Čím nahradit Canon EOS 70D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 10. 2019 16:30

Tady se podle mě láme chleba na tom, zda je pro tebe možné fotit pohodlně s RP - velikost, el. hledáček, styl ovládání, adaptér na FF skla co už máš atd.
Pokud ano, tak je tu ještě druhý faktor, a tím je slabá baterka - pokud se i přes tohle přeneseš, tak je za tu cenu RP dobrá volba.
S 80D ani 90D se podle mě ze 70D nikam neposuneš. To jedině s FF.

Ještě zvaž 6D Mark II + C 35/2 IS. Teď je na Megapixelu za 33.990 i s 50/1.8 STM a navíc cashback 2.600 kč.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 30. 10. 2019 18:06

No jasně, o tom to je. 6DII je při srovnání s RP skoro výtěz. Jsou tam pouze 2 věci, které mi vadí. Zaprvé mám strach z AF přes hledáček jak mimo střed, tak se světělnými objektivy. Tam si myslím, že má RP hodně navrch. A za druhé perspektiva do budoucna. Tam je to jasné, zrcadlovky časem skončí. Ale, v mém případě je cyklus výměny těla docela dlouhý. 70D mám 5 let, je ve stavu téměř nového kusu, najeto má 35k obrázků. Nebýt to takové APS-C šumidlo od ISO 1000 nahoru, budu s ní fotit klidně dalších 10let, nebo dokud nepadne. A 6DII bych si taky nechal, dokud bude sloužit. Jenže případného nástupce se už asi nedočká. A co dál? 6DII je mi o hoodně příjemnější volba, ale nedokážu se rozhodnout. Skel se na ní po bazarech válí spoustu, relativně za pár peněz. Takže pokud 90D, je ve hře i 6DII.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 30. 10. 2019 18:11

Pokial dobre vidim, tak mas vsetky skla pre FF. Ja by som uz APSC preskocil a isiel do FF. Otazkou je ale aj co fotis ? Napr. na WL, lietadla...je APSC velmi dobrou volbou kvoli cropu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod oldbas 30. 10. 2019 18:28

landov: rodinné události, dcerka, výlety a snad už zase rodinná turistika a krajina. Jo a na FF mám 2 skla, zbytek apsc
Naposledy upravil oldbas dne 30. 10. 2019 20:01, celkově upraveno 1
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 10. 2019 18:52

Na 6D II fotím s C 50/1.8 STM na F 1.8 téměř vždy na ostřící body mimo střed a v pohodě. Ani jsem nemusel sahat na micro-adjustment.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 30. 10. 2019 18:57

Odlas - APS-C skla ti pojedou na RP v pohode, a dokonce lepe nez na 6D, protoze se Ti hledacek prizpusobi tomu, ze se jedna o crop (zvetší se zobrazení). Jedina nevyhoda je, ze budes mit mene Mpix (12,6) coz v tvem pripade asi nebude na skodu, aspoň budou fotky ostřejší než na APS-C a budou méně zabírat místa, protože hustota čipu u 32,5 na 90D má obdobnou hustotu na FF s 83,2Mpix snímačem. Takže vlastně můžeš nadále používat všechna skla co máš a když by Ti v budoucnu přišlo, že chceš víc Mpix u tvých APS-C skel, tak je postupně vyměníš. Ale jak u všeho, chce si to vyzkoušet, ne každému sedne bezrcadlovka.
feathoron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 30. 10. 2019 20:18

No je fakt, že pokud tisknu, většinou 13x19, nebo 20x30. Výjimečně 30x40. Na to přibližně 12 MPX stací bohatě. Za posledni roky jsem skoro nepoužil ořez, snažím se fotit tak, abych řezat nemusel. Takže rozlišení u RP v crop módu by mi stačilo. Ale připadá mi to takové nějaké divné. Zvažoval jsem, nechat si pro RP 10-18 stm, který je malý, lehký a nakazil by velikost RPčka. Muselo by se to vyzkoušet, ale mám pocit, že i v crop módu na FF bude v obraze víc detailů a míň šumu, než na APS-C v plném rozlišení. Budu si to muset někde osahat a vyzkoušet.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 10. 2019 20:37

Fotit na FF v crop módu mi nedává moc smysl.
Sorry jako :-))
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 30. 10. 2019 21:14

Mě to taky smysl nedává. Jen mě to zajímá, jaké to je. Ale nešel bych do toho. Snad jen nouzově, kdybych neměl jiný objektiv, než ten pro menší snímací.
Vím jedno, kdyby měl 6DII snímací čip z 5D4, nebo 1DXII, už ho mám dávno doma. Ten, co je v 6DII a RP je dneska nejhorší z toho, co se prodává. Není špatnej, ale na poměry FF dneška je to slabost. Proto se v tom tak melu.Když už čip ke nic moc, tak ať alespoň přesně zaostřuje. V porovnání čipu třeba Nikon D750, hmm.....Ale Nikon kupovat nebudu.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 30. 10. 2019 21:35

Z D750 by se ti nelíbily barvy ;-)
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 30. 10. 2019 23:06

Trochu na odlehčení: můj C50 STM je na 1.8 tak měkký, že nějaký FF/BF na tom nejde skoro ani poznat :-D. Zkoušeno jak na 6DM2 (jen pár testů), tak na A73 (používám).
Na cca 2 týdny jsem tu 6Dm2 měl a jsem rád, že jsem na něj z 70D vloni nepřešel (při jeho tehdejší ceně).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 30. 10. 2019 23:23

feanoor píše:Fotit na FF v crop módu mi nedává moc smysl.
Sorry jako :-))


No ja bych tohle reseni klidne bral. Tech 35mm je na FF hodne fajn ohnisko, tohle by mi jako jedine FF ohnisko stacilo na ten FF efekt pro portrety a reportazni foceni. Pak bych si klidne vystacil se zbyvajicimi (ultrasirokymi) skly jako APS-C skly.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 31. 10. 2019 20:29

chodec
Nevím jak tvůj kus C 50/1.8 STM, ale můj má na plnou díru solidní ostrost ve středu snímku.
Viz i
https://opticallimits.com/canon_eos_ff/ ... tm?start=1
Je to prostě klasická padesátka starého optického designu, žádný Sony Zeiss 55/1.8 za 25 tisíc nebo přerostlá Sigma 50 Art.
Mně vyhovuje, protože ve spojení s 6D II je to kompaktní travel sestava.

oldbas - sorry za offtopic
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 31. 10. 2019 21:55

V pohodě, to je k věci.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 10. 11. 2019 12:32

Zdravím Vás.
Rozhodl jsem se pro Canon RP.
Základní objektiv zkusím zatím používat starý Canon EF 35 f/2 USM přes redukci spolu s objektivy Canon EF 50 f/1.8 STM a Canon EF 70-200/4 USM.
Otázka je, co za další objektiv pořídit. Určitě mi bude chybět něco širšího.
Zvažuji bazarový Canon EF 16-35/4 IS USM pro krajinu a výlety. Nebo nový Canon RF 24-105/4 IS USM. Ale bude mi trochu chybět světelnou při reportáži rodiny v interiérů. Tam je často hodilo něco jako 24-28/2.8. Ale pro krajinu by se mi zase občas hodilo ještě širší sklo, ideálně 16-18mm.
Co mi poradíme, ty zoomy jsou dost velké pro RP, o vysněném 24-70/2.8 ani nemluvím. A ještě ta cena. Ale zase je to pohotové a pohodlné oproti pevným sklům
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků