Čím nahradit Canon EOS 70D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 11. 2019 11:15

Máš v ruce notebook/chytrý telefon, ale v hávu těla pro fotoaparáty. Vše v podstatě běží pořád a spotřeba se liší dle stylu práce. To se moc nezlepší v nejbližší budoucnosti. Firmware updaty mohou spotřebu v malých % zlepšit. A pak samozřejmě to nastavení vně foťáku.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 18. 11. 2019 12:27

Ono by to šlo vyřešit, to by tam ale Canon musel dát místo LP-E17 něco důstojného, třeba jako má Sony A7 III skvělou NP-FZ100.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 18. 11. 2019 13:29

To, že houby vydrží není to nejhorší. Víc mi vadí, že ukazovala pořád plný stav(3 čárky ze 3), po caa.100 fotkách čárka ubila. Říkám dobrý, půjdeme na procházku, tak si vezmu RPčko s sebou. Samo, že náhradní aku jsem nechal doma, 10let před tím jsem ji nepotřeboval. Věděl jsem, že když mám u 70D 20%, jsem v pohodě na celé odpoledne, 100fotek v pohodě. Ale venku jsem foťák zapnul, udělal 2 fotky a baterka začala blikat červeně, že jí asi brzo dojde šťáva. Tak jsem to radši vypnul a čekal, kdyby nahodou bylo co vyfotit. No, naštěstí nebylo, ale už jsem nevyzkoušel, kolik toho ještě vydrží. Vyzkouším dneska, snad.
Prostě dobrý, dobrý a pak během pár fotek konec. To se mi naposled stávalo u ultrazoomu Panasonic FZ50. A i proto jsem šel do foťák s optickým hledáček. I když je vypnutý, můžu se dívat a zkoušet, komponovat, když byl teleobjektiv, měl jsem i dalekohled....
Už teď začínám tušit, že pokud začnu RPčko nenávidě, baterka bude jeden z důvodů. Budu nich muset ještě pár pořídit.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 11. 2019 14:07

Vítej ve světě bezzrcadlovek. Fotím s Fujinami od generace X-E1 a teď mám i Nikon Z6 a nemůžu si na výdrž příliš stěžovat, přičemž Fuji mají podobně malé baterie jako RP. Obvykle s Fujinami několik set fotek zvládnu. Stalo se mi i to s tím vyjitím ven s jednou čárkou dole a po několika fotkách červené hladové oko. Přičítám to zimě. Chce to druhou baterii stále připravenou v brašně a máš klid. ...Ale je to rozdíl. DSLR jsem málokdy nabíjel častěji než 1x za měsíc. ...A výdrž u bezzrcátek také není vždy zadarmo. Například Sony mají zvyk kriplit rozlišení v EVF, takže sice víc vydrží, ale hledáček je ošklivý.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 18. 11. 2019 15:19

Daj mu chvíľu, batéria sa trochu usadí. Moja Z6 bola na začiatku tiež horor, teraz sa dostanem na cca 600 fotiek aj pri ich kontrole vo foťáku. Náhradná batéria zo sebou pre každý prípad je ale nutnosť.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 11. 2019 15:25

Taky mám zkušenost, že se to zlepší po třech čtyřech vybitích a nabitích.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 18. 11. 2019 18:21

To je trosku slaba utecha, ale jine to uz asi nebude. Ta svoboda v tom, ze kdykoliv vezmu fotak, tak si tech par fotek udelam, byla k nezaplaceni ... A nahradni baterka je uz dalsi vec, ktera se da zapomenout. To bohuzel z vlastni zkusenosti vim :)

No i tak ... pekne sepsane postrehy
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 11. 2019 19:01

Ak pouzivas nejaku brasnu, tak je najmenej nechat si tam zastrcenu baterku. Ja mam takto v batohu neustale vlozenu PowerBanku a nahradne sluchadla :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 18. 11. 2019 19:05

Náhradní sluchátka? To jsem ještě neslyšel :-))
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 11. 2019 20:02

Na sluchadlach som zavisly, poslednu dobu ale pouzivam bezdrotove a obcas sa "za jazdy" vybiju, takze mam v ruksaku nahradne. A raz som ich dokonca zabudol a takto mi to nehrozi :)
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků