to tělo nemusí být zas tak opotřebené. Já mám techniku ve velmi slušném stavu.

Jako je jasné, že tento podvod není extra rentabilní, protože to je málo obrákové zboží, ale prostě mě to jen tak napadlo.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 30. 7. 2019 06:40

A pokud člověk střídá mechanickou a elektronickou závěrku a nebo fotí převážně na elektronickou, tak je počet cvaknutí závěrky taky někde jinde oproti stavu těla. Stejně tak jako když s novými fotoaparáty fotíte kontinuálně, kdy uděláte po sobě třeba 40 fotek, to pak roste počítadlo závěrky skoro exponenciální řadou. ;-)
Moto G5+.
Sony A6400, A7S, Panasonic GX9
monikash
Návštěvník