První informace o Nikonu D850

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoax 29. 1. 2017 19:26

Obšák: No a proto jsem psal dotykáč + liveview :) Víš jak by to potom byl rychlý výběr oblasti zaostření ? Plus Dual Pixel. Koukni na 5D IV. Na druhou stranu, kdyby byl AF přesnější nebylo by to zas tak potřeba :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 30. 1. 2017 08:52

hoax: no ale ja som sa na D750 vytrapil so Sigmou 35/1,4ART asi mesiac s USB dockom, nakoniec som to zaniesol do servisu. aj novy Nikon 58/1,4G ma vytacal do nepricetnosti na rozne vzdialenosti, telo aj sklo skoncilo v Mnichove v servise Nikonu.

finalne, vsetky skla mi ostrili super aj na krajne AF body na D750, vyhrabal som daco z archivu, origo fotky som kontroloval v 1:1 ze je to presne na oko ostrene, viac krajne AF body to uz ani nemozu byt :-)

Sigma 35/1,4ART
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nikon 58/1,4G
Obrázek
Obrázek
Obrázek

ta 58ka ma naozaj zakrivenu rovinu,takze ta ostrost prechadza skrz fotku nerovnomerne,kazdopadne na oko mi to vzdy ostrilo presne (po nastaveni v servise samozrejme).

pemar: tak ale to nemozes porovnavat AF z D7xxx a tvojej novej hracky D500. D500 stoji ine prachy a je vyslovene nadupana a zamerana na AF :-)

este dufam, ze novy Nikon D850 (alebo ako ho nazvu) bude konecne model, co nebude nutne posielat do servisu kvôli hentomu a tomuto..
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 30. 1. 2017 10:44

Lennyl, já si to moc vysvětlit nedokážu. Ale rozdíl AF kraje/střed je podle mě vlastností daného typu objektivu. Podle info na netu a podle vyjádření technika českého servisu, tomu rozumím následovně.

AF body se nastaví na těle globálně s nějakým referenčním objektivem (v rámci nějaké malé tolerance výrobce).

Nastavení střed/kraje přímo v objektivů nastavit nelze. Nevím jak jinde, ale v ČR se AF u objektivu seřizuje na střed a vzdálenost definovanou výrobcem. Buď to může být např. 50x ohnisková vzdálenost nebo na nekonečno. Kraje se na objektivu zkrátka nastavit nedají. Viděl jsem i pár servisních manuálů a vždy je tam jen střed.

Takže za předpokladu, že objektiv nemá nějakou závadu (např. je decentrovaný atd.) a tělo je taky seřízené (mount, AF modul), není podle mě možné řešit rozdíl střed, kraje. Pokud to jeden objektiv dělá a druhý ne, musel by si jedině nastavit tělo přímo na ten jeden objektiv, ale tím pádem si kraje rozhodíš u všech ostatních objektivů.

Co se týče ostření na různou vzdálenost, nedokážu posoudit co s tím v Mnichově dělali, ale jak jsem psal, v ČR se to nastavuje na jednu vzdálenost. Podle mě ani stájové objektivy to narozdíl třeba od Sigmy neumožňují. Jestli to pak ve finále zlepší ostření obecně i na ostatní vzdálenosti, nevím. U mě chce 58 na větší vzdálenost taky trochu větší korekci, ale víc mě omezuje rozdíl střed/kraje. Na kraje to odhaduju na 40-50% uspěšnost. Kusová variabilita skla to nebude, zkoušel jsem 4 kopie z různých sérií a vždy to bylo stejné.
Field curvature by na to teoreticky neměla mít vliv, napadají mě ještě různé aberace, astigmatismus, ale to se dostáváme zpět k vlastnostem objektivu.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elemik 30. 1. 2017 13:56

Pěkná diskuze, akorát tahle třída je mimo moje možnosti, takže smůla.
elemik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rumpeak 30. 1. 2017 14:28

Petr Luňák píše:Moje D700 ma najeto pres 200K, z brasny ci fotobatohu jsem ji vytahoval minimalne 1000x, objektivy menim kazdou chvili, pretoze preferuju pevna ohniska pred zoomy, ale ani jednou se mi nestalo, ze bych o to tlacitko omylem "zavadil".

Je to imho stejna urban legend, tohle to "nahodne zmacknuti", jako s tou idiotskou aretaci volice rezimu, kam ji Nikon zacal nove umistovat.

Tak snad by to chtelo mit i aretaci spouste, proti nahodnemu zmacknuti u zapnuteho fotoaparatu, ne?


Stává se to i mě a je to vážně otravné. A taky jsem ten integrovaný blesk nikdy nevyužil.

-- 30. 1. 2017 15:40 --

pemar píše:Podle neověřených zpráv se údajně brzy objeví nástupce D810:

Obrázek

- Senzor 45,3 MPix
- 4K video (5060x2160, 24.35.30), 3860x2160: 24p,25p,30p,50p,60p, Full HD 1920x1080, 24p,25p,30p,50p,60p120p
- Dual XQD, single CF, single SD, 4 cards slot
- Built-in Wifi + GPS
- 160,800 RGB Pixels
- Tilt screen 3,5 inch articulated 1,500,000 dots
- AF 105 points, cross type 45
- Shutter speed 1/8000s.
- 6fps in FX mode, 8fps in DX mode
- ISO 32-102000

Price 3900-4200 USD


Hm, pokud to s tou cenou myslí vážně, tak pro mě tohle není cena akceptovatelná za pár pixelů navíc oproti D800. Dokonce ani ten lepší autofokus mi za tu cenu nestojí. A pokud jde o rádiový odpalovač v blesku - super věc, ale s křížkem po funuse. Už mám pixely se zabudovaným přijímačem v blesku. Cena jednoho Nikonu SB5000 odpovídá 6 ks Pixelu X800Pro na Ali Expresu. Spolehlivost stejná. (Srovnávám jen se svým SB910)
rumpeak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 30. 1. 2017 14:48

cus rumpeaku ;) kvetnovy sraz snad klapne .. skoda tech blesku v interieru
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 30. 1. 2017 14:55

"Stava se to". To je takovej hezkej argument.
Predstavte si, ze se mi stava, ze si navleknu ponozku naruby. Tak a ted mudrujte, kdo za to muze. Ponozka jedna pitoma!
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 30. 1. 2017 15:15

Ve spěchu se dá i ponožka navlést naruby. Kdo neprožil, těžko chápe.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 1. 2017 19:01

Ponožky neřešme.

Na tureckých stránkách Nikonu jsou o Nikonu D850 následující informace:

- 54MP full frame senzor vyráběný Sony
- 96 AF bodů
- 4K Video

současně má být představen nový objektiv AF-S 16-35mm f/4 nebo f/2.8
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 31. 1. 2017 14:30

Turkovi nevěř! :-D
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 5. 5. 2017 05:44

Tak to vypadá, že to bude představené někdy v létě. Ale asi to žádná bomba nebude, vylepšený SnapBridge jako žádné velké lákadlo nevidím, 44 Mpix vypadá na Sony snímač z A7rII.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 5. 2017 21:35

45-46 Mpixelů (viz dnešní NR) nevypadá na A7rII, když ta má 42, spíš to bude zvětšená technologie z D500. Nevím, od jakýho momentu by to byla bomba, ale určitě nebude v ničem kromě fps zaostávat za D500.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vegan 5. 5. 2017 21:56

U mne bude záležet na AF modulu zda půjdu do upgradu, nebo ne.
vegan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 17. 5. 2017 05:30

Tak to vypadá, že D850 bude mít AF z D5.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Obšák 17. 5. 2017 12:04

Kéž by. Já si to sice za 120 000 (nebo kolik to bude stát) nekoupím, ale tak za 3 roky z druhé ruky už bych mohl :-))
Obšák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků