Pád zrcadlovky s objektivem

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod trewor.parsons 16. 10. 2016 15:26

Zdravím,

bohužel, včera se mi povedlo nechat vypadnout z nedovřeného batohu fotoaparát i s objektivem. Naštěstí to bylo jen asi z metrové výšky a na trávu, takže technika není podřená. Vše se zdá být v pořádku, ale přesto se zeptám - která část je nejnáchylnější k poškození? Je možné, že se časem projeví závada v důsledku pádu a že se např. nějakým způsobem posunul AF?

Jde o Canon 760D + objektiv Sigma 17-50mm, který je poměrně těžký. Bajonet se zdá být ale nepoškozený a objektiv v něm drží pevně.

Máte s podobnou nehodou zkušenost? Budu rád když se třeba i podělíte o své postřehy.

Děkuji moc.
Naposledy upravil trewor.parsons dne 16. 10. 2016 15:39, celkově upraveno 1
trewor.parsons
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Callgaro 16. 10. 2016 15:34

Já bych se toho nebál, země je měkká a ty foťáky něco vydrží. pokud nevidíš problém hned, tak by to mělo být v pohodě. Mě se to stalo při -20, pád na zadní stranu (displej) na dřevěnou podlahu. Nepřežil objektiv, kde se uvnitř kus ustipnul a celybyl vyoseny, neostril na nekonečno. Ten byl na odpis ihned. Dále se pak pokazila závěrka, cca 4mesice na to. Možná to nemělo souvislost, ale nevydržela ani průměrný nájezd.
Callgaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 10. 2016 16:18

Nedavno na svadbe kolegovi spadol 6D + 70-200/2.8L IS II - bolo to ale z vacsej vysky a zial na beton, takze si to odniesol fotoaparat, ktory je uz v servise. 70-200 je dost velka vaha, tak tomu asi este dost pridal "na efekte",... objektiv prezil bez nejakej ujmy (aspon zatial to tak vyzera).
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 16. 10. 2016 16:40

Mně letěl D7000 na beton z cca 1,2m nové dvířka na baterku a seřízení AF (1 000 CZK) a všechno cajk. Objektiv tam byl tuším tokina 11-16, takže taky celkem cvalík a zatím žije bez problémů.
Mikeczcz
Návštěvník