Nikon D7500

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tor47h 13. 4. 2017 10:52

Jakože to fakt nebude mít kontakt na grip ? K tomu ta šaráda s kartama - ach jo, tady se opravdu uměle a bolestivě vytváří prostor pro D500, ale přidje mi to jako styl "rovnák na vohejbák". Člověk čeká, co bude lepší a místo toho se musí řešit, co chybí :-/
tor47h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 13. 4. 2017 12:28

Já bych to neviděl tak děsivě. Spousta uživatelé 6D také nadávalo na 1x slot a žijí s tím. Jestli je AF trochu vylepšené proti D7200, tak to je bezva a stejné jako D500 dát stejně nemohli, když tam dali snímač. Ten je skvělý, takže dle mého pro lidi co trpí na iso a AF z D7000 by to mohla být cesta. Výklopný displej se hodí, na D750 jsem si také říkal k ničemu, ale nakonec jej využívám čas od času. Má Blue... konektivitu, což od C bude mít asi 6D Mark II. Pro někoho, kdo má apsc, fotí portréty si myslím, že dobrá cesta. Lepší snímač se opravdu hodí a platit dalších 20 tk navíc se každému nevyplatí. Ale pro upgrade z D7200 to asi úplně není. Spíš nevím, kam se N chce dostat.... Nepřijde mi, že by chtěli přijít s něčím extra inovativní.... aby to nesměřovalo k zániku.
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 13. 4. 2017 12:45

Tak to je slusna degradace rady D7XXX ... i tak to obrazove bude spicka a bude to velmi slusne vybaveny fotak. Osobne to ale vidim jako chybne poleveni ve standardech rady.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrasheq 13. 4. 2017 12:48

Nepřijde mi, že by chtěli přijít s něčím extra inovativní.... aby to nesměřovalo k zániku.

You wish, Nikon má v TOP20 současných prodejů 8 aparátů, dlouhodobě včetně prvního místa (D3300), úplně směřuje k zániku a dejchá z posledních sil :D :-P
ISO 12800 - blog o fotografování
https://iso12800.cz/
ondrasheq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 13. 4. 2017 13:19

Není umění vyrobit, ale prodat. A navíc prodat podřadnou věc (teď nemyslím D7500) tak, aby si nový majitel chrochtal blahem. I za vydatné pomoci svých kamarádů. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 13. 4. 2017 13:25

Já jsem velmi spokojený. Budu mít důvod používat D7200 minimálně tak dlouho jako jsem používal D300. Do třídy D7xxx se dostane hardwarový modul autofokusu z D500 tak za 5 let, což bude tak akorát ta doba k výměně.
Bude to zhruba za stejnou dobu, za jakou se HW modul AF z D3/D300 dostal do D7100.
Takže D7700 to jistí. A pokud by bylo D7700 jenom bezzrcátko, což asi nebude, tak bude D7200 sloužit ještě déle a pak bude sloužit DSLR D520. ;-)
ForeignerOnEarth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 13. 4. 2017 13:29

Já teda nevím, ale nepoklesly N v minulých letech dost výrazně tržby? Smazal jsem svůj poslední příspěvek jako OT (zde se za to i omlouvám), ale údaje z heuréka.cz nejsou data z celého světa o prodeji modelů :-) Teď to nemyslím zle, ale myslím, že co v prodeji šel N znatelně dolů.
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 13. 4. 2017 16:06

Podle mě je největší průser vysoká cena. Je to vlastně konkurent Canonu 80D,který stojí 32000 a to už je dost na hraně. Jinak nemít možnost zálohovat na druhou kartu bych nebral jako velkou nevýhodu. Je to krok zpět, ale ne zásadní. Myslím si, že pokud se používání kvalitní paměťové karty, rozumné velikosti, je dnes riziko ztráty dat velice malé. Nechci to zakřiknout, ale za 10 let se mi to ještě nestalo. Jinak jako Kanoňák opět závidím čip.
Naposledy upravil oldbas dne 13. 4. 2017 16:35, celkově upraveno 1
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 13. 4. 2017 16:11

Jde o to, že to prostě vypadá blbě, když ubíráš featury a to i když přidáváš nějaké nové. V téhle situaci podle mě nešťastný tah.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 13. 4. 2017 16:45

oldbas: To jsem si takhle fotil svatbu (tuším jsem měl ještě D7000). Nafotím obřad, po obřadu klasicky focení v parku, celá svatba, pak skupinky. Už jsem skoro končili, když foťák najednou zahlásil "Err" a jedna z karet nebyla čitelná. Možná bych z ní ty fotky ještě vydoloval, a nevěsta byla moje kamarádka a poloviční váhy co já, ale stejně jsem byl tehdy HODNĚ rád za dual slot. A a byl to 32GB SanDisk, žádná no-name.

Od té doby je dual slot jeden z mých základních požadavků na foťák. Jasně, pokud si někdo pořídí foťák za 30k+ na to, aby s ním fotil jen tak s tím, že když se fotky ztratí, nic se nestane, tak prosím. Ale už pro poloprofi použití kdy fotíš "na zakázku", focení tě stojí pár tisíc na produkci atp., tak je podle mě dual slot nutnost.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 13. 4. 2017 17:26

Škoda toho slotu na paměťovku a kontaktů na grip.. ale je to asi přirozený downgrade po nástupu D500, na jeden slot bych svatbu nefotil ani omylem. Pravděpodobnost, že karta exne je téměř mizivá, ale svatebčanům bych to vysvětlovat nechtěl. Kamarádka fotila svatby na jeden slot a každých 20 minut přehazovala karty, aby měla odevšad na obou kartách něco.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 13. 4. 2017 17:51

No a tak to dělám já. Sice nefotím svatby, ani nic za peníze, ale karty měním. Vyhovuje mi, pokud se na kartu vejde okolo 300 RAWu. Pak ji vyměním a jedu dál. Nechápu lidi, co si pořídí kartu, na kterou se vejde 1200 a víc fotek a jásají blahem, že mají jenom jednu.
oldbas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alešak 13. 4. 2017 18:18

Já nafotím během dne třeba 20 až 40 snímků, doma hned natáhnu do PC a po kontrole kartu formátuji...
Mám dva foťáky a dvě karty a za 13 let co fotím na digi jsem ani jednou neměl problém s kartou...
Alešak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 13. 4. 2017 18:28

oldbas: Já teda radši hraju karty s kámošema a s foťákem fotím, ale proti gustu... ;)
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 13. 4. 2017 23:02

lemming píše:oldbas: Já teda radši hraju karty s kámošema a s foťákem fotím, ale proti gustu... ;)

Nejsem úplně typický dnešní fotograf. Když jedu na dovolenou, je to skoro vždycky fotovýlet na 4-5dní. Turistika a krajinařina. Většinou nafotím kolem 400-500 fotek vč momentek atd. Minimálně 50% z nich jsou bracketingové fotky ranní a večerní krajiny. 70D není v oblasti DR žádná velká sláva. Většinou karty měním dle situace. Pokud vím, že se něco povedlo, po focení ji měním za jinou. Je jedno, kolik je na ní fotek. Přešel jsem na 16GB karty, kam se mi vejde 600 RAWu. A nejsem z toho úplně veselej. 8GB mi přišly lepší. Ale zase pokud točím i video, místo se zaplní rychle. Pokud mi chybí druhý slot, tak právě kvůli videu. Na jednu kartu bych fotil, na druhou točil. Ale i s jedním slotem to jde úplně v pohodě.
USB jsem pro přenos dat z karty nepoužil snad 10let, čtečka je neporovnatelně pohodlnější. Ale chápu, že USB 3.0 by dneska měl být standart, minimálně u přístroje této třídy.
Já chci tělo Canonu EOS 50D, funkce jako Canon 7DM2 s čipem Nikon D500.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka