První informace o Nikonu D850

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 8. 2017 16:44

...a elektronickou závěrku v LV, takže Ganec konečně přestane otravovat s klepáním závěrek a zrcátek :)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 8. 2017 16:45

Hlavne ze najvacsi problem s tym mal Olympus a Sony.... na bezzrkadlovkach :D
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 11. 8. 2017 16:52

No však :)
Dolgor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 12. 8. 2017 00:38

neověřené info a údajně první fotky nového stroje.... http://www.cameraegg.org/nikon-d850-det ... de-images/

P.

Edit: tak jsem koukal, že Ondrej na předešlé straně postnul vlastně to samé...
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 8. 2017 12:20

To tomu vazne sebrali tri programovatelna tlacitka???
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikJech 12. 8. 2017 20:18

Já jsem na něj dost zvědavý. Už jsem si ho "zamluvil" u svého prodejce. Podle mě se bude prodávat velmi dobře, když soudruzi z Nikonu neudělají nějaký fuck-up:)

Já mám 610, ale vypadá to jako tělo D500. Jaké tlačítka myslíte Petře? AE-L,AF-L (to je ted ten joystick, tuším). ISO to má u spouště a na zadní straně tlačítko FN2. Myslím, že to vypadá dobře.

http://www.flickr.com/photos/50658633@N05/
PatrikJech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 8. 2017 20:33

Já jsem to pochopil tak, že Petr myslí tlačítka na přední straně.

Já uvažuji, že se na prezentaci Nikonu tentokrát vykašlu, mám hodně práce a počkám do léta příštího roku, v tu dobu už bude jasno, jak moc se tento model povedl a zda Nikon nepředstaví něco ještě jiného. Uvidíme také, jak to bude šumět.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikJech 12. 8. 2017 21:53

Já to risknu a jdu do něj. D610 mám rád, ale hodně toužím po lepším AF. Ne že by byl AF modul v 610 vyloženě špatný, to zase ne. Keep rate je celkem solidní a to fotím i akční záležitosti. Ale v temnějším prostředí se chytá velmi špatně. Zvláště AF-C.

To snad nemyslel, nikde jsem neviděl fotky, kde by byl odhalený prostor s funkčními tlačítky. Tak nějak počítám, že tam budou...to by byla velká chyba!
PatrikJech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 8. 2017 23:42

Fotka zepredu jiz koluje a nikde tam predni Fn cudlik neni videt, dokonce ani ten na nahled DOF. Takze bud je to fake, nebo to totalne dojebali.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2017 05:04

Já tyhle obrázky, které jsou pravděpodobně render a ne fotografie beru s rezervou, nechce se mi věřit, že by to tam nebylo. Ale možné je všechno.

https://m.youtube.com/watch?v=yerE1npLw ... e=youtu.be

Podíval jsem se na video propagující D850 a ty tlačítka tam vidím, takže je to asi planý poplach. Jinak mi přijde absurdní, když firma prodávající fototechniku renderuje jako o závod. To, že se to v marketingu dělá a že asi neměli finální produkt v době výroby materiálu je jedna věc, ale je to, jako kdyby kuchař v michelinské restauraci chodil naproti na obědy k číňanům.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 13. 8. 2017 08:47

Tak ono ten render asi spravili aj pre seba, nie? pred tym ako zacnu nieci vyrabat predsa musia mat predstavu ako to bude vyzerat ... a nielen na technickych vykresoch
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikJech 13. 8. 2017 09:42

Aha, no já jsem viděl jen rendery s objektivem a ten to může snadno překrýt. Obrázek

Netvrdím samozřejmě, že to tam musí být, ale bylo by to docela rána:) Nicméně, pořád to jsou dvě tlačítka, kde chybí to třetí?
PatrikJech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 13. 8. 2017 11:43

U palce.
Petr Luňák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikJech 13. 8. 2017 12:34

U palce je AF-ON a joystick, který při stisku funguje jako programovatelné tlačítko. Stejně jako to má D5. "tlačítko" mi přišlo u D5 celkem příjemné a hlavně daloko lépe umístěné, než když bylo až u očnice. Navíc se rozrostl počet možností, které se dají naprogramovat. Například při stisku AF-ON bude AF-S 1 bod a při stisku tohoto programovatelného joysticku třeba 3D Tracking..pecka.

Navíc je tam podle všeho jedno Fn tlačítko navíc v levém dolním rohu. Stejně jako to má D5.
Mýslím, že je to zamýšleno pro uživatele více těl. Téměř stejné umístění tlačítek. D5, D500, D850..nevím. Ale dává to logiku.
PatrikJech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 13. 8. 2017 19:35

Vycházeje z očekávané dolarové ceny, cena by mohla zůstat pod 100 tisíci Kč, možná dokonce i pod 90 tisíci. Nechme se překvapit.
pemar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka