Čím nahradit Canon EOS 70D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2017 06:56

pemar píše:Ganec není ani teoretik, nezná ani základy optiky ani fyziky. Neumí základní fotografické postupy, neumí pracovat s hloubkou ostrosti, neumí doostřovat, jeho výstupy jsou fotograficky slabé, perspektiva a kompozice mu nic říkají, nepředvedl zatím žádnou slušnou fotku, je to nejhorší fotograf na tomto fóru, tu praxi má s MUDr Cvachem podobně kvalitní a teorii má výrazně slabší.
hehe, tak toto si odložím :-)

-- 1. 9. 2017 07:56 --

Mimochodom, na to, že som podľa teba "nejhorší fotograf na tomto fóru", tak nemám pocit, že by tvoje zábery stolného tenisu boli lepšie. Žeby niektorý z nich zaujal ostatných (moje niektoré zaujali), alebo aspoň že by na nich bolo vidno, že si ich fotil foťákom s väčším snímačom, s viac megapixelami a s lepším ostrením.

Viem ale, že si svoje (ne)výsledky ospravedlňoval (citujem: "ten stolní tenis .. se fotí fakt těžko a i pro dobré fotografy to ani není atraktivní"), vyhováral si sa na svetlo (citujem: "on to fotí v ligové hale s perfektním osvětlením, já zpravidla fotím v nějaké stoleté sokolovně, kde světlo pochází snad ještě od Františka Křižíka") no a zaznelo tu aj čosi v tom zmysle, že "neviem fotiť, len mám šťastie na výnimočné okamihy" ;-)

antoninn píše:nepamatuji se, že bys sem kdy dal fotografii, ze které by diskutujícím spadla čelist a obdivně by si šeptali "To sem dal Ganec"
Minimálne o jednej zo stolného tenisu viem, že sa celkom zapáčila.
Dokonca moje fotky z článku [Ganec bloguje] Fotenie stolného tenisu 2: ligový zápas pochválil aj ltokar ..
(ale to bolo ešte v roku 2013 ,, zdá sa, že na to už zabudol... :-- )

-- 1. 9. 2017 08:15 --

Všímate si, ako sa nenápadne vraciam k téme? :nenapadne
(naznačovaním, že väčší snímač a DSLR ostrenie neznamenajú automaticky lepšie fotky v pohybe)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 9. 2017 07:21

Ale to je predsa jasne. Kazdy skuseny fotograf vie, ze pre dobre fotky pohybu potrebuje kontrastne ostrenie, live view a stabilizaciu. A teraz, mozes ist uz do hajzlu ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Anarki3 1. 9. 2017 07:48

ked tu šaško ganec napíšeš ešte ďalšich 29 strán blabolov a nezmyslov ako doteraz - stále budeš ,,najlepší nefotograf,, !
Anarki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antoninn 1. 9. 2017 09:11

Minimálne o jednej zo stolného tenisu viem, že sa celkom zapáčila.

ktorá má so mnou spoločné len nadpriemerné vedomosti

tak mám za to, že s mojim názorom súhlasia

„Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.” Bertrand Russell, matematik, nositel Nobelovy ceny

Nejméně schopní lidé své schopnosti přeceňují nejvíce. Naopak ti nejschopnější mají tendenci své schopnosti podceňovat.
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2017 09:24

standavfr píše:tvoje "mám nadprůměrné vědomosti" ve mě vzbudilo asociaci na hlášku z jednoho filmu "máte štěstí,že jdu kolem"
to možno mohlo, ale čo sa týka znalostí o fotákoch, tak je to pravda
(a navyše poukazuje na to, čo som písal: že vďaka vymysleným filmovým postavám majú niektorí problémy s realitou)

Vadí ti pravda? Zvykaj si. Nie som pokrytec, aby som písal len to, čo chcú ostatní počuť. Ak si si nevšimol, práve som tu napísal, že sa tu nehodlám ponižovať pred ostatnými len preto, aby som ich mal na svojej strane. Netvrdím o najlepšom luckyshote (dotiahnutého do maxima v Photoshope), že je to len "obyčajný cvak z mobilu", aby som niekoho ohúril.

Odo mňa sa nedočkáte vety typu "jsem si jen tak odskočila od plotny":

:D

-- 1. 9. 2017 10:27 --

antoninn píše:
Nejméně schopní lidé své schopnosti přeceňují nejvíce. Naopak ti nejschopnější mají tendenci své schopnosti podceňovat.
zacituj to celé .. píše sa tam aj o dôsledkoch:
Osoby s podpriemernými kompetenciami svoj výkon výrazne preceňujú, naopak ľudia s nadpriemernými schopnosťami svoj výkon mierne podceňujú. V prípade, že dostanú skúmané osoby k dispozícii výsledky ostatných a majú znova ohodnotiť svoj dosiahnutý výkon, podpriemerní ľudia svoj výsledok nezmenia. Nadpriemerní naopak svoj odhad upravia tak, že je výrazne bližší ku skutočnosti. Dokážu vhodnejšie ohodnotiť svoje výsledky, no preceňujú schopnosti ostatných ľudí.

Ja som svoj odhad upravil ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 9. 2017 10:23

Kde jsi na tuhle svojí pravdu přišel?Tu svojí pravdu musíš nejdřív obhájit,jinak je to jen další blábol.Těma znalostma máš na mysli třeba to,jak ses tu nedávno ztrapnil na AF bodech Canonu?Jestli takhle vypadají podle tebe nadprůměrné vědomosti tak to potěš koště. Jestli říkáš skromnosti ponižování tak s tebou fakt není něco v pořádku.Tvoje sebevědomí mi připomíná sebevědomou 16 letou holčičku,co jí tečou bůčky z moc upnutých kalhot.Spíš trapnost než zdravé sebevědomí.
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 1. 9. 2017 11:11

No vida, odskočím při polívce na DA, koukám - prvního devátý - jedno vlákno. Téma ? Obvyklé. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 1. 9. 2017 12:54

Puntík: Z toho vyplývá, že fotoaparáty už jsou dnes tak dokonalé, že není třeba je řešit. To je dobré, ne?
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 9. 2017 12:59

standavfr: strápnil si sa ty, keď si zareagoval na to, o čom nebola reč.
Ale dobre že sa tak stalo, aspoň si v minulom príspevku prezradil, aký je váš základný problém:
standavfr píše:Pišu dube většinou z mobilu,proto se snažím o stručnost a nebaví mě psát elaboráty v reakci na tvoje hovadiny,když stačí jedna,dvě věty.
To vysvetľuje mnohé:
- prečo tu niektorí nedokážu vnímať o čom sa vlastne diskutuje
- prečo vytrhávajú vety z kontextu
- prečo necitujú (v mobile to jaksi nejde) a prečo potom reagujú na to, čo nikto nepovedal
...

Ja keď niečo píšem, tak sa častokrát vraciam aj späť, aby som nenapísal nejakú blbosť.
(v tom mi veľmi pomáha ignore list, lebo mi nezobrazuje príspevky plné spamu, na ktoré nemusím odpovedať)
Zároveň si vo vyhľadávači preverujem, či to, na čo reagujem niekto skutočne napísal, alebo či to nemyslel nejako inak.
(toto sa v mobilovej verzii pokiaľ viem tak tiež nenachádza)
Okrem toho v iných taboch priebežne hľadám dôkazy na webe, alebo si preverujem význam slov vo wikipédii.

-- 1. 9. 2017 13:59 --

Pri slove "pokrytectvo" som narazil na pár pojmov, ktoré dokonale vysvetľujú vaše obvinenia správanie:
Projekcia (psychológia)
Projekcia je v psychológii obranný mechanizmus spočívajúci v neuvedomovanom prenose vlastnych pocitov a impulzov mimo seba, na nejakú druhú osobu. Starej panne s potlačenými, ale celkom neodstránenými sexuálnymi podnetmi sa často zdá, že sa všetci ostatní správajú nemorálne.

Mechanizmus projekcie čiastočne objasňuje pokrytectvo. Pokrytec pripisuje iným vlastné zámery, želania, protirečiace jeho morálnemu vedomiu.

Špecifickou formou projekcie je odreagovanie.
A odtiaľ som sa dostal na:
Odreagovanie
Odreagovanie alebo abreakcia je psychologický pojem, ktorý predstavuje vybitie nahromadených citov, afektov alebo vnútorných napätí smerom von (plačom, agresívnym konaním, vyrozprávaním sa, hrou, odvedením pozornosti a podobne).
Vysvetľuje to všetko: vaše urážky, obvinenia, prekrúcania toho čo som napísal, analógie z nefotografickými témami, ..
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 9. 2017 13:10

Ganec píše:
hoax píše:nižší clona už výhodu pro AF nemá, jak jsem to pochopil já
Aj ja to tak chápem, preto som napísal článok "Autofocus bezzrkadloviek dokáže využiť svetelné sklá".

hoax píše:Já si to zkoušel u D750, objektiv s 1.8 zaostřoval ve tmě stejně jako ten s fyzickou 4.5
To je kľudne možné a neodporuje mojim vyjadreniam:
1) u Nikonu je to zrejme inak: ten f/2.8 body pravdepodobne vôbec nemá, keďže sa v špecifikáciách nespomínajú a aj v diskusnom threade (z ktorého som čerpal informácie do článku a kde testovali modul z D300) mali Nikony len f/5.6 body.
2) ďalšia vec je, že ten najcitlivejší bod už nemusí byť krížový (aspoň u 6DII EDIT: 6D to tak nie je) a teda sa nemusí uplatiť tam, kde sa ten menej citlivý (ale krížový) ešte uplatní.
3) kým je dostatok svetla aj pre menej citlivý AF bod, tak ostrenie proste funguje a nebadať rozdiel medzi horším a lepším ostrením


Protože jsi ubožák,co není schopný připustit omyl,který je písemně zaznamenaný a neustále to překrucuješ a lžeš tak znova dube, edit jsi provedl až po upozornění, že si něco cucáš z prstu.Diagonální kříž je pořád kříž.Jak se ve vyhledávači hledá jak kdo co myslel?
standavfr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 9. 2017 13:26

Že Vás to baví, masochisti.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 9. 2017 13:27

Ganec píše:- prečo necitujú (v mobile to jaksi nejde) a prečo potom reagujú na to, čo nikto nepovedal


Prave te cituju z mobilu. Takze dalsi lez a trapas do sbirky.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 9. 2017 13:33

Pánové, takže ještě jednou a naposledy - tyhle OT hádky si nechcte do našeho hospodského vlákna, tady od teď mažu...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod bob222 1. 9. 2017 16:51

Konečne!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 1. 9. 2017 17:11

Obrázek
Roman_Skamene
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků