Nový Canon 5D Mark IV

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kozakm 9. 9. 2016 13:47

Gancovky jsi četl?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 9. 2016 13:54

Nie, ani pre zabavu, staci mi digiarena :D

Otvoril som si to, chyba... vidiet, ze to nie je fotoaparat pre neho, nevie co je na nom to hodnotne a co ma vlastne zhodnotit... to by ako by som ja robil recenziu na raketoplan. Proste iny obor a zaujmy.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 9. 2016 14:13

Ondrej Bobek píše:Celkom potesil AF v tme (f2.8, 1/10s, ISO 12800) - s 24-70L II zaostruje ..
Akurát v utorok sme skúšali zaostrovanie a fotenie v tme (do "kdy nahradí" som dal jednu ukážku):
- ja s pevnou 75-kou
- kamoš so 6D + 24-70L II a 50/1.4 (stredovým bodom, kedy má 5D4 podľa Canonu rovnakú citlivosť)

Zaujímavé ale bolo to, že problém mala len tá svetelná 50-ka
(hoci by sa jej malo ujsť najviac svetla a teda mala by mať najmenej problémov s AF)
:hm
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 9. 2016 14:18

50ka ma asi 100 rokov, mozno to bude aj preto. Novsie skla sa chytaju vyrazne lepsie. 6D ma rovnaku citlivost, no na prvy pohlad sa mi zdal byt v tme pomalsi, nez 5D4. Citlivost zrejme nie je vsetko.

Musim ale dodat, ze som si od DSLR zrejme tak odvykol, ze sa mi s A7rII cvaka lepsie aj napriek nepomerne lepsej pohotovosti DSLR (a u 5D4 obzvlast, je to perfektny pracovny najtroj).
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 9. 9. 2016 15:52

Ondrej Bobek píše:50ka ma asi 100 rokov, mozno to bude aj preto. Novsie skla sa chytaju vyrazne lepsie. 6D ma rovnaku citlivost, no na prvy pohlad sa mi zdal byt v tme pomalsi, nez 5D4. Citlivost zrejme nie je vsetko.

Musim ale dodat, ze som si od DSLR zrejme tak odvykol, ze sa mi s A7rII cvaka lepsie aj napriek nepomerne lepsej pohotovosti DSLR (a u 5D4 obzvlast, je to perfektny pracovny najtroj).

Presne tak. Pracovni nastroj.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 9. 2016 16:43

DxO bez prekvapenia, potvrdili posun k lepšiemu:
https://www.dxomark.com/Reviews/Canon-E ... me-changer
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 14. 9. 2016 16:49

Ondro si rýchlejší :)

jj snímač je nej, ze své značky

http://www.cameraegg.org/canon-5d-mark- ... nsor-ever/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 4. 3. 2017 11:21

Zdravím všechny, nevíte náhodou někdo o recenzi rychlosti a přesnosti AF a případně porovnání s Nikon D750? Nikde jsem to nenašel a tak jsem se chtěl zeptat, jestli někdo neví o nějakém videu nebo článku od erudovaného fotografa. Nejde mi o počet bodů, ale spíš o rychlost a přesnost. Případně máte na to někdo svůj názor či zkušenosti? Za názor srovnáváš nesrovnatelné budu také rád, ale raději za něco konstruktivnějšího :-) Dík :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 4. 3. 2017 11:33

Já bych stejně takové porovnání bral z velkou rezervou, pokud bych si to nemohl sám osobně ověřit. Ale před časem jsem četl např. tohle:
http://www.nessakphotography.com/canon- ... ld-review/
Případně můžeš napsat jakej máš konkrétní problém? O nějaké zkušenosti s D750 se můžu podělit.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 4. 3. 2017 12:16

Dík za info, já žádný problém nemám, jen jsem se chtěl podívat na ten zázrak, o kterém se tolik píše, že je to špička :-) To nemyslím zle, pokud by si někdo myslel, že je to ironie :-) Jsem jen zvědavý :-) Protože test srovnání AF D750 a 5D Mark III je na netu moc hezký, jak běhá děvče vodorovně, od a k fotografovi...ale IV jsem ještě nenašel :-) Dík :-)
Díky všem schopným diskuze!!!
Umění fotit není schopnost zachytit co vidím, nýbrž to co nevidíme :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 4. 3. 2017 12:35

Neco je v recenzi na dpreview. Treba nikonackej 3d tracking dlouhodobe povazujou za lepsi nez iTR od canonu. Spolu s 1dx II a D5/500 to bude soucasna spicka v klasickem fazovem AF. Ale fakt neni nad vlastni zkusenost:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 4. 3. 2017 12:54

Mě spíš zaujalo, že jsem v poslední době nalezl asi 5 inzerátů typu: Odcházím od Nikonu k Canonu, tak jsem si říkal, jestli to těm lidem stojí za to :-) Ale to už není předmětem diskuze o 5D Mark IV, takže se omlouvám za off topic :-)
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 3. 2017 15:15

Skor potrebuju zmenu, prip. ide o GAS...
Ondrej Bobek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mick8 4. 3. 2017 17:24

GAS?
mick8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 3. 2017 19:17

take to nutkanie mat vzdy nieco nove, lepsie, nejaku zmenu techniky,... a pritom by stacilo len viac fotit.
Ondrej Bobek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka