Přechod z D750 na Sony A7 II

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Carismatico 20. 6. 2017 12:26

Zdravím,

přemýšlím o přechodu z D750 na Sony A7 II, hlavním kritériem je pro mě lepší dynamický rozsah, zaostřování (počet bodů, rychlost), ergonomie, rozměry, lepší výkon za horšího světla?

Polepším si, jak se domnívám nebo to bude přešlapování na místě? Co mě trochu odrazuje je výběr a cena objektivů, ale hodlám zakoupit redukci od Sigmy na obj Canon, čili výběr se tím pádem výrazně rozšíří?


Děkuji za názory.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 20. 6. 2017 13:26

Jen poznámka: Pokud to budeš používat objektivy pro FF zrcadlovku přes redukci, tak si rozměry moc nepomůžeš.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pike01 20. 6. 2017 14:17

Mě zaujalo ta úvaha sama o sobě: prodám Nikon, abych mohl používat Canon objektivy na těle Sony? :hm
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 6. 2017 15:23

S klasickou A7 II si podle mě nepolepšíš. Racionální důvod podle mě není. Pokud tě to láká tak si to kup :)
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 6. 2017 16:58

Z D750 na A7II? To je (slabo povedane) poriadna blbost. A7II je o triedu horsi fotoaparat s horsim DR na nizke aj vysoke ISO, vyrazne vyssim sumom (rozdiel asi 1EV), vyrazne pomalsim AF, v tme zaostruje o dve triedy horsie, foti len na jednu pamatovu kartu, nedokaze poriadne zaostrovat na oci (vie to len s nepouzitelnym AF-S, s AF-C sledovanie oci nefunguje), bez moznosti lepsieho nastavenia automatickeho ISO....

Ten fotoaparat som vlastnil popri A7rII. Po svadobnej sezone, kde som ho chcel mat ako druhe telo na siroke objektivy, no skoncil len ako zaloha v taske kvoli nepouzitelnosti, som ho okamzite predal a kupil druhy A7rII.

Prave pre vlastnosti, ktore si vypisal vyssie, by som si A7II nikdy v zivote nekupil. Je to ale fajn telo ak mas vela starych manualnych skiel a chces ich pouzivat s pridanou hodnotou stabilizacie a napr. lepsieho manualneho zaostrovania, mas pri foteni dostatok casu a nefotis nic v horsich svetelnych podmienkach (tam ma vykon horsi ako moj predchadzajuci Canon 6D).

PS: cez EF-NEX adapter (napr. Viltrox, Fotodiox, Metabones) funguje AF lepsie, ako s nativnimi FE objektivmi, no nevie poriadne sledovat pohyb, zaostri len prvu fotku + ma problemy nad 50mm so zaostrovanim mimo stred + vsetky specialne funkcie AF budu nefunkcne (to polofunkcne zaostrovanie na oci, rozoznavanie tvare a tak).

Ak ta zaujima Sony, tak pockaj na A7III alebo kup A7rII, ci podareny A9, ine FF tela nemaju zatial velky vyznam...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 6. 2017 17:43

Pokiaľ sa nemýlim, tak tento Carismatico tu plodne riešil problémy s d7200 a skákal piate cez deviate, až doskakal k A7II? To bude dalsi Cvach.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 6. 2017 17:57

Trocha divoke myslienky, to je pravda. Hlavne ale nech neurobi taku blbost, ze by siel zo spickoveho D750 (pomer cena/vykon je asi bezkonkurencny), na polotovar ako je A7II.
Ja som taku blbost (popri nadseni z A7rII) urobil a po par mesiacoch siel z domu - kupovany za 1400€, po 5mes a asi 15tis foto bol predany za 1000€... takze len velky minus. Dalsi expert zbytocne vyhadzujuci peniaze tu uz nemusi byt...

Nie ze by A7II bol uplne zly fotak, ale nehodi sa na pracu, nehodi sa tam kde je tma, no a najma sa nehodi tam, kde treba rozumne rychly AF. Je dobry pre hobbystov, co maju peniaze navyse na predrazene fotaky a napr. pre milovnikov manualnych skiel.

este edit - nebude to ani len to preslapovanie na mieste, bude to vyrazny posun k horsiemu.
Naposledy upravil Ondrej Bobek dne 20. 6. 2017 18:02, celkově upraveno 1
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 20. 6. 2017 18:01

Ondrej Bobek takže smysl má leda pořízení A7R II, jde mi o to, že chci něco kompaktnější s lepším pokrytím hledáčku. Asi jsem od D750 očekával něco víc. Nad D500 asi smysl uvažovat nemá, že?

pike01 v balení bude redukce na Canon EOS objektivy, takže jako sekundární možnost vidím pořízení i těchto objektivů.

Landov
Pokud nemáš co dodat k obsahu příspěvku, tak se zbytečně vyjadřuješ, je hezké, že máš přehled o tom, co jsem používal nebo používám, ale zkus věnovat stejnou péči i sobě, než druhým. A to, že řeším problémy s přístrojem, se kterým si evidentně nevěděl rady servis Nikonu v Praze, není má chyba. Jestli tohle pro tebe znamená, že je někdo Cvach, tak jsi jím v první řadě leda tak sám. Až se budu ptát na nějakou hloupou reakci, pak se na tebe obrátím. Díky.

-- 20. 6. 2017 19:04 --

Ondrej Bobek píše:Trocha divoke myslienky, to je pravda. Hlavne ale nech neurobi taku blbost, ze by siel zo spickoveho D750 (pomer cena/vykon je asi bezkonkurencny), na polotovar ako je A7II.
Ja som taku blbost (popri nadseni z A7rII) urobil a po par mesiacoch siel z domu - kupovany za 1400€, po 5mes a asi 15tis foto bol predany za 1000€... takze len velky minus. Dalsi expert zbytocne vyhadzujuci peniaze tu uz nemusi byt...

Nie ze by A7II bol uplne zly fotak, ale nehodi sa na pracu, nehodi sa tam kde je tma, no a najma sa nehodi tam, kde treba rozumne rychly AF. Je dobry pre hobbystov, co maju peniaze navyse na predrazene fotaky a napr. pre milovnikov manualnych skiel.


Právě s D750 jsem nebyl kdovíjak spokojený, hlavně rychlost zaostřování, a velikost zaostřovacího pole v hledáčku. Jenže ať se teď snažím jak chci, tak žádný ekvivalent nemohu najít? Primárně mi jde o pokrytí hledáčku, výkon za nižšího osvětlení. A se stropem 60 000 jak vidím si moc pískat nemohu.
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 6. 2017 18:09

A7rII povazujem za lepsi fotak, no ziadny velky skok z D750 to nebude. S Canon EF objektivmi cez adapter (ktory nie je v baleni, stoji od cca 100€ do 500€) budes na tom ale vahovo rovnako a vyrazne horsie ergonomicky.
Vyznam maju niektore nativne pevne FE objektivy, ako napr. Sony 28/2, 55/1.8, 85/1.8, inak mas ale podobne vahy (rozdiely cca 100g), podobnu velkost, akurat mensie telo, cize sa to horsie drzi.
Mozno sa treba na to pozriet nejak inak,...adaptovane Sony nema velky zmysel, dobre je to skor pre niekoho, kto uz ma napr. 5-10 spickovych skiel Canon, no chce skusit nieco ine. Nie pre fotografa, ktory s tym len zacina.

Najlepsie adaptovane skla na Sony su asi Sigma Art objektivy so Sigma MC-11 adapterom, no to bude uz vyznamne vacsie a tazsie, nez zostava Nikonu D750 a lubovolnych Nikon skiel...

PS: ak rychlostou zaostrovania nestaci D750, tak asi nebude stacit ani ziadny iny fotoaparat na trhu... tie najlepsie su sotva o nejake to % rychlejsie, nic vyznamne - to zalezi dost na objektive. A7rII je napr. urcite pomalsi od neho, dost to citit, ale nie je tak pomaly, aby sa nedal na pracovne fotenia pouzivat. Od Sony je lepsi iba model A9, ktory ma ale aj zodpovedajucu cenu.
Rovnako aj vykon v tme. D750 je v tomto absolutna spicka spolu s par vyrazne drahsimi fotoaparatmi. Proste je to jeden z TOP modelov a skutocne vyhodny nakup. Ak nestaci, tak este zrejme nie je taky fotoaparat na trhu, aby bol dost dobry....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carismatico 20. 6. 2017 18:19

Právě adaptér MC-11 je nyní zdarma v balení, což je dobrá nabídka
https://www.fotoskoda.cz/sony-alpha-a7-ii-telo/

Jsem možná zhýčkaný z dob používání NX30 Samsungu, který měl perfektní pokrytí a bleskový autofocus, v kombinaci se sklem 85mm f1.4. A u D750 a zejména krajních zaostřovacích bodů byla znát i menší úspěšnost na zaostření, horší spolehlivost. Nebo jestli jsou hlavním viníkem použitá skla 85mm f/1.8 a 50mm taktéž od Nikonu.

Jinak děkuji za cenné podněty a názory.
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 20. 6. 2017 18:54

No od niekoho co spamoval fóra tu aj na ephoto je to naozaj trefna reakcia. Keď budeš prechádzať na strednoformat , tak nezabudni založiť ďalší topic.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 20. 6. 2017 18:55

Pomale zaostrovani je hlavne o objektivech, tam to D750 nebrzdi. 50 i 85 maji docela pomale zaostrovani. Ono vetsina pevnych od Nikonu neostri nejak extra rychle. Fotim 28 a 58 a osobne s tim stejne nemam moc problem. AF u D750 je ok, sice horsi pokryti, ale relativne presny. Velka promenna jsou ovsem objektivy, kdy to potrebuje jine korekce na ruzne vzdalenosti (dela zrovna 50/1.4) nebo rozdil stred kraje, i kdyz ma telo AF v poradku. Tam je to pakarna, to chapu, ale i tak D750 je fakt dobrej fotak za tu cenu. Fazovy AF modul ma zkratka svoje nevyhody.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Carismatico 20. 6. 2017 19:23

landov píše:No od niekoho co spamoval fóra tu aj na ephoto je to naozaj trefna reakcia. Keď budeš prechádzať na strednoformat , tak nezabudni založiť ďalší topic.

Na ephoto jsem nikdy nebyl a dokud jsi tuhle stránku nezmínil, tak jsem o ni ani nevěděl. A od toho jsou diskuzní fóra, nezajímá tě to - nečti to, nikdo tě nenutí.

Jinak překvapuje mě, že není moc rozšířená D500, porovnával jsem i výkon zaostřovacího modulu, který pracuje až do - 4EV, a který je v D5, což je paráda a v otázce zpracování šumu tam je samozřejmě rozdíl, ale ne nijak zásadní. U D750 mi vadil i menší RAW buffer, i přes rychlou kartu, cca 80 Mb/s stačilo pořízení třeba 10 fotek a poté jsem čekal, než jej zpracuje.
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 20. 6. 2017 19:54

Prepac, ale moj nazor a bez urazky, ak D750 nestaci tak si alebo velmi profesionalny fotograf, alebo si chces urobit radost, alebo nevies fotit... samozrejme jedno nevylucuje druhe.

Ake skla pouzivas na D750 teraz ?

Inak ten set zo skody je v dobre cene... adpater + 50mm maju dokopy minimalne hodnotu 500 eur, plus ponukaju srotovne 5500 czk (200 eur cca?) takze samotne telo za liter je luxusna cena podla mna.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Carismatico 20. 6. 2017 21:08

Hlavními důvody proč šla D750 jsou
- slabé pokrytí hledáčku zaostřovacími body (fotím portréty)
- pomalé zaostřování přes live-view režim, dost často fotím interiér od země
- rozměry - ale to je pochopitelné vzhledem k FF
- menší RAW buffer (dost často, i přes vyzkoušení různých pam karet UHS 3, tak po třeba deseti snímcích v řadě musím pak čekat x vteřin, než jej přístroj zpracuje)

Skla
Sigma 15mm fish-eye
Nikkon 50mm a 85mm
Tamron 70 - 300mm USD
Tokina 16-28mm

Právě, kvůli současné akci na A7 II mě to zaujalo
- 5500 šrotovné
- redukce za x tisíc
- 50mm v setu
- plus tam budu mít slevu

FF za nějakých 37 tis je dle mého zajímavá možnost
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků